Ζητηση Phono

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Φιλος μου που δεν ειναι ( προς το παρον ) μελος στο forum και χωρις μεγαλη οικονομικη δυνατοτητα
αναζητει τιμια προταση για phono stage για το πικαπ του
Προσφερθηκα να κανω μια ζητηση απο εδω ή να μου πειτε καποιες γνωμες με π.μ φυσικα.
Εγω ειμαι ασχετος με το συγκεκριμενο "αθλημα".
Πικαπ Technics sl-1200
Ηχεια Β&W δαπεδου
Ενισχυτης Denon avr x1000
Διαθετει περιπου 50 €
Ευχαριστω
 

Μηνύματα
5
Reaction score
4
το είχα ψάξει αρκετά τελευταία, για αυτήν την κατηγορία τιμής είχα βρεί πολύ καλά λόγια για αυτό:
http://www.artproaudio.com/product/djpre-ii-phono-preamplifier/
Στην ελλάδα θα του βγει λίγο παραπάνω από 50.
Επίσης για τα χρήματά του είναι καλό και αυτό:
https://www.skroutz.gr/s/1800310/Behringer-MicroPhono-PP400.html
αλλά καλύτερα είναι να πάει στο art αν μπορεί. Εκτός και αν πάρει προσωρινά το 2ο με την λογική ότι όταν έχει χρήματα το αντικαθιστά με κάτι καλό.
 

Μηνύματα
258
Reaction score
127
DYNAVOX !!!! Δεν το πίστευα αυτό που άκουγα για τα λεφτά του (40-50ε νομίζω...)
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
DYNAVOX !!!! Δεν το πίστευα αυτό που άκουγα για τα λεφτά του (40-50ε νομίζω...)
Ευχαριστω ! Αυτα που βλεπω MM/ MC δεν καταλαβαινω τι ειναι .
Δεν ξερω τι ακριβως χρειαζεται . Υποθετω εννοεις Dynavox TC-750 Silver Phono MM
 




Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Τελικα ο φιλος χωρις προσβαση στο σαιτ ( ......ναι ισχυει!) κατεληξε σε δυο
1.Project Phono box s
2. Edwards Audio Apprentice mc
Ποιο απο τα δυο ?
 

Μηνύματα
63
Reaction score
18
Αν διαθετει 50 ευρω οπως λες και κατεληξε σε αυτα πως γενεν τουτο φιλε μου; Καλυτερα ας βαλεις μια αγγελια ΖΗΤΗΣΗΣ σε κατι μεταχειρισμενο με αυτο το μπατζετ απο το φορουμ απο καποιον χρηστη που αναβαθμισε σε κατι πιο ακριβο και του μεινε!! σε αυτη την κατηγορια τιμης 50-150 ευρω αν δεν τα ακουσεις ολα να τα δοκιμασεις οτι και να λεμε ειναι λογια του αερα, ολα ειναι καλα και ολα βρωμανε! αλλο βουιζει αλλο οχι καμια φορα ειναι μεμονομενα κοματια που βουιζουνε λιγο παραπανω... Εγω ακουσα καποια ειναι η αληθεια συμπεριλαβανομενων 2 project και κατεληξα σε ενα 'vincent pho 200' τελικα μου κοστισε καπου στα 120 ευρω με μεταφορικα! δεν το μετανιωσα καθολου!!
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Αν διαθετει 50 ευρω οπως λες και κατεληξε σε αυτα πως γενεν τουτο φιλε μου; Καλυτερα ας βαλεις μια αγγελια ΖΗΤΗΣΗΣ σε κατι μεταχειρισμενο με αυτο το μπατζετ απο το φορουμ απο καποιον χρηστη που αναβαθμισε σε κατι πιο ακριβο και του μεινε!! σε αυτη την κατηγορια τιμης 50-150 ευρω αν δεν τα ακουσεις ολα να τα δοκιμασεις οτι και να λεμε ειναι λογια του αερα, ολα ειναι καλα και ολα βρωμανε! αλλο βουιζει αλλο οχι καμια φορα ειναι μεμονομενα κοματια που βουιζουνε λιγο παραπανω... Εγω ακουσα καποια ειναι η αληθεια συμπεριλαβανομενων 2 project και κατεληξα σε ενα 'vincent pho 200' τελικα μου κοστισε καπου στα 120 ευρω με μεταφορικα! δεν το μετανιωσα καθολου!!
Ζητηση εχω βαλει ήδη στον τίτλο . Δεν ειχα απαντηση για μεταχειρισμενο και ο φίλος δεν θελει να περιμενει αλλο.
Ευχαριστω για τη προταση παντως.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.007
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top