Ηχοσύστημα αυτοκινήτου





Μηνύματα
10
Reaction score
1
Φίλε μου για εμένα πριν πάρεις κάτι να σκεφτείς καλά τι θέλεις. Αν είναι και για να παίξεις μουσική και θέλεις ποιότητα θα σου έλεγα να δεις και λίγο μάρκα. Γιατί να πάρεις με οθόνη που βγαίνει προς τα έξω και να μην πάρεις με 2din οθόνη
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Φίλε μου για εμένα πριν πάρεις κάτι να σκεφτείς καλά τι θέλεις. Αν είναι και για να παίξεις μουσική και θέλεις ποιότητα θα σου έλεγα να δεις και λίγο μάρκα. Γιατί να πάρεις με οθόνη που βγαίνει προς τα έξω και να μην πάρεις με 2din οθόνη
Γιατί η 2 DIN οθόνη, πάει τόσο χαμηλά, που όταν κοιτάζω το GPS, (ή άλλη λειτουργία), δεν βλέπω καθόλου τον δρόμο! βέβαια το πρόβλημα δεν είναι καινούριο, το έχουν και πολλά καινούρια αυτοκίνητα! και θα παρατηρήσετε ότι σε πολλά τελευταία μοντέλα, το τοποθετούν στην κορυφή του ταμπλό! Προτιμώ να μείνω με το MIO550, με την βεντούζα στο παρμπρίζ, εάν είναι να σκοτωθώ, επίσης για εμένα μετράει η πρακτικότητα πολύ, γιατί είμαι σε μια κάποια ηλικία, που τα αντανακλαστικά μου δεν είναι πιά όπως παλιά, συρόμενες οθόνες έχει και η ALPINE, και μερικά μεγάλα ονόματα, αλλά μαζί με το εξωτερικό GPS, ξεπερνάνε το 1000άρικο, σκέψου τώρα και τα υπόλοιπα και θα καταλάβεις!
 
Last edited:


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τελικά, επειδή το κούρασα πολύ, και δεν θα φάω και τις μέρες μου,και τις ώρες μου με τέτοια ''προβλήματα!'' παρήγγειλα αυτόν τον ενισχυτή
https://www.sony.gr/electronics/enisxytes-aftokinitou/xm-n1004
Και αυτήν την κινεζιά, ίδωμεν πόσο χρόνο θα αντέξουν, προς το παρόν θα παίξουν με τα ίδια ηχεία (τα γνήσια του αυτοκινήτου), και αργότερα βλέπουμε!
https://www.pswnia.gr/index.php?route=product/product&product_id=3746&ref=bestprice.gr

ΥΓ. Θα τοποθετηθούν στο τέλος του μήνα, και θα επανέλθω!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Η Εγκατάσταση έγινε στην King Sound, υποχρεωτικά λόγω υπόδειξης του καταστήματος, τέλος πάντων, αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα με την κεραία (λόγω του ότι την είχαν ξεχαρβαλώσει κάποιοι), έγινε πατεντούλα γιατί για καινούρια, είναι λίγο μανίκι, δεν έβαλα την κάμερα οπισθοπορείας, μόλις μου είπε ο εγκαταστάτης ότι θα χρειασθεί ρύθμιση με τον εγκέφαλο, απλά το ξέχασα!
Εντυπώσεις? τα μηχανάκια παίζουν (έχω κολλήσει με τα βιντεοκλίπ!), όχι όπως θέλω, αλλά δεν μπορώ να έχω απαιτήσεις λόγω των ηχείων, όταν θα μπουν τα καινούρια ηχεία, τότε θα έχω τις απαιτήσεις μου!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Αρχίζω και συνηθίζω την οθόνη, και μου αρέσει! αλλά δεν μπορώ να κάνω το ραδιόφωνο, να γράφει τον σταθμό, αντί των αριθμών! νομίζω πως δεν το κάνει το συγκεκριμένο! στο manual δεν γράφει τίποτα για αυτήν την λειτουργία!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Και μια παρατήρηση! αποφάσισα να πάω αργότερα να ρίξει μια ματιά και ένας άλλος ''εγκαταστάτης'', όμως οι απαντήσεις και οι ''παρατηρήσεις'' τους, με αποτρέπουν να αποφασίσω! η πρώτη ''παρατήρηση'' πριν καν δουν το μηχάνημα, είναι ''άσε έμπλεξες!'', η αμέσως επόμενη ''εγώ δεν τα δουλεύω αυτά'', ακολουθεί '' πέταξες τα λεφτά σου'', μετά απο όλα αυτά, εσείς θα πηγαίνατε σε έναν τέτοιο τεχνικό? Για παράδειγμα, έχω πάει μηχανήματα οικιακά ήχου, παλιά, σχεδόν άχρηστα, σε ''δικό μας'' τεχνικό, και ποτέ δεν άκουσα τέτοια! ο άνθρωπος απλά μου είπε τι χρειάζεται το μηχάνημα! ούτε πετάω τα λεφτά μου, ούτε γιατί το αγόρασα, ούτε τέτοιες ερωτήσεις, που στο κάτω κάτω δεν τον αφορούν!!!

ΥΓ. Όλοι εναντίον (ορισμένων) κινέζικων! και όταν τους λέω ότι και τα PIONEER, KENWOOD, ακόμα και τα τηλέφωνά τους, είναι κινέζικα, η απάντηση ίδια ''άλλο είναι αυτό!''
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.064
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top