Επιτοιχιες βασεις ηχειων


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.442
Άμα τα πατήσεις καλά καλά σε ένα λεπτό στρώμα μπλου τακ, είναι πραγματικά δύσκολο να τα ξεκολλήσεις, αλλά με τα χίλια ζόρια κάποτε ξεκολλάνε :D και δεν μένει και σημάδι.

Ομοίως η κόλληση με απλή σιλικόνη. Κατά βάση, δε τα "κρατάει" κολλημένα η σιλικόνη, αλλά το κενό αέρος που πάει να δημιουργηθεί όταν οι δύο επιφάνειες παν να απομακρυνθούν, εξαιτίας του σφραγίσματος της σιλικόνης. Έτσι γίνονται και τα ενυδρεία. ;)

Βεβαίως η βίδα είναι πάντα πιο σίγουρη λύση.

Οπότε, βάλε 4 μπίλιες μπλου τακ που λέει ο Ζιζίκος, μετά ρίξε κι ένα σταυρό σιλικόνης, και από κάτω χώσε κι 6 ξυλόβιδες κι είσαι τζετ.:gotcha:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Οπότε, βάλε 4 μπίλιες μπλου τακ που λέει ο Ζιζίκος, μετά ρίξε κι ένα σταυρό σιλικόνης, και από κάτω χώσε κι 6 ξυλόβιδες κι είσαι τζετ.:gotcha:
Κι έναν ιμάντα θέλει. :p Σκάφους.




Σοβαρά, 3-4 μπιλάκια και λίγο πάτημα.
 








Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.369
Reaction score
79.439
Εγω εχω στήριξη με κλίση, εδώ και ενάμιση χρόνο στα Goldenear Aon3, με παταφιξ, και δεν φοβάμαι.
Και μάλιστα το ηχείο δεν ειναι φλατ απο κάτω, εχει κατι πλαστικά μπιρμπιλοποδαράκια με αποτέλεσμα να μην γίνεται πλήρης επαφή βάσης-ηχείου.
 


Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Με τη βόγκελ εγώ πάντως είχα κρεμάσει dali zensor 3 που είναι ψιλομεγάλα ηχεία
Με κληση Γιώργο; Πώς σου φάνηκε σα βάση, αξίζει να την πάρω;
[DOUBLEPOST=1551535544][/DOUBLEPOST]
Εγω εχω στήριξη με κλίση, εδώ και ενάμιση χρόνο στα Goldenear Aon3, με παταφιξ, και δεν φοβάμαι.
Και μάλιστα το ηχείο δεν ειναι φλατ απο κάτω, εχει κατι πλαστικά μπιρμπιλοποδαράκια με αποτέλεσμα να μην γίνεται πλήρης επαφή βάσης-ηχείου.
Σε τι βάση;
[DOUBLEPOST=1551535595][/DOUBLEPOST]
Με Παπαρίξ εγώ δεν εγγυώμαι, αν βρεις κανέναν να εγγυηθεί Αλέξανδρε, βάλτο.
Τελικά patafix η blu tack; Το αιώνιο ερώτημα παραμένει...;)
 
  • Like
Reactions: PPG


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Πατεντες.
1)πισω br. Δενεις σχοινακι, πισω απο το μαγνητη περιμετρικα (εντος μεγαφωνου) και εξοδο πισω απο br και την αλλη ακρη δενεις στη βαση και δωσε οση κλιση θες,fix.
2)καθoλου br,ή μπροστα.Δεν απογοητευεσαι,δενεις γυρω απο τις μπορνες σχοινακι πριν σφιξεις τα καλωδια,και το αλλο ακρο οπως πανω στη βαση ,δωσε οση κλιση θες fix.
3)Εχεις ενεργα και οποια αλλη περιπτωση ,χρησιμοποιεις μπετονια,αυτη που κανουν οι ταχυδακτυλουργοι να πετανε αντικειμενα ξερεις ,το δενεις οπως θες και παλι πισω στη βαση fix.
Eγγυηση περισσοτερων ριχτερ απο τη στατικοτητα της ιδιας βασης fix.8-):D
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Πατεντες.
1)πισω br. Δενεις σχοινακι, πισω απο το μαγνητη περιμετρικα (εντος μεγαφωνου) και εξοδο πισω απο br και την αλλη ακρη δενεις στη βαση και δωσε οση κλιση θες,fix.
2)καθoλου br,ή μπροστα.Δεν απογοητευεσαι,δενεις γυρω απο τις μπορνες σχοινακι πριν σφιξεις τα καλωδια,και το αλλο ακρο οπως πανω στη βαση ,δωσε οση κλιση θες fix.
3)Εχεις ενεργα και οποια αλλη περιπτωση ,χρησιμοποιεις μπετονια,αυτη που κανουν οι ταχυδακτυλουργοι να πετανε αντικειμενα ξερεις ,το δενεις οπως θες και παλι πισω στη βαση fix.
Eγγυηση περισσοτερων ριχτερ απο τη στατικοτητα της ιδιας βασης fix.8-):D
Καλη φαση αυτο το 1 αλλα ειναι ασφαλες για το μεγάφωνο;
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Αλέξανδρε προσωπικά παιδεύτηκα με ηχεία 5 κιλών και βάσεις που υποτίθεται ότι τα κρατάνε στο ταβάνι με τις κλίσεις που ήθελα και τελικά προτίμησα τις βίδες να είμαστε σίγουροι ( και εμείς και τα κεφάλια μας :))
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top