Ζήτηση φορητού ραδιοκασετόφωνου 1980

Μηνύματα
79
Reaction score
41
Το βρηκα τελικα !:D
Τιποτα δεν παει χαμενο μονο αυτο εχω να πω .
Ευχαριστω ολους οσους βοηθησανε στην αναζητηση εστω και ετσι.
Καλες γιορτες και Χρονια πολλα :neo::drinks:
 

Μηνύματα
79
Reaction score
41
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους .
Επανερχομαι και αυτη τη φορα ψαχνω ενα ραδιο
που να μοιαζει με το εικονιζομενο.
Αν καποιος εχει κατι παρομοιο ας επικοινωνησει μαζι μου.
r2015.jpg
 





Μηνύματα
79
Reaction score
41
Kαλησπερα σε ολους :) Ειμαι ακομα στην αναζητηση του πιο πανω μηχανηματος αν καποιος
εχει κατι αντιστοιχο ας στειλει πριβε η εδω .
 


Μηνύματα
463
Reaction score
575
Το Crown 622 που με συντροφεψε στις πρωτες μουσικές μου αναζητήσεις το έχω ακόμα , αλλά δεν είναι τόσο ποιότικό σαν και αυτά που μάλλον ζητάς......
 

Attachments


Μηνύματα
79
Reaction score
41
Γεια σου Jim ! πιστευω οτι τα φορητα ηταν πιο πολυ για να τα ακους στην εξοχη η σε καμια εκδρομη. Σε καμια περιπτωση δε φτανουν τον ηχο απο ενα HI-FI αλλα μονο και μονο απο θεμα ομορφιας και λειτουργικοτητας νομιζω οτι αξιζουνε. :) Το Crown που εχεις το βλεπω να το εχεις χρησιμοποιησει σε πολλα ακουσματα ! Πολυ ωραιο:D
 


Μηνύματα
79
Reaction score
41
Επειδη ακομα ψαχνω να βρω καποια μεγαλα κομματια , οποιος εχει καποιο ραδιοκασετοφωνο που να θελει να το πουλησει ας επικοινωνησει μαζι μου.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
12
Αγαπητέ stardust01,
έχω προς πώληση ένα Sony FH606 R (διαφορετικής φιλοσοφίας απο αυτά που παραθέτεις παραπάνω αφού το κάθε κομμάτι- tuner, amplifier, tape- ειναι ξεχωριστό, αλλά έχουν τη δυνατότητα να ενωθούν και να προσαρτηθούν τα δύο ηχεία), που είναι όντως μεγάλο. Ισχύς ενισχυτή 2x35W. Εχει phono stage, και ακομα μια είσοδο για CD ή ότι άλλο.
Αγοράτηκε το 1987 και με συνόσεψε για 7 χρόνια στη διάρκεια των σπουδών μου. Εκτοτε είναι σε ντουλάπα και βγαίνει μόνο σε έκτακτη ανάγκη.
Sony_FH-606R.jpg

Λειτουργεί τέλεια εκτός απο τα led του ραδιοφώνου (ευκολα επισκευάσιμο).
Αν ενδιαφέρεσε το τηλ. είναι 6972216094.
 

Attachments


ika

News
Μηνύματα
13.774
Reaction score
12.841
Κυκλοφορεί ένα JVC στη ΧΕ, αλλά θα δείτε την αγγελία με δική σας ευθύνη...
Εκτός και αν έχει γίνει κάποιο λαθάκι με τα μηδενικά.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
7
Κυκλοφορεί ένα JVC στη ΧΕ, αλλά θα δείτε την αγγελία με δική σας ευθύνη...
Εκτός και αν έχει γίνει κάποιο λαθάκι με τα μηδενικά.
Ελεος επισης προσοχη σε αγγελιες απο δυτικα προαστια (προσωπικη εμπειρια)
 

Μηνύματα
79
Reaction score
11
Επειδη ακομα ψαχνω να βρω καποια μεγαλα κομματια , οποιος εχει καποιο ραδιοκασετοφωνο που να θελει να το πουλησει ας επικοινωνησει μαζι μου.
Γεια χαρά, βλέπω δεν τα παρατάς και ψάχνεις ακόμα, μπράβο.
Δεν ξέρω τι εννοείς με το μεγάλα κομμάτια που λες αλλά βρήκα ένα ακόμα στην αποθήκη της αδελφής μου, το οποίο φαίνεται να λειτουργεί γενικώς. Αν τυχόν σε ενδιαφέρει μου λες.
 

Attachments



Μηνύματα
100
Reaction score
17
τα καλυτερα ηταν η σειρα QT της Sharp. Μιλαμε για φορητο ραδιοκασετοδωνα από τα πρωτα με αποσπωμενα ηχεια τα οποια ειχαν και διαμορφωση εσωτερικη -δεν ηταν σκετα κουτια -και επιπλέον ειχαν υδραυλικα ωστηρια για το ανεβασμα της κεφαλης ΚΑΙ συστημα που εντοπισε επομενο-προηγουμενο τραγουδι δηλ η κεφαλη "διαβαζε" τη μαγντοταινια κατά το fww και σταματουσε στο καινο μεταξυ των τραγουδιων! φυσικα κοστιζαν οσο ένα κανονικο μικρο συγκροτημα...https://www.hifiengine.com/gallery/images/sharp-qt-38.shtml
 

Μηνύματα
79
Reaction score
41
Ευχαριστω για τις προσφορες αλλα ψαχνω συγκεκριμενα πιο μεγαλα κομματια.
Οποιος εχει και θελει να πουλησει ας στειλει μηνυμα.
 

Μηνύματα
79
Reaction score
41
Καλησπερα σε ολους , επειδη ακομα ψαχνω καποια κομματια
οποιος εχει κατι να μην το θελει και να θελει να το πουλησει ας στειλει φωτο :)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.619
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top