Ερώτηση κάνω...

Μηνύματα
43
Reaction score
0
Μόλις αγόρασα τα B&W 602s3 και προς το παρόν τα έχω τοποθετήσει στο πάνω ράφι της βιβλιοθήκης μου, μέχρι να βρω άλλο σημείο να τα βάλω. Οι παραμορφώσεις είναι αρκετές, και το επιπλο συντονίζεται..δαιμονισμένα!

Η ερώτηση μου είναι απλή: να τα τοποθετήσω σε βάσεις στο πάτωμα, η να πάρω ξύλινες ακίδες από τον Russ Andrews (wooden cones) και να συνεχίσω να τα έχω στη βιβλιοθήκη? Ποια είναι καλυτερη επιλογή?
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Να πάρεις βάσεις! Στο μαγαζί που τα ψώνισες δεν ήταν τοποθετημένα σε βάσεις; Είναι η καλύτερη λύση.
 



Μηνύματα
43
Reaction score
0
Εντάξει, εντάξει, με πείσατε!!! Ούτως ή άλλως, το ράφι είναι πολύ ψηλά, οπότε χάνω τα πρίμα...

Τώρα, να δούμε τι βάσεις θα τους βάλω. Πάντως, βαριέμαι να τις φτιαξω μόνος μου όπως μου συνιστούν πολλοί!!
 

Μηνύματα
23
Reaction score
0
Υπάρχουν δύο λύσεις: ή παίρνεις τις γνήσιες βάσεις που συνιστά η ίδια η B&W ή βρίσκεις τις προδιαγραφές των γνήσιων (ύψος, βάρος) και ψάχνεις να βρεις, φθηνότερες παρόμοιες.
Έχω ακούσει τα ηχεία σου πάνω σε... μαρμάρινες, χειροποίητες βάσεις (δεν θυμάμαι δυστυχώς διαστάσεις) και έπαιζαν καταπληκτικά.
 

Τ

ΤΑΣΟΣ ΑΝΤΩΝΑΡΑΚΟΣ

Guest
Χρειαζεσαι βασεις περιπου 50 εκατοστων και μαλλον κατι καλο θα κοστισει τουλαχιστον 150-200 ευρω.Η λυση της ιδιοκατασκευης ειναι η πιο συμφερουσα και ισως και πιο αποτελεσματικη .....Ισως μια δικτυακη βολτουλα εδω σε βοηθησει (θελει υπομονη ομως...)

http://www.google.com.gr/search?q=speakers diy "stands"&svnum=10&hl=el&lr=&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top