Επιλογή Phon Stage. Help

Μηνύματα
676
Reaction score
1
Προκειται να παρω αυτες στις μερες ενα phono stage και ειμαι αναμεσα στο Cambridge Azur 640 και στο Prodject box . Ποιο να εμπιστευτω. Υπαρχει κατι αλλο να κοιταξω και που. (μεχρι 150 €)
Ευχριστω
Πηγες: Prodject Xpression III & Sansui FR-D25 - Sumico Perl (μπορει να παω και σε mc με την προσθήκη του phono stage)
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Ακούει ο Θανάσης?
Μετά το κόπο που έκανες και παρουσίασες τα πλατό (και σε ευχαριστούμε πολύ) μια καλή ιδέα θα ήταν να παρουσιάσεις και τα Phono stage.:140::140::140:
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Προκειται να παρω αυτες στις μερες ενα phono stage και ειμαι αναμεσα στο Cambridge Azur 640 και στο Prodject box . Ποιο να εμπιστευτω. Υπαρχει κατι αλλο να κοιταξω και που. (μεχρι 150 €)
Ευχριστω
Πηγες: Prodject Xpression III & Sansui FR-D25 - Sumico Perl (μπορει να παω και σε mc με την προσθήκη του phono stage)
Στα 250 ευρώ, αν δεν πέφτουν μακρυά, υπάρχει του Τσακιρίδη.
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Επιλογή Phon Stage. Help

Ειχα το AZUR 640p για ενα τριμηνο περιπου. Πολυ καλο, αν δεν αλαξεις κατηγορια οικονομικη πολυ προς τα πανω (με οτι συνεπαγεται αυτο, κεφαλη κ.λ.π.) τοτε θα μεινεις παρα πολυ ικανοποιημενος. Μαλιστα υπαρχει αγγελια τον "ΗΧΟ" για μεταχειρισμενο στα 70 ευρω!
 




Μηνύματα
676
Reaction score
1
Απάντηση: Επιλογή Phon Stage. Help

Τελικά κατεληξα σε αυτά τα δύο :
Audio Craftworks Phono One
Cambridge Azur 640

Φανταζομαι οτι δεν τιθεται θεμα ποιοτιτας αναμεσα τους , αλλα σιγουρα τιθεται θεμα τιμής και το μονο που πρεπει να βρω ειναι αν ειναι τοση η διαφορα ποιτητας (σκεφτομενος και μελλοντικη αναβαθμηση του συστηματος μου) ωστε να δικαιολογει τη μεγαλη διαφορα κόστους...( Χ6)

εεεεε;;;;;;;;;
 

Μηνύματα
676
Reaction score
1
Απάντηση: Επιλογή Phon Stage. Help

Τελικά πηρα το cambridge 640(για το δευερευων συστημα) , και μετα τις γιορτες λεω να παρω το Audio Craftworks για το βασικό μου hi Fi. Να ευχαριστησω και τον Μηχαλη Σπερτο για την παρουσίαση και τις εξηγησεις πανω στο Phono One αλλα και την ακρόαση με τα εκπληκτικά του μηχανακια που πραγματικά εντυπωσιαζουν. ( την επομενη θα φροντισω να εχω περισσοτερο χρονο για περισσοτερη ακροαση)
 



Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: Επιλογή Phon Stage. Help

Ειναι αληθεια οτι κι εγω ειχα για καποιο διαστημα τον Azur 640p και μετα πηγα σε phono by Spertos. Και αφου στο ενδιαμεσο διαστημα εκανα πολλες ακροασεις σε μηχανηματα που κοστιζαν κατι παραπανω του χιλιαρικου. Καλες ακροασεις.
 

Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Εαν θες σου δινω να ακουσεις και το Lehman Black Cube SE το οποιο πουλαω ελαφρα μεταχειρισμενο. Κατα τη γνωμη μου απο τα κορυφαια εαν οχι το κορυφαιο phono εως τα 1000 Ευρω... Ειναι λιγο πανω απο το budget σου αλλα ειναι πολυ πολυ καλο και το εχω δει να παιζει σε συστηματα με το giant killer πικαπ της Scheu το Premier Mk2....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.427
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top