Ε-κλαίγοντας Album


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Ρε σεις θ ακουσετε καμια μουσικουλα ρε σωστη η τζαμπα παιδευομαι και σας τα βαζω;;

Bill Charlap trio-Street of dreams , στη Blue Note

κλασσικη απαλη , τζαζ τριο στα καλυτερα της θα λεγα!

 




gonis

Luger
Μηνύματα
4.207
Reaction score
11.484


Εορταστική περίοδος σαν απενεργοποιημένη δυνατότητα αποτυπωμένη στις ελάσσονες κλίμακες που εκκινούν τις μελωδικές δομές...
Album συλλογή σαν πολυδοκιμασμένα σοκολατάκια που κατορθώνει μολαταύτα ν'απελευθερώσει από αυτά νέες στιβάδες γεύσης...
Τα φωνητικά από Jarvis Cocker και τη Feist εισχωρούν μέχρ το μεδούλι και η γλυκόπικρη διάθεση των περιορισμών γίνεται τόσο φευγαλέα όσο και η προοπτική ο νέος τρόπος ζωής να κρατήσει επ άπειρον...

Up…λόγω ημερών που έρχονται :)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ρε σεις θ ακουσετε καμια μουσικουλα ρε σωστη η τζαμπα παιδευομαι και σας τα βαζω;;
...
κλασσικη απαλη , τζαζ τριο στα καλυτερα της θα λεγα!
Όσο τζάμπα παιδεύεσαι και με τη...Metric.:tongue:

Απαλή τζαζ που δημιουργεί υπνωτιστικές ατμόσφαιρες,εννοείται υπό το αναμενόμενο...διεστραμμένο πρίσμα...με γενναιόδωρη δόση από folk στοιχεία.





Up…λόγω ημερών που έρχονται :)
Μας...έπεισες.Άμα δεν δούμε το οικείο δέντρο στο σαλόνι στολισμένο...;)
 
Last edited:



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.715
Christmas is coming soon8-)

Demo για τον @Bhutia :)

View attachment 229754
Πρέπει να βρεις τη βέλτιστη θέση για το δέντρο. Να το βάλεις πάνω στον καναπέ και να γυρίζεις γύρω γύρω. Όπου ακούς καλύτερα, εκεί να το βάλεις. Για να μην πω τώρα για στριφογυρστά μικρόφωνα και τέτχοια. 😄
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ποινή σε Λαγκαδιανό και gonis,αφού δεν δημοσιεύουν album μαζί με τα σχόλια...:p
Christmas is coming soon8-)

Demo για τον @Bhutia :)

View attachment 229754
Κόκκινη κάρτα...Χριστουγέννων .:sneaky:

Η ευχέρεια του νου έγκειται στο να αισθάνεται διαφοροποιημένα κυματισμούς στην επερχόμενη γιορτινή ατμόσφαιρα.

Κάθε κρίση περνάει αργά ή γρήγορα,αφήνοντας απομεινάρια ατομικές και συλλογικές μικροψυχίες μαζί με την έννοια της διαμαρτυρίας...Οι The Specials έχοντας ανακτήσει τον Terry Hall και την πολιτισμική τους οξύτητα κυκλοφορούν το ωραιότερο albun που δεν θα γινόταν να χαρακτηριστεί...Χριστουγεννιάτικο.


(Οι τίτλοι των κομματιών και μόνο θα ήταν ικανοί να περιγράψουν την Ιστορία)
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.715
Εγώ είμαι παλιακός, έχω σταματήσει να ψάχνομαι για νέα. Κυκλοφορεί πια τόση και τόσο εύκολη ίνφο, τα βρίσκω μπροστά μου. Αρκούμαι σε ότι βρεθεί στην πλώρη μου, όπως καληώρα σε τούτο το νήμα. Πάμε λοιπόν πίσω στα 1980 ή μάλλον στα 1979 (1978 εκδόθηκε, μα στην Ελλάδα το μάθαμε τον επόμενο χρόνο).
Όταν κυκλοφόρησε το Remain In Light, οι κριτικοί τού απένειμαν τον τίτλο «το άλμπουμ που άνοιξε τη 10ετία του 80».
Εγώ θα σας βάλω το άλμπουμ που «έκλεισε» τη 10ετία του 70 (εντελώς προσωπική άποψη).
Πριν ο Μπόμπυ γίνει φίρμα με Δευτέρες και τέτχοια.


Ακούστε όλο το άλμπουμ κι ακούστε το δυνατά!!
Γιατί… «είναι μια ποντικοπαγίδα Τζούντυ και μάς έχει αρπάξει!»

ζητώ συγνώμη για τις αλλεπάλληλες επεξεργασίες, το σήμα σήμερα είναι ΓΤΠΚ...
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806

Στο τρίτο του album ο Curtis Harding ενσωματώνει φαντασμαγορικά τον απόηχο από κλασσικά ιδιώματα των 60s & 70s με το σφυροκόπημα του σύγχρονου hip-hop.

Στίχοι διεγερτικοί που δεν θα γίνουν λουλούδια,αφού το πλασάρισμα δυσοίωνων προοπτικών στο παρόν και το μέλλον μας προχωρά με μοχθηρές επικλήσεις στην έννοια της προόδου.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439

Στο τρίτο του album ο Curtis Harding ενσωματώνει φαντασμαγορικά τον απόηχο από κλασσικά ιδιώματα των 60s & 70s με το σφυροκόπημα του σύγχρονου hip-hop.

Στίχοι διεγερτικοί που δεν θα γίνουν λουλούδια,αφού το πλασάρισμα δυσοίωνων προοπτικών στο παρόν και το μέλλον μας προχωρά με μοχθηρές επικλήσεις στην έννοια της προόδου.
Ως προς τι;:rolleyes:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ως προς τι;:rolleyes:
Κάθε συνείδηση μπορεί να δώσει απάντηση σε αυτό για δικό της λογαριασμό...Πιο συγκεκριμένη απάντηση από μέρους μου θα μπορούσε να κατευθύνει προκαταβολικά την ελευθερία σκέψης σε τόπους ανοίκειους γι άλλες συνειδήσεις...

Οι ηλεκτρονικές δομές αυτού του album δεν υπάγονται σε συγκεκριμένα ιδιώματα.Περιγράφουν όμως ξέφρενα τη λειτουργία ενός Κόσμου εξελισσόμενου πάντα ένα μόνο βήμα δίπλα από τα όρια της λογικής...
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Κάθε συνείδηση μπορεί να δώσει απάντηση σε αυτό για δικό της λογαριασμό...Πιο συγκεκριμένη απάντηση από μέρους μου θα μπορούσε να κατευθύνει προκαταβολικά την ελευθερία σκέψης σε τόπους ανοίκειους γι άλλες συνειδήσεις...

Οι ηλεκτρονικές δομές αυτού του album δεν υπάγονται σε συγκεκριμένα ιδιώματα.Περιγράφουν όμως ξέφρενα τη λειτουργία ενός Κόσμου εξελισσόμενου πάντα ένα μόνο βήμα δίπλα από τα όρια της λογικής...

In these trying times, where intimacy and closeness are fraught with danger, Dans Dans (Dance Dance) brings you the sound of connection, communication, passion and togetherness.


This is no fusion, no rock or jazz or ambient. This is the sound of the searching, intuitive human; of a timeless, mysterious dream; of the heart, the gut and the soul,”
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top