Ε-κλαίγοντας Album

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
...(αν και) ο πατερας ειναι ωραιος, αλλα ο γιος ειναι αλλιως, το μηλο κατω απο τη θηλια...και τα σχετικα.. μαυρη φολκλορ νυχτα - ανω τελεια*

.. και περαστικα μας. 8-)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Στο παρόν νήμα θα με έπειθες απολύτως άμα συνόδευες τα σχόλια με δημοσίευση album
Αφού έχω ποστάρει κάποιες φορές. Απλώς δεν ακούω αυτό το στύλ μουσικής που ακούς και ακούτε εδω στο νήμα και δεν μου ταιριάζει να το χαλάω, είναι αντιαισθητικό να κάνω κάτι τέτοιο και διακόπτει και τη "ροή" της μουσικής. ;) :D

Ασε που αυτά που ξέρω απο contemporary είναι όλα παλιά, εσείς βάζετε συνήθως καινούργια άλμπουμ. Αλλά Οκ θα προσπαθήσω στο μέλλον. Επίσης δεν είμαι καλός και στον σχολιασμό. Εσείς ξέρετε και πολλά, εγω δεν είχα χρόνο να ενημερώνομαι, είμαι πολύ πίσω (και δεν ήμουν και ποτέ δηλαδή πολυ μπροστά to begin with).
 
Last edited:

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Παλιά album αλλά νέα 2022 έκδοση.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Επίσης δεν είμαι καλός και στον σχολιασμό.
Να υποθέσουμε ότι αυτού του τύπου ο σχολιασμός θα ήταν ο μοναδικός...στον οποίο δεν θα είχες έμφαση... :lolsign:


O περίφημος Pat Metheny πιάνει το γνωστό έργο του John Zorn με ηλεκτρισμένη τανάλια...

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Να υποθέσουμε ότι αυτού του τύπου ο σχολιασμός θα ήταν ο μοναδικός
Ε, ναι για την μουσική μιλάω ή πληροφορίες για καλλιτέχνες κλπ. Στα άλλα μανούλα πρώτος για πλάκα και ας με νομίζετε καταθληπτικό. :D
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Ε, ναι για την μουσική μιλάω ή πληροφορίες για καλλιτέχνες κλπ. Στα άλλα μανούλα πρώτος για πλάκα και ας με νομίζετε καταθληπτικό. :D
Σφήκα είσαι. Δεν γράφεις τι έχεις.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Σφήκα είσαι. Δεν γράφεις τι έχεις.
Κακοήθειες. Δες εδω : πόστ μου 1.107.

Εσύ δεν μας λές τι έχεις.

Αντε κάτι για γλύκαμα.

 
Last edited:

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Κακοήθειες. Δες εδω : πόστ μου 1.107.

Εσύ δεν μας λές τι έχεις.
Μην χαλάμε το θέμα. Γράφτο αλλού.
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δύσκολο ένα μουσικό δώρο που να ικανοποιούσε ανεξαιρέτως ... Για το επόμενο album σκέφτηκα ως πρότυπο δύο εξέχοντες Δημήτριους ευρισκόμενους σε αντιδιαμετρικές θέσεις ως προς τα ηχειακά τους γούστα....Dimifoot & Δημήτρης 777 ...
1666800820693.png


Εκτιμώ ότι το παρόν έργο περιέχει στοιχεία που δεν θα έκαναν κανέναν εκ των δύο να...έβλεπε εφιάλτες.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
1667034233254.png


Οι Root Area ΄΄κάνουν δικές τους΄΄ κλασσικές επιτυχίες του Ray Charles με brio και διεισδυτική ματιά αντάξια του αυθεντικού δημιουργού και γερές δόσεις από Hammond που αρέσει... και του Μαρκησίου.

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
1667147397535.png


Κρότοι από το παρελθόν με μια blues ερμηνεύτρια διαφορετική απ'όσα έχουμε συνηθίσει. Η φωνή δεν συμπληρώνει τη μουσική επένδυση αλλά δημιουργεί ένα δικό της παιγνίδι ανεξάρτητα από τα πρώτα,εξάγοντας προσδοκία και αγωνία κατευθείαν μέσα από τον σκληρό πυρήνα του blues ιδιώματος.

 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... ιτια κυριολεκτικα (e)κλαιγοντας συνεχεια με,
Manos Six + the Muddy Devil are an acoustic duo created by members of :Skull & dawn:. Their music is a blend of Dark-Americana, Death-Country, Neo-Folk and Black Metal. The band's setlist is based on original songs and its main instruments are banjo and acoustic bass. Apart from these music elements, the duo builds its stage atmosphere with a conceptual presentation that will be taking us to the empty fields of the American south and the loneliness of its swamps, with Lucifer being the light and the veil of death being the ever-existing darkness.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Vieux Farka Toure & Khruangbin - "Ali"
1668191151756.png


O υιός Farka Toure μας δίνει σε συνεργασία με τους ψυχεδελικούς ροκ μάστορες Khruangbin σύγχρονες ερμηνείες σε περίφημα κομμάτια του αείμνηστου Ali , με ακροαματική ένταση σαν νανουρίσματα ανέμων από μακρινές ερημικές οάσεις που περνάνε και ως φαινόμενα αντικατοπτρισμού.

Σπουδαία μουσικότητα από τις εκτελέσεις και...βάθος κήπος στη δικαναλική ηχητική σκηνή.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top