Ζώα γενικώς



Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Λίγη ιστορία περί Αλέκου
1μήνα πριν με ξύπνησε η κορη μου Σάββατο απόγευμα να πάμε κτηνίατρο επειγόντως .
Είχε σκάσει μύτη σχεδόν ετοιμοθάνατος ο Αλέκος
alekos3.jpg

Βλέπετε το χάλι του .Λέίπει ολόκληρο κομμάτι δέρμα από λαιμό και μάγουλο δεξιά και το ίδιο αριστερά στον λαιμό του .
Ο Βετούλης μας έδωσε τηλεφωνικές οδηγίες και ο ντοπιος κτηνίατρος του έδωσε αντιβιοτικά και spray μπλέ .
Δεν ξεκόλλαγε από πάνω μας ,είναι τρομερά φαγανός (τρώει και οτι αφήσει η Πάτση) και γουστάρει αγκαλιές συνέχεια .
Με την κόρη μου δε που τον έσωσε υπάρχει "ενας έρωτας μεγάλος ".Ιδού και η απόδειξη
Alekos 4.jpg
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΤΜΠΟΥΛ Η ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΓΙΑ ΨΩΜΟΤΥΡΙ.
ΕΧΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΛΟΙΑ "ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΣΚΥΛΩΝ" ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ "ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΦΙΜΩΤΡΟ ΚΑΙ ΛΟΥΡΙ ΘΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΟΣΚΙΝΟ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΕΝΑ."
ΜΑΣΗΣΕ ΕΥΤΥΧΩΣ......
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Και τα 2 γατιά μας ήρθαν .
Πρώτη η Πάτση περίπου 2 χρόνια πριν .Κάποιος στην γειτονιά την έιχε ,στειρωμένη,και την παράτησε μόλις μεγάλωσαν τα παιδιά του και δεν την ήθελαν πιά .Στην αρχή έτρωγε κάτι και έφευγε αμέσως .Πλέον κοιμάται στο καλαθάκι της,περιμένει κάθε μεσημέρι την γυναίκα μου που γυρίζει από το σχολείο και μένει μόνιμα στην αυλή .Δεν γουστάρει μέσα στο σπίτι .
Ο Αλέκος από την άλλη θέλει μονίμως να μπαίνει μέσα ,μάλλον μαθημένος από το προηγούμενο σπίτι που τον παράτησαν και αυτό .
Ίσως μετά το δάγκωμα η άμαθος από αλητεία έπεσε εύκολο θύμα όταν τον παράτησαν από αλλού .
Μόλις γιάνει το τραύμα θα πάει Vet για στείρωση και μια κήλη που έχει και μετά θα τον πάρουμε μέσα .Αυτός με το που κάνεις κλαπ στο μπούτι πηδάει πάνω σου ,ζημώνει και μετά αράζει με τις ώρες αγκαλιά .Ούτε σκύλος δεν θα άντεχε τα χάδια που του κάνει η κόρη μου και δεν κουνάει ρούπι .Γουστάρει την σωματική επαφή με τα χίλια .
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Γρηγόρη δεν είναι απαραίτητα κάποιος "δολοφονικά εκπαιδευμένος" σκύλος.
Και ο δικός μου ο κόπρος, όταν παίζει με τα λούτρινα παιχνίδια του, από το λαιμό τα σβερκώνει και τα τινάζει... χωρίς εννοείται να του το έχει μάθει κανείς. Είναι η φύση.
Και η φύση έχει τους δικούς της κανόνες.
Εγώ γουστάρω όλα τα ζώα... σκύλους, γάτες και δε συμμαζεύεται.
Προσπάθησα από κουτάβι να τον φέρω σε επαφή με γατιά... να τα "μάθει", να συνηθίσει... μπλα μπλα...
Ε, τζίφος. Με το που βλέπει γατί, γίνεται αγρίμι.

Απλώς φροντίζεις/ουμε να ΜΗΝ έρθει ποτέ κοντά σε γατιά... και έτσι ζούμε όλοι όμορφα.
Κι' εμείς και τα γατιά της γειτονιάς... :p
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Τόσα χρόνια παρέα και δεν κατάλαβες οτι είμαι φιλόζωος ;:rolleyes:
 





Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Γρηγόρη δεν είναι απαραίτητα κάποιος "δολοφονικά εκπαιδευμένος" σκύλος.
Και ο δικός μου ο κόπρος, όταν παίζει με τα λούτρινα παιχνίδια του, από το λαιμό τα σβερκώνει και τα τινάζει... χωρίς εννοείται να του το έχει μάθει κανείς. Είναι η φύση.
Και η φύση έχει τους δικούς της κανόνες.
Εγώ γουστάρω όλα τα ζώα... σκύλους, γάτες και δε συμμαζεύεται.
Προσπάθησα από κουτάβι να τον φέρω σε επαφή με γατιά... να τα "μάθει", να συνηθίσει... μπλα μπλα...
Ε, τζίφος. Με το που βλέπει γατί, γίνεται αγρίμι.

Απλώς φροντίζεις/ουμε να ΜΗΝ έρθει ποτέ κοντά σε γατιά... και έτσι ζούμε όλοι όμορφα.
Κι' εμείς και τα γατιά της γειτονιάς... :p

ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ Τ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΛΑ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ.

ΟΙ ΚΟΠΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΓΑΤΙ.

ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΡΑΦΛΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ΠΙΤΜΠΟΥΛ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΥΝΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.
ΜΟΥΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Συμβαίνει... δυστυχώς... και συνηθίζεται να τον έχουν και 5 πόντους... όλως τυχαίως... για νοου γουατ αϊ μιν...
 








Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.492
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top