Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!


Μηνύματα
476
Reaction score
298
Το βρισκω μια απλη αναβαθμιση του 4. Αλλα οσοι το θαβετε, τί περιμενατε δηλαδη να κανει; Να κουμπωνει στο imac και να εκτελει χρεη pro-τελικου και ηχειων ολα σ ενα; Δηλωνω ασχετος απο κινητα και δεν ξερω τι παιζει στον ανταγωνισμο, οποτε αν θελετε εξηγηστε μου πού εντοπιζετε το Βατερλώ.

Εντελως φιλικα και καλοπροαιρετα, μιας και δε γνωριζομαστε για να το θεωρειτε δεδομενο αυτο
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Ντάξει βρε παιδιά.Όλοι το περιμέναμε έτσι.Τί περιμένατε να έχει?Τηλέφωνο είναι...

Είναι λογικό απο το iphone 1 και μετά η σειρά να δέχεται απλά βελτιστοποίηση και όχι ανακάλυψη.Ουσιαστικά παρουσιάζει ένα προιόν που απλά θα χτυπήσει τον ανταγωνισμό των τεσσάρων ιντσών.Και το iphone 4s αλλα και το 5 παραμένουν στην κορυφή των τεχνικών χαρακτηριστικών, της ποιότητας σήματος και ομιλίας, της τεχνολογίας αλλα και λειτουργικότητας.

Τώρα τα κλείνει η εταιρεία κτλ τα άκουγα και όταν βγήκε το ipad.Ας σταματήσει η καραμέλα...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Ασφαλώς και δεν είναι υποχρεωτικό να το αγοράσει κανείς!Μια βελτιωμένη πρόταση κάνει η Apple!

Αμα γουστάρεις και έχεις το χρήμα το αγοράζεις,αν όχι μάλλον εσύ θα χάσεις!:126:

Εγω έχω κάνει προπαραγγελία ήδη,3 περίπου χρόνια με iPhone 3GS είναι αρκετά!
Μη μας περάσουν και για φτωχομπινέδες!!!
Φιλάκια!
:605::605::605:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.137
Απάντηση: Re: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Ντάξει βρε παιδιά.Όλοι το περιμέναμε έτσι.Τί περιμένατε να έχει?Τηλέφωνο είναι...
Τουλάχιστον ας βάλουν ένα γ..νο ραδιόφωνο.
Οοοοοοοοοοοοοοχι,πρέπει να τα σκάσεις για να πάρεις app.

Ε,κάτι τέτοια κανουν και σε λίγο καιρό τους βλέπω να παίρνουν την κάτω βόλτα.Έφυγε ο μακαρίτης και στέρεψε η δεξαμενή μου φαίνεται.Ήρθε και η Νokia με το Lumia και τους ξεφτίλισε.
(Και αυτό το λέει πολυετής χρήστης Mac..)
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Ασφαλώς και δεν είναι υποχρεωτικό να το αγοράσει κανείς!Μια βελτιωμένη πρόταση κάνει η Apple!

Αμα γουστάρεις και έχεις το χρήμα το αγοράζεις,αν όχι μάλλον εσύ θα χάσεις!:126:

Εγω έχω κάνει προπαραγγελία ήδη,3 περίπου χρόνια με iPhone 3GS είναι αρκετά!
Μη μας περάσουν και για φτωχομπινέδες!!!
Φιλάκια!
:605::605::605:
Κάτι τέτοια λές και δεν βλέπω το ΔΝΤ να φεύγει..
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Γιώργο,νομίζω καταλαβαίνεις το πνεύμα που το λέω!:126:

Οσο για το ΔΝΤ,θα τους διώξει ο λαός αργά ή γρήγορα,είτε έτσι,είτε αλλιώς!:615:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.736
Reaction score
94.883
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Από ένα μέλος του myphone.gr:


Δεν θέλω να φανώ κακός αλλά η Samsung που λένε ότι αντιγράφει την Apple έχει βγάλει καλύτερο κινητό ήδη από το νέο iPhone. Ας σοβαρευτούμε όμως λίγο...Πρόκειται κανείς να δώσει 700 ευρώ για να πάρει ένα κινητό ενώ με ένα άλλο που κάνει 400 μπορείς να κάνεις τα ίδια και περισσότερα πράγματα.Θα μου πουν όμως πολλοί ότι χρειάζονται τέτοιο κινητό...Απλά θλίβομαι που βλέπω πως αυτή η εταιρία εκμεταλλεύεται τον κόσμο.. ΈΒλεπα στο star πριν από λίγο πως θα επηρεάσει την οικονομία της Αμερικής κατά 0.5%.. Απλά τραγικό για ένα κινητό. Υπολογίζουν μάλιστα πως θα έχουν 20.000.000 πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα. Απλά κάντε τον πολλαπλασιασμό και δείτε πόσο ζώο είναι όποιος αγοράσει κάτι τέτοιο..

