Ηχητικές και γευστικές απολαύσεις στην Θεσσαλονίκη - To Kοτσιδόσπιτο

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Αν επιτρεπεται, και περα απο τον οποιο χαβαλε, αληθεια, γιατι; γιατι θα πεις "θα βαλω το δισκο"; το υλικο δεν το εχεις σε άυλο ή δεν υπαρχει μεσω streaming service; Δεν εχω ζησει με πικαπ και μου φαινεται παραξενο. Τι του βρισκετε βρε παιδιά; Χανω κατι;
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Αν επιτρεπεται, και περα απο τον οποιο χαβαλε, αληθεια, γιατι; γιατι θα πεις "θα βαλω το δισκο"; το υλικο δεν το εχεις σε άυλο ή δεν υπαρχει μεσω streaming service; Δεν εχω ζησει με πικαπ και μου φαινεται παραξενο. Τι του βρισκετε βρε παιδιά; Χανω κατι;
ειναι προφανες πως αν ειχες ζησει , δε θα το αναρωτιοσουν, για πολλους λογους!
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Αν επιτρεπεται, και περα απο τον οποιο χαβαλε, αληθεια, γιατι; γιατι θα πεις "θα βαλω το δισκο"; το υλικο δεν το εχεις σε άυλο ή δεν υπαρχει μεσω streaming service; Δεν εχω ζησει με πικαπ και μου φαινεται παραξενο. Τι του βρισκετε βρε παιδιά; Χανω κατι;
Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να σου πω πολά που βρίσκουμε αλλά πλέον σε αυτή την ηλικία δεν αντέχω το μπούλινγκ , το βαριέμαι.... :biggrin: :biggrin:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Στην πρώτη σελίδα της παρουσίασης με τις φωτό όλοι λένε μπράβο/ συγχαρητήρια/ να το χαίρεσαι κλπ κλπ σλλά τρεις-τέσσερις έκαναν like, βάλτε ένα like βρε παιδιά αφού σας αρέσει δεν κοστίζει τίποτα..
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Στην πρώτη σελίδα της παρουσίασης με τις φωτό όλοι λένε μπράβο/ συγχαρητήρια/ να το χαίρεσαι κλπ κλπ σλλά τρεις-τέσσερις έκαναν like, βάλτε ένα like βρε παιδιά αφού σας αρέσει δεν κοστίζει τίποτα..
Δεν το λέω με σιγουριά αλλά το 2010 δεν είχε like το site....
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να σου πω πολά που βρίσκουμε αλλά πλέον σε αυτή την ηλικία δεν αντέχω το μπούλινγκ , το βαριέμαι.... :biggrin: :biggrin:
Το "πολά" τώρα το είδα. :lolsign: :lolsign:
Να με συγχωρέσεις, θέση ακρόασης 2,76 m και ασύρματο πληκτρολόγιο με μοναδικό φως από το τζάκι και το πάνελ της οθόνης...:D
Στην πρώτη σελίδα της παρουσίασης με τις φωτό όλοι λένε μπράβο/ συγχαρητήρια/ να το χαίρεσαι κλπ κλπ σλλά τρεις-τέσσερις έκαναν like, βάλτε ένα like βρε παιδιά αφού σας αρέσει δεν κοστίζει τίποτα..
Ο Κοτσιδης έχει έναν από τους ομορφότερους χώρους οικιακού σαλονιού που έχω δει ποτέ.
Και πράγματι τότε - like δεν είχε το avsite :biggrin: :biggrin:
 
Last edited:

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Σοβαρα, ο θόρυβος επιφανειας δε σε ενοχλει; το τσικ τσικ; και η ελλειψη χαμηλου; γιατι υποβαλλεις τον εαυτο σου σε αυτη τη δοκιμασια; τι αποκομιζεις σαν εμπειρια; και μη μου πεις το κρασι και τα τυρια... αυτα ειναι ωραια ακομα και στο μπαλκονι ακουγοντας τουα πακεταδες το βραδυ.
Αν επιτρεπεται, και περα απο τον οποιο χαβαλε, αληθεια, γιατι; γιατι θα πεις "θα βαλω το δισκο"; το υλικο δεν το εχεις σε άυλο ή δεν υπαρχει μεσω streaming service; Δεν εχω ζησει με πικαπ και μου φαινεται παραξενο. Τι του βρισκετε βρε παιδιά; Χανω κατι;
Φίλε μου καλέ, καλέ μου φίλε...
Τα παλιά τα χρόνια, τότε που δεν είχαμε άυλα και που δεν είχε ιντρενέ και τα ρέστα τα πράματα ήσαν αλλιώς.
Τότε είμασταν πιο χαλαροί, πιο ωραίοι.
Δεν είχαμε τόσο άγχος, τόση τρεχάλα, είχαμε λιγότερα αλλά ζούσαμε καλύτερα φιλαράκ.
Τότενες μετά τη δουλειά, κάθε μέρα, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ακούγαμε μουζίκες.
Ήταν παρτ οφ δε ντέηλη ρούτιν.
Έξω κρύο, βάζαμε το νεσκαφέγλυκόμεγάλα στο τραπεζάκι και πηγαίναμε στο ντουλάπι με τους δίσκοι.
Διαλέγαμε 4-5 που τους παίρναμε μαζί, τους βάζαμε δίπλα μας κάτω δίπλα στην πολυθρόνα με τη σειρά που θέλαμε να ακούσουμε.
Ξεκινούσαμε την ακρόαση και βγάζαμε απο μέσα όλα τα ένθετα που είχε ο δίσκος για να τα διαβάσουμε (ίσως για χιλιοστή φορά).
Τότε όλο αυτό το σκηνικό ήταν μια ιεροτελεστία φίλε, ακούγαμε μουσικές με τις ώρες...
Ο θόρυβος επιφανείας δε ήταν σαν ένα χάδι, ένα μουρμουρητό από μια καψούρα μας στο λύκειο...δεν ενοχλούσε ντιπ.
Και έτσι περνούσαν όμορφα τα χρόνια....

....ώσπου ήρθε το γ@μωσιντί και τα γ@μησε τη μάνα όλα...

Ο φίλος Τζώνε το γουστάρει κάργα το πράμα, έχει και άυλα και απ'όλα, αλλά η κ@βλα του βινυλίου δεν υπάρχει...

....γ@μησα και σπεκς και πιντιεφς κλπ κλπ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
.γ@μησα και σπεκς και πιντιεφς κλπ κλπ
Κατούρα και λίγο συ, μαγκνεπανόπληκτε! :tongue: :lol:

Λοιπόν, να οργανώσω καμιά βραδιά βινυλίου; θα έρθετε όλοι με τα βινύλια που θέλετε ν'ακουσετε, μπείτε βάλτε τα στο πικάπ, κάντε και σκρατς σκρουτς και μπρος πίσω το βινύλιο σα ντιτζέι των 70'ς να γουστάρετε! :party:


Γω μπορεί να ακούω ρουν με ακουστικά, δε σας πειράζει, ε; :tongue:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Δε θέλω βινυλια, όχι άλλο κάρβουνο, ευχαριστώ. :geek: :tongue:

Ελάτε, ακούστε τα, και παρακαλώ πολύ, πάρτε τα μαζί σας φεύγοντας. Ούτε για ρολόγια δε θέλω, και καμιά 10-αρια 45-αρια μικρά έχω, φτάνει πια, φτάνει!

Επίσης έχω αρκετά πολυκαναλα να ακούω για 5 χρόνια σερί, αν και λίγα είναι τα ιμερσιβ. Σε απλά πολυκαναλα, φτάνει, τιγκαρα. :lol:
 










Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top