Ηχητικη νιρβανα 2 in 1

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Καλημερα σε ολους
Μετα απο ενασχοληση 25 χρονων,με το hifi,και την ηχητικη ,ακουστικη και αισθητικη παρεμβαση στον χωρο,σας παρουσιαζω το συστημα μου
Ενισχυτης Asr Emitter 1 Blue version
Dac Rockna Wavedream signature 4.55 se
Ηχεια Atc 50 sl with mundorf silver cold
Tranport Aurender 100N(2 terra)
Rack stadesign
Καλωδια ηχειων ιντερκονεκτ και ρευματος απο Signalprojects Hydra
Πολυμπριζο Vibex 6r
Usb Currius
Spdf Chris Samovigo Sirverstar 75ii
LG OLED 55B7Z
Soundbar Lg sj9(5.1.2 atmos,500 w)
Mediaplayer Dune hd solo 4k
Blueray Panasonic dmp-bd900 4k uhd
Cosmote fiber 50
Ethernet isolatorBaskee MI -1005,Cat 7 cables
Αυτη η καταληξη προηλθε απο διαφορες αλλαγες,στην πορεια του χρονου

Ηχεια υψηλης ευαισθησιας -και σταθερου ομικου φορτιου----μονοδρομα τριδρομαμε κορνες εως105 ντιμπι(αλτεκ--κλιπσς--καιν,αουντιο νοουτ,Ντε βορ φιντελιτυ-χαρμπεθ,τζον μπλου,ορελ-)με λαμπες σε τριοδικα ,πουσπουλ και Παραλελ σινγκλ εντ(Ελ84,ελ34,2α3,45,300β-Λεμπεν--Τραφοματικ--Αλνικ,Αουντιο νοουτ) πικαπ (Πιερ Λουρνε,ρεγκα,αβιντ)βραχιονες(ρεγκα,τζελκο)κεφαλες(Μπενζ Ζυξ,σελτερ και ντενον)φονο απο Αsr,στεπ απ και βινυλια(5000 τεμ περιπου)-
Μερικες φοτο του χωρου οπου ειναι ηχητικα περιποιημενος απο τον Χαρι Τσακιρη ενω στο κομματι της εικονας εχει επεμβει ο Μανωλης ΚαστρουνηςΚοινόχρηστο λεύκωμα - Giorgos Galanis, GEORGE GALANIS - Φωτογραφίες Google
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.058
Reaction score
731
Γεια σου Γιώργο, μερακλή !!!

Στην παραπάνω περιγραφή δεν έχεις συμπεριλάβει τα ATC !

Η θέση και κυρίως οι κλίσεις των ηχείων είναι λίγο περίεργες, φαντάζομαι ωστόσο, ότι έφθασες εκεί κατόπιν πειραματισμών ...

Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι !!!
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Γεια σου Γιώργο, μερακλή !!!

Στην παραπάνω περιγραφή δεν έχεις συμπεριλάβει τα ATC !

Η θέση και κυρίως οι κλίσεις των ηχείων είναι λίγο περίεργες, φαντάζομαι ωστόσο, ότι έφθασες εκεί κατόπιν πειραματισμών ...

Να είσαι καλά να τα χαίρεσαι !!!
Καλο μεσημερι,φιλαρακι,εισαι ευπροσδεκτος
Επιλεχθηκε αυτη η θεση γιατι εδωσε τις καλυτερες μετρησεις
Το RT 60 einai apo 0.4----0.2
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
ΩΡΑΙΑ πραγματα, μπραβο.
Η θεση/ κλιση των ηχειων ξενισε και μενα, μα αν η επιστημη προσταζει..
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Να κοψεις τα σουβλακια φιλε
Ειδικά οι τελευταίες απεικονίσεις του συστήματος με την αντανάκλαση του ίδιου του δημιουργού μέσα στην σύνθεση έχουν μια εξαιρετική μετανεωτερική ποιότητα, με ενδιαφέρουσες καταβολές (κριτικό σχόλιο;) στην Φλαμανδική καλλιτεχνική παράδοση και ειδικότερα στο αρχετυπικό πορτραίτο του ζεύγους Arnolfini από τον Jan van Eyk, όπως επίσης και αργότερα στον Diego Velázquez και τις αινιγματικές Las Meninas του! Βλ. επίσης και γενικότερα για την χρήση των αντανακλάσεων στις συνθέσεις πορτραίτων στο: https://www.metmuseum.org/blogs/now-at- ... d-presence
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
- ωραίο αποτέλεσμα , καμία φωτό από πικάπ ; . . . καλές ακροάσεις / θεάσεις
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Ειδικά οι τελευταίες απεικονίσεις του συστήματος με την αντανάκλαση του ίδιου του δημιουργού μέσα στην σύνθεση έχουν μια εξαιρετική μετανεωτερική ποιότητα, με ενδιαφέρουσες καταβολές (κριτικό σχόλιο;) στην Φλαμανδική καλλιτεχνική παράδοση και ειδικότερα στο αρχετυπικό πορτραίτο του ζεύγους Arnolfini από τον Jan van Eyk, όπως επίσης και αργότερα στον Diego Velázquez και τις αινιγματικές Las Meninas του! Βλ. επίσης και γενικότερα για την χρήση των αντανακλάσεων στις συνθέσεις πορτραίτων στο: https://www.metmuseum.org/blogs/now-at- ... d-presence
:hi::drinks:
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
George, να τα απολαυμβάνεις όλα τα ωραία σου για πολύ καιρό και ...με πολλούς φίλους!