Ο πολλαπλασιασμός είναι εδώ: 700*20.000.000=1.400.000.000 δολάρια μόνο από Αμερική και από τις αρχές.... Μην δίνετε λεφτά σε μία εταιρία που έχει απόθεμα 1 τρις και δεν επενδύει καθόλου σε νέες τεχνολογίες...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και πάντα αυτά είναι προσωπικές απόψεις για να μην παρεξηγούμαστε.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.736
Reaction score
94.883
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

1136 x 640 resolution
τι ανάλυση είναι αυτή; :405:
Έχει το λόγο πλευρών των σημερινών τηλεοράσεων βρε άσχετε! :138:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.831
Reaction score
83.880
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Το αρνητικό για μένα ήταν ότι για πρώτη φορά βγήκαν αληθινές σχεδόν όλες οι φήμες για τα χαρακτηριστικά του, που κυκλοφορούσαν στο internet τους τελευταίους μήνες.

Κατά τ' άλλα, το θάψιμο από τους εχθρούς της Apple ήταν αναμενόμενο, ασχέτως καινοτομιών και αλλαγών. Τι άλλο μπορεί πια να έχει ένα κινητό που να είναι άμεσα εκμεταλλεύσιμο/χρήσιμο;
Η επιλογή της μακρόστενης οθόνης έγινε για να ταιριάζει άνετα σε όλες τις παλάμες και να χωράει άλλη μια σειρά εικονιδίων στο iOS.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.736
Reaction score
94.883
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Η επιλογή της μακρόστενης οθόνης έγινε για να ταιριάζει άνετα σε όλες τις παλάμες και να χωράει άλλη μια σειρά εικονιδίων στο iOS.

:138:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αυτή η δήλωση "I do not want what I haven't got" καταργεί κάθε λογική και η καλύτερη ένδειξη φανμποϊσμού, του παραλογισμού που μας κάνει όλους να γελάμε. Ορισμένοι λειτουργούν λες και έχουν μετοχές της apple. ΑΥΤΗ η καραμέλα είναι που κάποτε πρέπει κάποτε να σταματήσει και όχι η κριτική σε ένα προϊόν τεχνολογίας με βάση τα specs και τις λειτουργίες.

Anyway... Ακόμη και οι πιο ακραιφνείς οπαδοί έχουν μείνει ανικανοποίητοι από την χθεσινή παρουσίαση. Σε όλα τα sites τονίζονται οι σοβαρές πλέον ελλείψεις του iphone. Διότι αν πχ το ραδιόφωνο είναι ήσσονος σημασίας, η έλλειψη NFC είναι απίστευτη γκάφα. Αυτό που είδαμε είναι το προηγούμενο μοντέλο με λίγο πιο μακρόστενη οθόνη. Στην τεχνολογία η στασιμότητα σημαίνει πισωγύρισμα. Δεν γίνεται να έχεις σοβαρές ελλείψεις και να ανακοινώνεις γεμάτος περηφάνια πχ την δυνατότητα για πανοραμική φωτογραφία, feature που οι άλλοι έχουν εδώ και χρόνια και πλέον παρουσιάζουν cinemagraphic λειτουργίες. Δεν απευθύνεσαι μόνο σε οπαδούς που λένε δεν πειράζει αρκεί να έχει σήμα το μήλο. Δεν γίνεται ο ανταγωνισμός να παρουσιάζει σοβαρές καινοτομίες (πχ ασύρματη φόρτιση) κι εσύ να παρουσιάζεις μια... μακρόστενη οθόνη που θα παίζει με μαύρες μπάρες τις εφαρμογές που έχεις αυτή τη στιγμή. Μιλάμε για γελοία πράγματα.

