Η αλεπού και ο ασβός και ο παπαγάλος και τα ελάφια και...

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Τους τελευταίους μήνες, κάθε βράδυ κατά τις εννέα παρά τέταρτο έρχεται το αλεπούδι έξω απ' την κουζίνα να κάνει τη βόλτα του στα κεραμίδια.

Αργότερα κάνει βόλτες και μπροστά απ' το σπίτι, την έχω δει στά τρία μέτρα απ' τα χαζά σκυλάκια που δεν ξυπνούν παρά μόνο γιά φαγητό και χάδια. :105:
Μιά φορά έκανε κακάκια στο πιάτο του ενός σκύλου... Το καλοκαίρι ξεχωρίζουν αμέσως από τους σπόρους σύκων που περιέχουν.

Σήμερα έκανε και πρωινή βόλτα, όπου πρόλαβα να βγάλω λίγες θολές φωτό:



Αυτή είναι λιγότερο από δύο μέτρα από το παράθυρο.




Στο πρώτο της πέρασμα από τη σκεπή όπου ήμουν στο παράθυρο και της έκανα νοήματα, είχε καθίσει και με κοιτούσε γιά ένα λεπτό τουλάχιστον.
Μετά πήρα τη μηχανή και περίμενα να ξανακατέβει.

Να αρχίσω να την ταϊζω ή θα σταματήσει να κυνηγάει?
Να παραμονεύω στη σκεπή μέσα στον ψόφο και να προσπαθήσω να τη χαϊδέψω?
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Απάντηση: Η αλεπού!

Για να κατεβαίνει αλεπού σε κατοικημένη περιοχή, πιθανότατα δεν βρίσκει να φάει.... ΑΝ καταφέρεις να της δώσεις λίγο φαγητό, κάντο.
Εγώ δεν ξέρω αν θα επιχειρούσα να την χαϊδέψω, όσο και αν θα το ήθελα.
Ίσως είναι καλό να μην την παροτρύνουμε να μας εμπιστευθεί. Εσύ είσαι καλός κύριος... αν επιχειρήσει όμως να πλησιάσει σε κανά μπάσταρδο @@δι του κερατά που δεν θα είναι το ίδο καλός? :203:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.109
Απάντηση: Η αλεπού!

Εμμμ... έμαθε πως τους φωνάζεις όλους κότες και ήρθε να δει τι παίζει. :138:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Re: Απάντηση: Η αλεπού!

Για να κατεβαίνει αλεπού σε κατοικημένη περιοχή, πιθανότατα δεν βρίσκει να φάει.... ΑΝ καταφέρεις να της δώσεις λίγο φαγητό, κάντο.
Εγώ δεν ξέρω αν θα επιχειρούσα να την χαϊδέψω, όσο και αν θα το ήθελα.
Ίσως είναι καλό να μην την παροτρύνουμε να μας εμπιστευθεί. Εσύ είσαι καλός κύριος... αν επιχειρήσει όμως να πλησιάσει σε κανά μπάσταρδο @@δι του κερατά που δεν θα είναι το ίδο καλός? :203:
Το καλοκαίρι σίγουρα δεν πεινάει, τρώει πάρα πολλά σύκα, τώρα όμως? Θα αρχίσω να της βάζω λίγο φαγητό.

Γιά το χάιδεμα έχεις απόλυτο δίκιο.
 




stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Η αλεπού!

Στο αλεποχωρι μενεις?:105:Ακουσε svs κ κατεβηκε να δει τι παιζει:116:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Απάντηση: Η αλεπού!

Το παρόν thread είναι απαγορευμένο σε κυρίες, λόγω συνειρμών. :114:
 


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Απάντηση: Η αλεπού!

ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΟ ΤΙΣ ΒΛΕΠΗΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΛΥΣΑΣ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΜΙΚΡΑ ΓΑΤΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥΛΙΑ ΚΟΤΕΣ ΚΛΠ.
ΚΑΠΟΤΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΙΑ (ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ) ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ 2.15 ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΓΕ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΝ ΓΑΤΙΩΝ.
ΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΓΑΤΑΣ/ΣΚΥΛΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΕ.
ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΕΞΟΙΚΙΩΘΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΤΡΥΠΩΣΕΙ. Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΛΙΚ Ν ΑΚΟΥΓΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΠΝΟΣ.
ΕΧΟΥΝΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΕΓΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΘΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΡΝΙΑΖΟΥΝ. ΟΠΩΣ ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΑΛΛΩΣΤΕ.
ΟΜΟΡΦΑ ΖΩΑ ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΠΑΜΠΟΝΗΡΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩΣ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στα Κιούρκα. Εϊναι κουκλίτσα!

Ξηρή τροφή σκύλου δεν κάνει, μόνο κονσέρβα? Να της βάλω πιατάκι δικό της? Πώς θα την ονομάσουμε?
 


Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Απάντηση: Η αλεπού!

ΒΑΛΤΗΣ ΚΑΤΙ ΒΑΡΥ ΚΕΡΑΜΙΚΟ -ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΙΚΟ- ΟΠΩΣ ΠΙΑΤΟ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΓΛΑΣΤΡΑ Η ΔΟΧΕΙΟ ΚΕΡΑΜΙΚΟ/ΠΗΛΙΝΟ ΑΠΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ( ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΡΙΞΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΝΕΡΟ Μ ΕΝΑ ΠΟΤΙΣΤΗΡΙ ΝΑ ΠΛΥΘΕΙ) ΚΑΙ ΚΟΝΣΕΡΒΑ Η ΚΑΙ ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΕΡΟ ΚΟΝΤΑ. ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ ΡΙΞΕ ΟΠΟΙΑ ΣΑΛΤΣΑ ΠΕΡΙΣΕΨΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΜΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΜΑΡΙΩ...
ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ.....
ΑΦΡΟΞΙΛΑΝΘΗ....
ΠΕΡΔΙΚΟΥΛΑ...
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Απάντηση: Η αλεπού!

Ρε μπας και...:116:





... και το ονομα αυτης...Μαγδαληνη...
 





Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Η αλεπού!

Η λύσσα δεν έχει "κατηφορίσει" ακόμα προς τα εκεί, αλλά για καλό και για κακό έχε το νου σου να μένει μακριά από τους σκύλους, γιατί και το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα πριν από λίγο καιρό αλεπού το έφερε και το μετέδωσε δαγκώνοντας. Κρίμα είναι τα σκυλάκια.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top