Άντε και να δούμε που θα βρούμε αυτά τα νέα παλιο-τουίτερ που δε μας δίνει αυτή η παλιο-εταιρεία ;-)
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
George, να τα απολαυμβάνεις όλα τα ωραία σου για πολύ καιρό και ...με πολλούς φίλους!

Άντε και να δούμε που θα βρούμε αυτά τα νέα παλιο-τουίτερ που δε μας δίνει αυτή η παλιο-εταιρεία ;-)
Δημήτρη, ευχαριστώ,ο ήχος σου είναι γνωριμος
[DOUBLEPOST=1536243555][/DOUBLEPOST]
Δημήτρη, ευχαριστώ,ο ήχος σου είναι γνωριμος
Δεν στέλνω το ηχείο στην Αγγλια για αναβάθμιση,μαμακια τηςatc η παρέα δε είναι εξίσου γνώριμη και σε σένα,το Ρόκκα όμως πρεπει νατο ακουσεις
[DOUBLEPOST=1536243595][/DOUBLEPOST]
Δημήτρη, ευχαριστώ,ο ήχος σου είναι γνωριμος
[DOUBLEPOST=1536243555][/DOUBLEPOST]
Δεν στέλνω το ηχείο στην Αγγλια για αναβάθμιση,μαμακια τηςatc η παρέα δε είναι εξίσου γνώριμη και σε σένα,το Ρόκκα όμως πρεπει νατο ακουσεις
Ροκνα
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
- ωραίο αποτέλεσμα , καμία φωτό από πικάπ ; . . . καλές ακροάσεις / θεάσεις
Ευχαριστώ,πρέπει να ψάξω στα παλια φωτογραφικα αρχεια,μιας και όλη η δισκοθήκη εχει πλεον γινει ψηφιακη
 


BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Ο Emiter πρέπει να σκίζει στα atc σου ε;
Καλημερα,τα ηχεια ειναι μονιτορ--αδηφαγα και αποκαλυπτικα ουδετερα,χωρις χρωματισμους,απαιτουν βαρβατους ενισχυτες σε ρευματα και ισχυ και κορυφαια συνοδα,και υπαρχουν στα καλυτερα μαστερινγκ στουντιο του κοσμου
Ο Εμιτερ αποτελει ενα απο τους καλυτερους ολοκληρωμενους ενισχυτες που υπαρχουν ακομη σε γηινες τιμες(προσωπικη αποψη) ,και ιδανικο matching για αυτα
Εχω δει πολλους φιλους να αλλαζουν τα ηχεια,γιατι οι ενισχυτες ητο υποδεεστεροι-Δεν τα ακουσαν ποτε σωστα,ειναι η αληθεια
Ο χαρακτηρας τους ειναι ιδιαιτερος και δεν ταιριαζει για ολα τα γουστα,αλλα σιγουρα μεταφερουν με απολυτα ρεαλιστικο τροπο το μαστερινγκ της ηχογραφησης
 

Μηνύματα
347
Reaction score
105
Γειά σου φίλε,και εγώ ATCάκιας είμαι.
Ξεκίνησα με τα 7 ,τα 19 και τώρα έχω τα 40!
Φαντάζομαι έχεις ακούσει πολλούς για να καταλήξεις σε αυτόν.
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Γειά σου φίλε,και εγώ ATCάκιας είμαι.
Ξεκίνησα με τα 7 ,τα 19 και τώρα έχω τα 40!
Φαντάζομαι έχεις ακούσει πολλούς για να καταλήξεις σε αυτόν.
Kαλημερα,ναι ακουσα πολλους,και ευτυχως πληρωσα μονο για εναν,τον Εμιτερ
Ειναι εμπειρια σημαντικη, να τα ακουσεις να παιζουν σωστα,ακομη και αν δεν αντεχεις την αγορα
Αν εισαι Αθηνα,ελα για ακροαση,ξερω αρκετους που εχουν Ατc η Εμιτερ ,αλλα μονο τρεις,με αυτο τον συνδιασμο
 

