Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.214
Για άκου και αυτό…

τωρα αν σου πω πως γενικα δε μ αρεσε κ πολυ το αλμπουμ; Το πηρα γιατι ειναι αγαπημενος ο συνθετης, αλλα τελικα παρα ειναι ηλεκτρονικα τα μιξ του, περιμενα κατι πιο προς το neoclassical.
Ισως μια νεα ακροαση μ αλλαξει τη γνωμη, θα δειξει.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Μαλάκες, είμαι στου Κοτσίδη, κουβεντιάσουμε, περνάμε καλά, ακούμε μουσική και μετά πάει και μου βάζει Dhafer Youssef κι έχω μείνει π-α-γ-ω-τ-ό!!!

@costas EAR πρέπει να συμπεριλάβεις τον τύπο στο playlist με τις φωνές!

'Νταξ, ακούσαμε κι άλλα πράγματα κυρίως jazz, κλασσική, blues, ωραίες μουσικές, αλλά ο τυπάς ο Dhafer μου έμεινε στο μυαλό.

Ευχαριστώ τον Γιάννη που με έφερε σε επαφή με τον καλλιτέχνη, για την παρέα και τη φιλοξενία!

Edit: το σύστημα του Γιάννη γαμεί! Ηχεία-θηρία και 3 (ολογράφως: τρία!) subwoofers, ικανότατα ενισχυτικά, Metric για κόλπα και επεξεργασία ήχου, ειλικρινά πιστεύω ότι σε έναν μελετημένο χώρο, το σύστημα θα "έκλεινε" σπίτια - όχι ότι τώρα δεν το κάνει, αλλά λέμε τώρα.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.324
@costas EAR πρέπει να συμπεριλάβεις τον τύπο στο playlist με τις φωνές!
Α, τον έχω, αλλά ίσα που σε έβαλα μερικά κομμάτια από κει, δεν έχει νόημα.
Η φουλ λίστα αυτή είναι κάνα 8ωρο..,🤣😜

Πιο σημαντικό είναι να ακούς τα δικά σου, αυτά τα βαρβαρα τα ντεθ μετά πως τα λένε ούτε ξέρω. Τες πα, αυτά που γουστάρεις. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Πιο σημαντικό είναι να ακούς τα δικά σου, αυτά τα βαρβαρα τα ντεθ μετά πως τα λένε ούτε ξέρω. Τες πα, αυτά που γουστάρεις. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
Αυτά θα τα πούμε στο thread σου.8-)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Εμ ..... χόρτασε προχθές με τους Maiden και είπε να ακούσει και Jazz...zen :p
Όχι, ρε! Απλά, να, είπε ο Κώστας "φέρε ό,τι θέλεις να ακούσεις", ε, έφερα! Είχε συμφωνική ορχήστρα, είχε φωνητικά οπερετικά σύνολα, ε, είχε και κάτι περίεργους κάφρους να ουρλιάζουν κατάρες σε θεούς και δαίμονες! :biggrin:

Ας μην βγούμε όμως άλλο off topic, θα τα γράψω αναλυτικά στο thread του Κώστα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Μαλάκες, είμαι στου Κοτσίδη, κουβεντιάσουμε, περνάμε καλά, ακούμε μουσική και μετά πάει και μου βάζει Dhafer Youssef κι έχω μείνει π-α-γ-ω-τ-ό!!!

@costas EAR πρέπει να συμπεριλάβεις τον τύπο στο playlist με τις φωνές!

'Νταξ, ακούσαμε κι άλλα πράγματα κυρίως jazz, κλασσική, blues, ωραίες μουσικές, αλλά ο τυπάς ο Dhafer μου έμεινε στο μυαλό.

Ευχαριστώ τον Γιάννη που με έφερε σε επαφή με τον καλλιτέχνη, για την παρέα και τη φιλοξενία!

Edit: το σύστημα του Γιάννη γαμεί! Ηχεία-θηρία και 3 (ολογράφως: τρία!) subwoofers, ικανότατα ενισχυτικά, Metric για κόλπα και επεξεργασία ήχου, ειλικρινά πιστεύω ότι σε έναν μελετημένο χώρο, το σύστημα θα "έκλεινε" σπίτια - όχι ότι τώρα δεν το κάνει, αλλά λέμε τώρα.
Δεν του αναψες κάνα καπνογόνο μες στο σπίτι για την kavl@ ? :roflmao:
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.214
@wizzy , οχι πες μου, που θα περνας καλυτερα, οχι πες!
Ποσες φορες το χρονο θα ρχεσαι απο δω κ περα;;

και σε ποιες συναυλιες θα ψαχνεις να ερχεσαι;
Ακομα και στις Μελισσες σε βλεπω να μας ερχεσαι!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Άσε με μωρέ με το βλάκα τον Μάστορα και την παρέα του!

Είναι τρελοί αυτοί οι Θεσσαλονικείς! Παρκάρουν όπου βρουν, μποτιλιάρανε έξοδο του περιφερειακού για να πάνε συναυλία στις Μέλισσες ρε φίλε! Στις Μέλισσες!!! Δηλαδή, αν είχα μαλλιά θα τα τράβαγα!

Ευτυχώς η νύχτα εξελίχθηκε (εξελίσσεται) πολύ καλά! :thumbsup:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Άσε με μωρέ με το βλάκα τον Μάστορα και την παρέα του!

Είναι τρελοί αυτοί οι Θεσσαλονικείς! Παρκάρουν όπου βρουν, μποτιλιάρανε έξοδο του περιφερειακού για να πάνε συναυλία στις Μέλισσες ρε φίλε! Στις Μέλισσες!!! Δηλαδή, αν είχα μαλλιά θα τα τράβαγα!

Ευτυχώς η νύχτα εξελίχθηκε (εξελίσσεται) πολύ καλά! :thumbsup:
Έλα απο δω να σε πάω σε σκυλάδικο γαβ γαβ :laugh:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Έλα απο δω να σε πάω σε σκυλάδικο γαβ γαβ :laugh:
Έλα Κύπρο να σε βάλω αυτό που ακούσαμε στον Κώστα χτες, να σου φύγουν τα σφραγίσματα! :roflmao:
 






vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Πσαχνω για πολυκαναλα βινυλια.....που μπορω να βρω περικαλω?και λιγουλακι Αtmos αμα υπαρχει πλιζζζζζ
η κάτω δεξιά γωνία θα σχολιαστεί να ξερς...... :biggrin:
Ε μα.......γυρευοντας παει να αναψει φωτιες......χαχαχχα
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.560
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top