Ηλεκτρονικό τσιγάρο
















costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Ενδιαφέρον, αλλά πως και δεν παίζεις με επισκευάσιμους;
Έπαιξα πολύ με επισκευασιμους, αλλά χωρίς να με "ενθουσιάζει" καθόλου αυτή η ενασχόληση, κάθε άλλο, ήταν μια βρωμοδουλεια που έπρεπε να γίνει γιατί τα έτοιμα δεν ήταν αντάξια.

Οι νέες έτοιμες αντιστάσεις που κυκλοφορούν (πλέγματος κλπ) νομίζω έχουν καλύψει το χάσμα, και απολαμβάνω και πάλι την ευκολία τους.

Τουλάχιστον για τη χρήση που τα θέλω, οι δύο τελευταίοι ατμοποιητες που πήρα, με καλύπτουν 100% τόσο σε άρωμα που βγάζουν, όσο και σε ποσότητα νέφους που κάνουν και με ανοιχτή ελεύθερη ροή για mtl που θέλω.

Έχω μαζέψει στο ντουλάπι καμία 20-αρια επισκευασιμους, σύρματα για 3 ζωές κι όλα τα απαραίτητα εργαλεία για να φτιάχνω πηνία, αλλά χαίρομαι πολύ που θα μπορέσω να τα πετάξω στα σκουπίδια, ή σε καμία αγγελία για όποιον θέλει να παίζει μ'αυτά...

Αυτός ο τελευταίος που έχω πλέον και δουλεύω καθημερινά, είναι τόσο μα τόσο απλός στη χρήση, τόσο εύκολα και γρήγορα αλλάζεις αντίσταση και το γεμίζεις, που δεν έχει προηγούμενο.

Με 16 βατ στη χρυσή αντίσταση, βγάζει νέφος να φαν μόνοι κότες.
Και από άρωμα, σκίζει.
Παίρνει και 5,5ml να βγάλει μια μέρα ολόκληρη, τι άλλο να ζητήσω..
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.965



 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664



Διάβασε κανείς όλο το άρθρο;

Προσωπικά ναι.

Τμήμα του, είναι αυτό:

<<recent systematic review and meta-analysis concluded that despite the adverse acute effects of e-cigarettes on heart rate, systolic, and diastolic blood pressure, benefits may occur concerning blood pressure regulation when switching from tobacco to chronic e-cigarette use.

In line with this, a previous experimental study demonstrated that there was a significant improvement of endothelial function and vascular stiffness within 1 month of switching from tobacco to e-cigarettes in healthy smokers, whereas no clear trend in systolic blood pressure and heart rate was observed.52 This finding indicates that switching to e-cigarettes may reduce the CVD burden in former tobacco cigarette smokers. It is important to note that the majority of e-cigarette users are former smokers or dual users and that the availability of e-cigarettes may also promote the risk of smoking initiation in never smokers.>>

Τα ευρήματα στο ηλεκτρονικό τσιγάρο συσχετίζονται (φυσικό και επόμενο) με τις γνωστές επιδράσεις της νικοτίνης.

Δεν τίθεται καμία πραγματική σύγκριση με τον αποδεδειγμένο κίνδυνο για καρκινογενεση που έχει το τσιγάρο, με τα προϊόντα καύσης καπνού, χαρτιού και λοιπών χημικών.

Τέλος πάντων, είναι λίγο ανιαρό το θέμα..
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εμμμ, η χρηση μπαταριων των ηλεκτρονικων τσιγαρων σε αλλες συσκευες ... ειναι ασφαλης ? :focus:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top