Επιτέλους, το home cinema του Στάθη

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Οι διαφορές τώρα με το ρυθμισμένο και ισχυρούτσικο οικιακό σύστημα μου στημένο σε σαλόνι:

1. Σε ανοιχτό χώρο, χρειάζεσαι ήπια επεξεργασία (standard σε Yamaha) για να πάρεις τμήμα της αίσθησης αέρα που έχει του Στάθη με straight. :)
2. Ό,τι και να κάνεις, αυτό που ακούει ο Στάθης στην αρχή του Spectre με τη μουσική στη Día de Muertos, δεν το ακούς. Σαν να είσαι εκεί λέμε. :D
3. Όλα είναι μικρότερα. :p
4. Λίγα πράγματα απο πίεση. :rolleyes:


5. Πρέπει να πάω την κυρά. :party:






PS. Ευτυχώς τα subs μου κατεβαίνουν λίγο χαμηλότερα, πράγμα λογικό αφού στου Στάθη το sub είναι δίπλα σου. Φυσικά χωρίς την προαναφερθείσα πίεση και χωρίς τον τρόμο οτι θα πάθεις εσύ τίποτα, μόνο την υποψία οτι μπορεί να πάθουν αυτά κάτι. :focus:
δημητρη πρπει να μας κανεις invite να ακουσουμε και το δικο σου hc και να πουμε εμεις της διαφορες, που θα ειναι πιο ειλικρινεις!:D;)
[DOUBLEPOST=1460095591][/DOUBLEPOST]
large!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εχω κανει πολλες δοκιμες! οχι πως ειναι κακο το small, αλλα παιζει 2 κλικ καλυτερα!
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Στην επομενη αναβαθμιση του σταθη με danley για εκει τον κοβω ,δε θα μπεις σε καμια διαδικασια :o



Αντε σταθη μπας και παρουμε κανα μεταχειρισμενο jblaki
με τα 3677 έκλεισε ο Στάθης! μετα που να πας? το χάος

με τα 3677 έκλεισε ο Στάθης! μετα που να πας? το χάος
:p:p:D:whistling:
 
Last edited by a moderator:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.462
Reaction score
74.973
δημητρη πρπει να μας κανεις invite να ακουσουμε και το δικο σου hc και να πουμε εμεις της διαφορες, που θα ειναι πιο ειλικρινεις!:D;)
Εννοείς λοιπόν πως οι δικές μου είναι λιγότερο ειλικρινείς.
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
:lolsign:


Έκλεισα έκλεισα και απο περιφερειακά ,όποιος έχει 30τμ ας πούμε και πάνω (dedicated) βάζει τα 3722N 2 x15' και κλείνει επίσης.:p
στη φωτο ειναι τα 4722Ν με τα γκρι μεγαφωνα που ειναι ανωτερα απο 3722Ν , εκει θα καταληξουμε σταθη;)
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Εννοείς λοιπόν πως οι δικές μου είναι λιγότερο ειλικρινείς.
ναι λιγο λγοτερο, 98%:D η παροιμια που λεει αν δεν παινεψεις το σπιτι σου, νωμιζω εδω ταιριαζει:p:D, το λεεω πιο πολυ για να ακουσουμε το hc σου;):D
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Θα γράψω εντυπώσεις αργότερα το βράδυ, θελει χρονο για να κατασταλαξουν στον εγκέφαλο μου (το τμήμα που απέμεινε) όσα συνέβησαν.
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Μια βροχερή μέρα κατά προτίμηση...:D
ετσι οπως το παει ο καιρος οκτωβρη θα βρεξει:D θα πρεπει να μας ξανακαλεσει ο σταθης για να ειναι φρεσκο:p:roflmao:
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Ωχ ωχ ωχ
Κι αμαν αμάν.

Ωχ ωχ ωχ
Κι αμάν αμάν

Ωχ
Αμάν.

Θα πάρει κανα δίωρο να συνέλθω.
Certified golden ear και κις μαϊ αςς... τα εβρεξες τα βρακια σου κι' εσυ.


Neeeeeeext!


Καντο certified golden showered! :D :tongue:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Πρώτα απ ολα να ευχαριστήσω τον Στάθη που με έβαλε στο σπίτι του.

Αυτη η ιδιαιτερότητα που έχουμε στο χόμπι να ανοίγουμε την πόρτα μας σε αγνώστους "ομοιοπαθείς" για να μοιραστούμε την τρέλα μας ειναι αξιοθαύμαστη!:drinks:

Παρακάτω. Απίστευτο μεράκι, απίστευτο αποτέλεσμα. Ο Στάθης εχει πετύχει το απλησίαστο σε αυτόν τον μικρό χώρο. Και απο αισθητικής αλλα και απο ηχητικής άποψης. Συγχαρητήρια και στον Στάθη αλλα και στον Μανώλη για το αποτέλεσμα, και στον ήχο αλλα και στην εικόνα. Ειναι πραγματικά αξιοθαύμαστο το πως ενας μικρός χώρος μπορεί να πιάσει τοσο ψηλές στάθμες χωρίς να θολώνει απο το room-boom. Και μιλάμε για σοβαρό μπάσο τωρα, όχι βλακείες. Μπράβο, μπράβο και πάλι μπράβο. Ο Μανώλης ηταν εκεί, και μου έδειξε ολα τα manual φίλτρα που εχει βάλει στον 5100. Καθε ηχείο τα δικά του, πολυ λεπτομερής και αποτελεσματική δουλεια. Αποστομωτική απάντηση στην ερώτηση μου στο http://www.avsite.gr/forum/threads/Επιτέλους-το-hc-του-Στάθη.128634/page-34#post-2058803

Απο τις προηγούμενες περιγραφές νομίζω οτι είμαι πιο κοντά σε αυτήν του Γιάννη rosey. Στο μονο που θα διαφωνήσω μαζί του ειναι ως προς τα jbl. Αλλα πάλι βέβαια περί ορέξεως...Για την μουσική που μου αρέσει (κλασικη-μιλάω για δικαναλο τωρα) αυτές οι κόρνες μου φαίνονται κουραστικές. Κατα πάσα πιθανότητα θα μου ταίριαζαν περισσότερο τα προηγούμενα ηχεία του. Και κατα την γνώμη μου σε μουσική τα jbl παίξανε καλυτερα ως small στα settings.

