Η προσπάθεια μου στο χώρο του home cinema


Μηνύματα
169
Reaction score
63
Καλορίζικος!
Έκανες πολύ σωστή κίνηση. Τωρα θα έχεις οδηγική επάρκεια σε όλα τα κανάλια.
 







Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Μερικές πρώτες εντυπώσεις χωρίς να τρέξω ακόμα το audyssey...
Η διαφορά στα βατ και στην ένταση από τον αρκαμ, γίνεται αντιληπτή κυρίως σε δικάναλη μουσική σε pure direct.
Το μπάσο από τα 2 μπροστά ηχεία είναι σαφώς καλύτερο ποιο γρήγορο και ελεγχόμενο.
Ταινίες δεν έχω δει ακόμα, αλλά είδα το 4ο επεισόδιο του westworld και αυτό που κατάλαβα αμέσως ήταν ο καλύτερος διαχωρισμός των καναλιών, και η περισσότερη λεπτομέρεια στα περιφερειακά κανάλια.
αυτά μόνο με ένα γρήγορο level matching. Ελπίζω αύριο να τρέξω το audyssey και να μπορέσω να σας γράψω περισσότερα.
 





Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Μερικές αλλαγες που εχω αμελήσει να αναφέρω :

Αλλαγή των παλιών παραθύρων με νέα αλουμινίου με διπλό τζάμι.

Τράβηξα από τον πίνακα 2 γραμμές 16Α η κάθε μια. Στη μία έβαλα avr και τελικούς και στην άλλη όλα τα άλλα.

Παρέλαβα 2 Polk s60e που θα αναλάβουν χρέη left/right. Τα s55 θα πάνε left και right surround.

Παρέλαβα το 3ο pb1000. Τα 3 pb 1000 μαζί με το πολκ hts12 συμπληρώνουν την 4αδα σαμπ.

μη με ρωτησετε για το αποτελεσμα. Δεν έχω ακούσει τίποτα από τα παραπάνω γιατί τις τελευταίες 15 μέρες δεν έχω ρεύμα...>:(
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Λοιπόν, τελικά συνδέθηκε το ρεύμα και τα polk s60e πήραν τη θέση τους.
η διαφορά άμεσα αντιληπτή με τα s60, κυρίως στις χαμηλές. Εψαχνα να δω μήπως παίζουν τα σαμπ. Αλλα δεν ηταν καν στην πριζα... τελικα στις αναβαθμισεις τη μεγαλη διαφορα την κανουν τα ηχεια.
Δεν έχω τρέξει ακόμα το audiysey αλλά "χειροκίνητα" έβαλα το crossover στα 70hz.(στα s60)
 



Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Καλησπέρα @manmar,
Φοβερός χώρος, συγχαρητήρια για τις επιλογές σου ότι και να πάρεις ακόμα, και με 4 sub ...... Άρχοντας, γι' αυτό έχουμε τακτικά σεισμούς............
Πολλά Μπράβο σου !!! 😍
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top