Ηλεκτρονικό τσιγάρο








Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Τώρα έγινα φούλ κινέζος...:D ενώ ο Νίκος έχει βάλει την μαϊμού πάνω στον Αμερικάνο...:roflmao:
 




Μηνύματα
6.912
Reaction score
5.802
Στα σημεια οπου δεν ηταν καλυμενο με αυτοκολλητο,αρχισε να φευγει το χρωμα. Τραβηξα το αυτοκολλητο απο τα νευρα μου και προσεξα οτι η κολλα ειχε μαλακωσει το χρωμα και με το νυχι εφευγε.

Πηγα πριν λιγο και πηρα μια βουρτσα για το dremel,ωστε να το βγαλω ολο,αλλα το πειραμα απετυχε.
 





Y

Yiannis_B

Guest
Πως θα το βγαλω το χρωμα. Σκεφτηκα με χονδρο γυαλοχαρτο.
Υπάρχουν χημικά για την αφαίρεση.

Αλλιώς ψιλό βρεγμένο ντουκόχαρτο και στο τέλος φινίρισμα με scotch brite. - εξαρτάται βέβαια από το μέταλλο, στο provari μου, δούλεψε η μέθοδος μια χαρά. -αν το κουτάκι είναι τενεκές ξεγάνωτος...:rolleyes:

Σκοτώνουν τ' άλογα όταν γεράσουν? :rolleyes:






Με την ευκαιρία αλλαγής στο τζαμάκι, το μαύρο προβαράκι έγινε ημι-inox- είχε τόσες γρατσουνιές που φαινόταν χάλια. (λίγο ψιλό γυαλόχαρτο και scotch brite είναι αρκετά)

- για να βάλεις βέβαια καινούργιο τζαμάκι, πρέπει να αφαιρέσεις την κεφαλή μαζί με την πλακέτα.

Μην ξεχάσετε να βάλετε λίγο θερμοπλαστικό στις άκρες της πλακέτας, μετά την τοποθέτηση, γιατί έχει την τάση (η πλακέτα) να γλυστρίσει λίγο προς την κεφαλή, με αποτέλεσμα τα leds να μην ευθυγραμμίζονται με το άνοιγμα του πλέξιγλας.
-Και για την επανατοποθέτηση χρησιμοποιείστε ματσόλα, ή 2 ξύλα και κανονικό σφυρί.







 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Λίγα λόγια από την δική μου οπτική για το sx mini m class...

θετικά
ποιότητα κατασκευής - αισθητική
αναβάθμιση λογισμικού από πι-σί
αναλυτικές ενδείξεις στο μενού
5 μνήμες αποθήκευσης
κλείδωμα ατμοποιητή - αντίστασης
ότι μπορεί και κλείνει
η αυτόματη περιστροφή της οθόνης
η θέση usb θύρας

Αρνητικά
μικρός κουδινισμός στα πλήκτρα +/-
μπερδεύομαι με την κυλιόμενη ρύθμιση (το βάζω στην κάθετη θέση για να κάνω τις αλλαγές χειροκίνητα)
μικρή οθόνη για τα δικά μου μάτια.
η ποιότητα κατασκευής (γιατί με αγχώνουν οι όποιες φθορές που θα γίνουν πάνω του, γρατζουνιές κλπ)

Προς εξερεύνηση
Όταν το φορτίζω από usb μάλλον δεν μου δείχνει ότι είναι φουλ φορτισμένη...
 
Last edited:


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
τι κάτι πάει να γίνει... με το χοντρό γυαλόχαρτο που το έτριψες... μπ0υρδέλ0 το έκανες :geek: :p :laugh:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.018
Μηνύματα
2.885.398
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top