Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.713
Reaction score
28.065
Εντωμεταξύ η αντιπροσωπεία της Citroen με ενημέρωσε ότι σήμερα το δικό μου e-C4 που παρήγγειλα μπήκε στη γραμμή παραγωγής! Ετοιμάζεται το γλυκούλι μου.
Στείλε drone @alatesla 🙂
 


Μηνύματα
3.127
Reaction score
10.334
Ν ανεβαινεις καστρα τωρα 2 καβαλος με το Αmi, και στην ανηφορα του νοσοκομειου να κανεις μποτιλιαρισμα με 17,να σε κορναρει το λεωφορειο, το 3κυκλο του σκουπιδιαρη, να σε περνανε τα παιδια με τα bmx, 2 λυκοσκυλα να σε γαυγιζουν στις ροδες και 2 ταριφες να βριζουν.
μονο για να πιανεις μπουτι στο συνοδηγο!
Ξέχασες τις γριές με το μπαστούνι :dance2:
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.120
Reaction score
20.630
Πίνακας οργάνων με οθόνη 5,5 ιντσών? Για το e-c4 λεω. Ρε παιδιά αυτό είναι σπατάλη. Τς τς τς...
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Έχει βάση για iPad στο ταμπλό μπροστά στον συνοδηγό. :)

Αλήθεια, κάτω από τον καυτό ήλιο το καλοκαίρι τι γίνεται με τις οθονάρες των νέων αυτοκινήτων; Πόσο θα αντέξουν;

Παλιά θυμάμαι εβγαζα την πρόσοψη της πηγής, για να μην τη χτυπά ο ήλιος. Και ήταν μια γραμμούλα η οθόνη.

Για Ami μου φαίνεται είμαι.
 

Μηνύματα
15.063
Reaction score
20.849
Αλήθεια, κάτω από τον καυτό ήλιο το καλοκαίρι τι γίνεται με τις οθονάρες των νέων αυτοκινήτων; Πόσο θα αντέξουν;
Περισσότερο από το ίδιο το αυτοκίνητο
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Τις τέσταραν τις οθόνες δηλαδή κάτω από τον καυτό ήλιο;

Σε όλα τα ηλεκτρονικά οι οδηγίες λένε ούτε λίγο μη μείνουν κάτω από τις καυτές ακτίνες του ήλιου.

Οι οθόνες των αυτοκινήτων αντέχουν πιο πολύ; Τι είναι, heavy-duty προδιαγραφών;
 

Μηνύματα
15.063
Reaction score
20.849
Σοβαρά τώρα , πόσα χρόνια νομίζεις ότι έχουν οθόνες τα αυτοκίνητα; Δεν μιλάμε για lcd της δεκαετίες του 80 που χάνουν ψηφία .
Τα αυτοκίνητα χρόνια τώρα έχουν προδιαγραφές ακραίων καιρικών συνθηκών , το ίδιο και τα εξαρτήματα που παραγγέλνουν απ' έξω . Δεν είμαστε η μοναδική χώρα που θα πιάσουν 70 βαθμούς στο εσωτερικό.
 

Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη που βλέπω π.χ. κάτι καμμένα από τον ήλιο πλαστικά στα φανάρια.

Τόσο καμμένα που δεν μπορούν να φωτίσουν τον δρόμο πλέον.
Κι αυτό σε σύγχρονα αυτοκίνητα.

Καθόλου δεν πιστεύω ότι έχουν εμάς υπόψη με τον καυτό ήλιο, τη σκόνη και την άμμο όταν σχεδιάζουν τα αυτοκίνητα.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.423
Reaction score
74.785
Δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη που βλέπω π.χ. κάτι καμμένα από τον ήλιο πλαστικά στα φανάρια.

Τόσο καμμένα που δεν μπορούν να φωτίσουν τον δρόμο πλέον.
Κι αυτό σε σύγχρονα αυτοκίνητα.

Καθόλου δεν πιστεύω ότι έχουν εμάς υπόψη με τον καυτό ήλιο, τη σκόνη και την άμμο όταν σχεδιάζουν τα αυτοκίνητα.
Τι σχέση έχουν τα φανάρια παλιότερων οχημάτων με λάθος επικάλυψη αντιUV με τις οθόνες;

Απο το 2008 όλα τα οχήματα μας έχουν εργοστασιακές οθόνες. Όλες λειτουργούν άψογα και είναι αγρατσούνιστες, και αυτών που πουλήθηκαν.
Το ίδιο ισχύει για δεκάδες οθόνες φίλων και γνωστών.

Αν βέβαια κάποιος είναι ζώο ή αφήνει παιδιά να παίζουν μ' αυτές, υποθέτω οτι μπορεί να τις χαράξει. Απ' τη ζέστη και τον ήλιο πάντως δεν παθαίνουν τίποτα, όπως δεν παθαίνουν τίποτα τα κινητά και τα τάμπλετς.
 


Μηνύματα
6.691
Reaction score
5.218
Ούτε σε κλειστό γκαράζ, ούτε σε υπόστεγο δηλαδή να το αφήνω.
Χύμα στον καυτό ήλιο το ίδιο είναι. Δεν θα πάθει τίποτα.

Στα πόσα χρόνια πρέπει να το πουλήσω; Σε 5;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.430
Reaction score
125.745



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.589
Reaction score
37.932
Θέλει λίγη δουλίτσα ακόμη. :biggrin:
αποτι καταλαβα, θελει αυτοκινητα και απο τις 2 πλευρες, ή μπορει να μαθαινει ... μη κοιτας που εσυ εισαι φυσικο ταλεντο...δεν ειναι ολοι ετσι... εγω παραδειγμα...οταν πηρα αυτοκινητο και πηγα να παρκαρω, πηρα τηλεφωνο να μου πουν που ειναι (πως μπαινει) η οπισθεν τη πρωτη φορα ... παρηγορια οτι σιγουρα θα υπαρχουν και χειροτερα.. 🐒
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.423
Reaction score
74.785
μη κοιτας που εσυ εισαι φυσικο ταλεντο...
:roflmao:

Όταν ήμουν μικρός πάρκαρα τέλεια παντού με το αυτί αλλά τα τελευταία 20 χρόνια το ξέχασα αφού δεν μου χρειάζεται σχεδόν ποτέ.
Το τωρινό μου παρκάρει αυτόματα χωρίς λάθη σε παράλληλες θέσεις, οι κάθετες είναι εύκολες.
Το λατρεύω και το χρησιμοποιώ συνέχεια την ώρα που το Ντολμαδάκι με κοροϊδεύει αλύπητα...
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.674
Μηνύματα
2.869.755
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top