Μηνύματα
61
Reaction score
91
Ειδικά οι τελευταίες απεικονίσεις του συστήματος με την αντανάκλαση του ίδιου του δημιουργού μέσα στην σύνθεση έχουν μια εξαιρετική μετανεωτερική ποιότητα, με ενδιαφέρουσες καταβολές (κριτικό σχόλιο;) στην Φλαμανδική καλλιτεχνική παράδοση και ειδικότερα στο αρχετυπικό πορτραίτο του ζεύγους Arnolfini από τον Jan van Eyk, όπως επίσης και αργότερα στον Diego Velázquez και τις αινιγματικές Las Meninas του! Βλ. επίσης και γενικότερα για την χρήση των αντανακλάσεων στις συνθέσεις πορτραίτων στο: https://www.metmuseum.org/blogs/now-at- ... d-presence
Δε ξερω τι μου λες για Χόρχε Βελασκεζ κτλ αλλα και γω βαραω τριγλυκεριδια και αζωτα και ζαχαρα σε ανοδικες τιμες .σε ιμαλαϊινα υψομετρα.αλλα πες μου τι να κανω?βλεπω τους γυρους κοτοπουλο να κρεμονται σιγοψημενοι εξω απο το ΚΟΚΟ.με πιανει στερητικο.ιδρωνουν οι παλαμες μου.διαστελεται η κορη του ματιου.λεω οχι ρε μαλακα παλι.κρατησου.δε μπορω ρε συ.λεω ψεματα στον ευατο μου.αλλη μια φορα.δε πειραζει.τελαυταια.εισαι καθαρος 9 μερες.αλλα σκατα.πεφτω παλι στη λουμπα.πηγα για απεξαρτηση.με φλομωσανε στη σπανακοπιτα και κεικ χωρις ζαχαρη.εβγαλα χαρμανα 3 πρωτες μερες.ευτυχως ειχα βαλει ενα χρυσο ντερμπι της ΙΟΝ στο τακουνι.ξερεις τη σοκολατα του πρεζακια.50 δραχμες εκανε.δωσε λυση ρε γαμωτ...κανε κατι....θες να ξεκινησουμε αυριο μαζι προγραμμα?και οπιος κρατησει παραπανω να κερδίσει κανενα HDMI καλωδιο απο προσφορα του φορουμ.να εχουμε κινητρο.με γυρναει απο το πρωι σημερα στο μυαλο μου ΣΝΙΤΣΕΛ.............
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Δε ξερω τι μου λες για Χόρχε Βελασκεζ κτλ αλλα και γω βαραω τριγλυκεριδια και αζωτα και ζαχαρα σε ανοδικες τιμες .σε ιμαλαϊινα υψομετρα.αλλα πες μου τι να κανω?βλεπω τους γυρους κοτοπουλο να κρεμονται σιγοψημενοι εξω απο το ΚΟΚΟ.με πιανει στερητικο.ιδρωνουν οι παλαμες μου.διαστελεται η κορη του ματιου.λεω οχι ρε μαλακα παλι.κρατησου.δε μπορω ρε συ.λεω ψεματα στον ευατο μου.αλλη μια φορα.δε πειραζει.τελαυταια.εισαι καθαρος 9 μερες.αλλα σκατα.πεφτω παλι στη λουμπα.πηγα για απεξαρτηση.με φλομωσανε στη σπανακοπιτα και κεικ χωρις ζαχαρη.εβγαλα χαρμανα 3 πρωτες μερες.ευτυχως ειχα βαλει ενα χρυσο ντερμπι της ΙΟΝ στο τακουνι.ξερεις τη σοκολατα του πρεζακια.50 δραχμες εκανε.δωσε λυση ρε γαμωτ...κανε κατι....θες να ξεκινησουμε αυριο μαζι προγραμμα?και οπιος κρατησει παραπανω να κερδίσει κανενα HDMI καλωδιο απο προσφορα του φορουμ.να εχουμε κινητρο.με γυρναει απο το πρωι σημερα στο μυαλο μου ΣΝΙΤΣΕΛ.............
Καλημερα,εχω ηδη χασει 75 κιλα απο την χειρουργικη παρεμβαση(γαστρικο μανικι-λεγεται),που εκανα το 16----τωρα ηδη ειμαι στα 100 κιλα χωρις ζαχαρο --υπερταση-χολιστερινη και τριγλικεριδια
Γνωριζω τι εκανα ,και καλως εγινε,αλλα γουσταρω και κοψιδια και τσιπουρα και ξυδια,μαζι με 4 χιλιομετρα την ημερα πεζοπορεια
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top