Ερώτηση για service - καθάρισμα Epson EH-TW 3600

Μηνύματα
58
Reaction score
122
Καλησπέρα, έχω τον Epson Eh-tw 3600 πολλά χρόνια και τελευταία έχει αρχίσει να κάνει ενα τρεμόπαιγμα στην φωτεινότητα, (έβαλα και καινούργια λάμπα, το ίδιο συμβαίνει). Το φαινόμενο είναι πολύ πιο έντονο στο eco mode το οποίο χρησιμοποιούσα όλα αυτά τα χρόνια. Όταν άρχισε να τρεμοπαίζει το γύρισα στο normal όπου έπαιζε κανονικά χωρίς κανένα τρεμόπαιγμα. Εδώ και αρκετές ημέρες τρεμοπαίζει και στο normal mode, πολύ λιγότερο, αλλά σε φωτεινές σκηνές έχει αρχίσει να γίνεται αντιληπτό.
Γνωρίζει κανείς ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα καθώς και αν ξέρετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ για να γίνει κάποιο καθάρισμα - service, εντός Αττικής;

Ευχαριστώ.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.959
Reaction score
6.684
Εμένα όταν μου το κάνει αυτό το βάζω σε κάποιο πρόγραμμα υψηλής φωτεινότητας (Dynamic, Living Room) για κάμποσες ώρες (π.χ. καμιά 20αριά) και επανέρχεται, οπότε μετά το γυρίζω ξανά στο αποθηκευμένο προφίλ, που είναι χαμηλής φωτεινότητας.

Το "normal" που λες δεν ξέρω αν είναι υψηλής ή χαμηλής φωτεινότητας, ο δικός μου (EH-TW3200) δεν έχει "normal".

//edit: Αυτό που λέω παραπάνω στηρίζεται σε αυτό:
και όντως σε μένα λειτουργεί. Όμως τώρα παρατήρησα ότι λες πως στο κάνει και με καινούργια λάμπα, που δεν δικαιολογείται από το παραπάνω και δεν θα διορθωθεί με το high power mode
 

Μηνύματα
58
Reaction score
122
Και εγώ φοβάμαι πως αφού άλλαξα την λάμπα είναι κάτι πιο σοβαρό...
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Τροφοδοτικό είναι παιδιά κατά πάσα πιθανότητα.
LEC HELLAS είναι η μόνη εταιρία που ξέρω ότι κάνει service σε προβόλια.
 

Μηνύματα
58
Reaction score
122
Τροφοδοτικό είναι παιδιά κατά πάσα πιθανότητα.
LEC HELLAS είναι η μόνη εταιρία που ξέρω ότι κάνει service σε προβόλια.
ΟΚ, θα το τσεκάρω, ευχαριστώ!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top