Το iphone όπως ήταν φυσικό έχασε την αίγλη του με τον θάνατο του Jobs. Μετά την χθεσινή παρουσίαση ξεκινά να χάνει και το impact που είχε στην αγορά ως brand name. Πλέον από την πρώτη θέση που ήταν κάποτε σε features, innovation και γενικώς εμπειρία, έχει πέσει με διαφορά στην τρίτη. Software που δεν έχει αλλάξει ουσιαστικά από την πρώτη του έκδοση και hardware που δεν αγγίζει τις καινοτομίες των άλλων. Πραγματικά είναι σαν να έβγαλε ένα τηλέφωνο απλά για να φύγει από την υποχρέωση. Ουδεμία προσπάθεια για να δώσει κάτι καινούριο. Αυτό δεν είναι η iphone marketing προσέγγιση του Jobs. Και αυτό είναι κακό για τον καταναλωτή και την αγορά. Ο ανταγωνισμός μεταξύ των κατασκευαστών δίνει σε εμάς όλο και καλύτερες συσκευές. Όταν κάποιος επί της ουσίας αποσύρεται από τον αγώνα, οι άλλοι χαλαρώνουν. Μία μέρα μετά την παρουσίαση οι περισσότεροι κάτοχοι 4s αισθάνονται ότι δεν έχουν το προηγούμενο μοντέλο αλλά μια απλά διαφορετική εκδοχή του ίδιου τηλεφώνου. Και εμπορικά αυτό είναι epic fail.

...
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Έχει το λόγο πλευρών των σημερινών τηλεοράσεων βρε άσχετε! :138:
του λείπουν 3,2 pixels για να φτάσει το 16:9.
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

σε δελτιο ειδησεων

με κομμενη την ανασα περιμεναν οι φιλοι της τεχνολογιας του νεου iphone.....
:114::114:
 

Μηνύματα
476
Reaction score
298
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Αυτό που εμένα με χαλάει πάρα πολύ είναι ο αντάπτορας φόρτισης. Με συφυλιάζει που δεν υιοθετούν το mini-usb που χρησιμοποιεί ο μισός πλανήτης ήδη. Αντί να υπάρχει ένας φορτιστής για κάθε smart-phone θα υπήρχει ένας για όλα και θα τελείωνε η υπόθεση. Το ράδιο επίσης είναι τεράστια έλλειψη.

Προσωπικά απο το 4 που έχω δε βρίσκω κανένα λόγο αναβάθμισης. Αντίθετα με βλέπω να χτυπάω μεταχειρισμένο τεσσάρι μεγαλύτερης χωρητικότητας
 

Μηνύματα
1.108
Reaction score
169
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Όχι μόνο αυτό, άλλαξαν και βύσμα...

Άντε ευκαιρεία να πάρουμε κανένα φτηνό 4s
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Αυτό που εμένα με χαλάει πάρα πολύ είναι ο αντάπτορας φόρτισης. Με συφυλιάζει που δεν υιοθετούν το mini-usb που χρησιμοποιεί ο μισός πλανήτης ήδη. Αντί να υπάρχει ένας φορτιστής για κάθε smart-phone θα υπήρχει ένας για όλα και θα τελείωνε η υπόθεση.
Έχουν υπογράψει την απόφαση της Ε.Ε. για την χρήση micro-USB, απλά έχει ένα επιπλέον κόστος όπως κάνει σε όλες τις περιπτώσεις η Apple.
Αγοράζεις αυτό και είσαι σύμφωνος με την οδηγία :405:

As a result, world leading mobile phone producers committed themselves to ensure compatibility of data-enabled mobile phones, expected to be predominant in the market within two years, on the basis of the Micro-USB connector. The agreement was established in June 2009 and signed by Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (ALCATEL), Texas Instruments and Atmel (IP/09/1049).
http://europa.eu/rapid/pressRelease...format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/rtte/chargers/index_en.htm

ρε ουστ...:618:
 

Μηνύματα
123
Reaction score
12
Απάντηση: Ερχεται στις 12 Σεπτεμβρίου το iPhone 5!

Tα αρνητικά σχολια εχω την εντύπωση οτι ξεκινουν απο τη σχεδιαση που παρεμεινε συντηρητικη στα χνάρια του 4S, για να καταληξουν στα συνηθισμενα ισως για την εποχη τεχνικά χαρακτηριστικα. Ειμαι κατι παραπάνω απο σίγουρος ,οτι αν ειχε παρουσιαστεί με εντελως διαφορετικο και φουτουριστικό σχημα-σαν αυτα τα κυρτα και λεπτά που κυκλοφορουσαν κατα καιρους στα sites- οι περισσοτεροι θα μιλαγαν για νεο τεχνολογικο επιτευγμα αδιαφορωντας για το εσωτερικο του που δε νομιζω να υστερεί και σε τίποτα απο τον ανταγωνισμό.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.647
Μηνύματα
2.870.610
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top