Ηχομόνωση σε διαμέρισμα.

Μηνύματα
21
Reaction score
32
Καλησπέρα, πρόσφατα μου έκαναν δώρο ενισχυτή και πριν λίγη ώρα ανακάλυψα την ομορφιά στο να έχεις τέρμα την ενταση ενός ενισχυτή. Μένω σε διαμέρισμα και είμαι φοιτητής. Έχω από κάτω μου και στο πλάι μου διαμέρισμα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ηχομονωσω το σπίτι όσο γίνεται προκειμένου να μην ακούνε τα τσιφτετέλια οι γείτονες; Ευχαριστώ!
 








Μηνύματα
888
Reaction score
889
Πολύ απλά, μάθε να πειθαρχείς τον εαυτό σου.Μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο. Αν ακούς πραγματικά δυνατά δεν υπάρχει πρακτική λύση. Αν ακούς μετρίως δυνατά, ίσως βοηθήσει να μετακομίσεις τα ηχεία σε δωμάτιο που να μην εφάπτεται με γειτονικό διαμέρισμα (αν υπάρχει τέτοιο στο συγκεκριμένο διαμέρισμα σου).
ΥΓ. Η πρακτικότερη λύση είναι να αγοράσεις ακουστικά, αλλά αν ακούς συχνά πολύ δυνατά για πολύ ώρα θα βλάψεις την ακοή σου.
 

Μηνύματα
21
Reaction score
32
Το σπίτι που μένεις είναι δικό σου;
Νοικιάζω οπότε δε συμφέρει να κάνω κάτι μόνιμο
Πολύ απλά, μάθε να πειθαρχείς τον εαυτό σου.Μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο. Αν ακούς πραγματικά δυνατά δεν υπάρχει πρακτική λύση. Αν ακούς μετρίως δυνατά, ίσως βοηθήσει να μετακομίσεις τα ηχεία σε δωμάτιο που να μην εφάπτεται με γειτονικό διαμέρισμα (αν υπάρχει τέτοιο στο συγκεκριμένο διαμέρισμα σου).
ΥΓ. Η πρακτικότερη λύση είναι να αγοράσεις ακουστικά, αλλά αν ακούς συχνά πολύ δυνατά για πολύ ώρα θα βλάψεις την ακοή σου.
Τα ακουστικά δεν έχουν καμία σχέση με τα ηχεία. Το ξεχνάω. Πειθαρχω λοιπόν... Και μαθαίνω τα προγράμματα των γειτόνων μου να ξέρω ποιος λείπει
 




Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.467
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top