Αλλα στις ταινίες....ε ρε γλέντια!!!
Στο spectre, εκεί στην αρχή που ανατινάζεται το κτίριο...τι λε ρε φίλε:dance:, δεν γίνονται αυτα τα πράγματα! Δεν υπαρχει, τι να πω δεν περιγράφεται. Και στο Age of ultron...Δύσκολα να μπορεί να φανταστεί κάποιος για τι πράγμα μιλάμε αν δεν το εχει ακούσει.

Αλλοι δυο σημαντικότατοι παράγοντες
1. Τα surround ηχεία. Εκπληκτικά.
2.Το μεγάλο svs sub (pb 13 ultra,σωστα?) Κανει το δικό μου sb2000 να μοιάζει παιχνιδάκι.

Αλλα και η εικόνα ειναι αξιοθαύμαστη. Γουστάρω μαύρο.

Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη που το χαρακτήρισε ως home cinema αναφοράς. Να σαι καλά Στάθη να το χαίρεσαι, να βλέπεις τις ταινίες σου να το φχαριστιεσαι και για όλους μας!:hi:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Mr Doctor εγω ευχαριστώ για την τιμή που μας κάνατε και που γνωριστήκαμε απο κοντά.
Τώρα εχω τον cx -a5000 (οχι τον 5100)
Περί κόρνας ευτυχώς δεν ακούω κλασική:D
Για αυτά που ακούω είναι οτι καλύτερο συνέβη ποτέ ,ο Θεός της Μέταλ μουσικής σκηνής ήρθε στο χώρο μου .:lolsign:
LIVE!
Thank you.:drinks:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.481
Reaction score
80.080
Άσε τον πληθυντικό, μη μου θυμίζεις την ηλικία μου;)

Ναι σορρυ, 5000 όχι 5100.
Μηπως όμως εκανα λαθος γιατι σου μπαίνουν ιδέες;;;;

Καλά άμα βάλει και atmos τι πρόκειται να γίνει άραγε; Θα έχουμε θύματα. Μονο με βεβαίωση καρδιολόγου θα μπαίνεις εκεί μέσα!

Και ναι, πράγματι, τα jbl δείξανε μεγαλύτερη αγάπη στα tracks που ειναι πιο κοντά στα γούστα σου. Ειμαι απολύτως σίγουρος οτι σε metal σκοτώνουν οπως και στις ταινίες.

Τι να πω ρε Στάθη, ευχαριστώ για την αξεπέραστη εμπειρία.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
Toboustitostathi.....μας ξεκ***σε προχτες!!! :roflmao::roflmao:

Ειχα ξαναπαει με τα monitor audio αλλα....καλα επραξε σε jbl! Φοβερος κ μεγαλος κινηματογραφικος ηχος με ογκο παντου. Δεμεμος ηχος που απο χαμηλες σε χτυπαει καλα κ μετα αναλαμβανουν τα κτηνη. Φαγαμε το ξυλο μας κ ηρεμησαμεεεε!!!! Αυτααα!!!! ;)

Κ οχι μονο! Ξεκαθαρισε η αποψη μου περι jbl επαγγ. Σειρας σε σπιτι κ τρανη αποδειξη οτι το ειδα live in action. :D

Μεγαλα ηχεια σε διαστασεις οχι σαλονατα τα μπροστα αλλα τα πισω κ πλαι τα σκεφτομαι σοβαρα:sneaky:. Τουλαχιστον ξερω το επομενο βημα κατα 50% για μενα. Σταθη μην τ αλλαξεις ειναι σουπερ.

Για ατμος σε παιρνει να το καθυστερησεις αρκετα.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Toboustitostathi.....μας ξεκ***σε προχτες!!! :roflmao::roflmao:

Ειχα ξαναπαει με τα monitor audio αλλα....καλα επραξε σε jbl! Φοβερος κ μεγαλος κινηματογραφικος ηχος με ογκο παντου. Δεμεμος ηχος που απο χαμηλες σε χτυπαει καλα κ μετα αναλαμβανουν τα κτηνη. Φαγαμε το ξυλο μας κ ηρεμησαμεεεε!!!! Αυτααα!!!! ;)

Κ οχι μονο! Ξεκαθαρισε η αποψη μου περι jbl επαγγ. Σειρας σε σπιτι κ τρανη αποδειξη οτι το ειδα live in action. :D

Μεγαλα ηχεια σε διαστασεις οχι σαλονατα τα μπροστα αλλα τα πισω κ πλαι τα σκεφτομαι σοβαρα:sneaky:. Τουλαχιστον ξερω το επομενο βημα κατα 50% για μενα. Σταθη μην τ αλλαξεις ειναι σουπερ.

Για ατμος σε παιρνει να το καθυστερησεις αρκετα.
:lolsign:
Tασούλη καιρό είχαμε να τα πούμε αλλιώς σε είχα αφήσει ''man of steel'' σε βρήκα!:lol:
Θενξ ω ρε ,οχι δεν πειράζω τίποτα γι'αυτό το χώρο έχω κλείσει.:drinks:
Μεγειά τα ενισχυτικά και καλοθέατο το νέο!;)
 



Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.593
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top