Επιτοίχια βάση για LG OLED C9 65 inch

Μηνύματα
98
Reaction score
69
Καλησπέρα η συγκεκριμένη tv έχει την vesa υποδοχή χαμηλά στο κάτω μέρος της ... έχει κανείς να προτείνει βάση;

Θέλω να έχει πάνω κάτω δεξιά αριστερά τιλτ

Θα μπει πάνω σε τζάκι και έχω τη δυνατότητα να τη χτίσω πιο μέσα γιατί τώρα το ντύνω με γυψοσανίδες κτλ ώστε μπορεί να βγαίνει με βράχιονα πιο έξω και μετά να τον μαζεύω μέσα και να ψιλοκρυβεται

Τι μου προτείνετε;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.267
Δυστυχώς θα σε πάω σε ακριβή λύση, όμως δοκιμασμένη και στιβαρή


 




Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182

'Eχω αυτή σε 65αρα LG και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Και εγώ την Brateck έχω σε 55 και σηκώνει άνετα 65+ στιβαρή κατασκευή. 2 παρατηρήσεις: 1) Προσοχή στις υποδοχές στο τζάκι να είναι εξίσου στιβαρές - να είσαι μπροστά να βλέπεις τι σίδερα βάζουν μέσα την έχω πατήσει. Δεν είναι απλό. 2) Αυτό που φοβάμαι εγώ με τις επιτοίχιες βάσεις όπου αναρτώνται τηλ μεγάλου όγκου είναι οι σεισμοί. Από παρατεταμένες ταλαντώσεις και ειδικά αν ο βραχίονας είναι πολύ ανοιχτός μπορεί να φύγει η βάση από τον τοίχο. Δρομολογώ για αυτόν τον λόγο πατέντα με εξτρά αλυσίδα που να κρατήσει την τηλεόραση. Επίσης αν είναι σε εσοχή στο τζάκι η τηλ θα χτυπήσει δεξιά-αριστερά ή και πάνω-κάτω άσχημα.
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλημέρα παιδιά, είμαι και εγώ κοντά στο να αγοράσω την LG CX 55'' θα τοποθετηθεί πάνω από το τζάκι σε γυψοσανίδα, το θέμα μου είναι οτι όταν έφτιαξα το τζάκι είχα μια 42'' και δεν έκανα πρόβλεψη για μεγαλύτερη και το πλαίσιο που ειχα φτιάξει δε χωράει τη 55'' οπότε αναγκαστικά θα πάρω μια βάση με βραχίονα ώστε να βγαίνει η tv έξω απο το πλαίσιο, ήθελα να σας ρωτήσω οι βάσεις ολες υποστηρίζουν όλα τα πρότυπα vesa? υπάρχει περίπτωση να πάρω βάση και να μην ταιριάζουν οι τρύπες απ οτι διαβάζω η συγκεκριμένη τηλεόραση παίρνει 300χ200
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Ότι είπε ο dloger. Την έχω σε Sony 65xh9505 και 42 Philips 9732d ανεβασμένη στο θεό και με κλίση μπροστά. Ένα τιπ, ρυθμίζεις την κλίση πάνω κάτω πριν βάλεις την τηλεόραση γιατί μετά δεν παίζει εύκολα. Μέσα έξω και δεξιά αριστερά δεν έχεις θέμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.394
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top