Η ONKYO πάει σε DIRAC

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
:rolleyes:


Άργησε λίγο όμως.
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
πως θα γινει αυτο βρε συ !!!!!

θαναι παντως πιο γρηγορα ετοιμα και σωστα διαχειρισιμα ως AV και EQ αποτι αυτα τα 16καναλα που πηγε και πηρε ο κακομοιρος κοσμος...

υπομονη λιγο ακομα μεχρι τα νεα μοντελα....
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Mεχρι να βγουν τα νέα μοντέλα θα έχει ενσωματωθεί σωστά στα 16καναλα μοντέλα το bass management του dirac και τοτε θα τα αγοράσουμε και φθυνοτερα.
Επίσης κάποιοι καίγονται για 16καναλα μοντέλα γιατί δεν μπορούν να αγοράσουν τρινοβ.
Οπότε περιμένουν την χλεμπα με 16καναλια μπας αγοράσουν και άλλα Σάμπ για να μην έχουν πρόβλημα με τους κανονισμούς του σάιτ...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.413
Reaction score
27.698
New Onkyo TX RZ50 with DIRAC LIVE

Screenshot-2021-01-12-213028-1024x520.jpg


 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
και η Pioneer..

 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Tι φαση ρε παιδι μου...σαν τα μπουφαν των ιπταμενων με τα πολλα σηματα ,μακαρι να ιπταται γιατι τον τελευταιο καιρο σερνοταν... :whistling:
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
μου φαίνεται τώρα θα παιχτεί καλή μπαλίτσα :party:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.413
Reaction score
27.698
Μυρίζω μαρκετίστικη πατέντα.
Το μηχάνημα θα έρχεται με το αστείο μικρόφωνο και θα γίνεται calibration από το κινητό. Θα είναι και free, στο λέει.
Όποιος τώρα θέλει το κάτι παραπάνω σου λέει ότι θα πρέπει να πάρει το σωστό μικρόφωνο και την έκδοση υπολογιστή του Dirac. Δεν σου λέει ότι το software θα είναι free. 😉
Έτσι η αρχική τιμή θα επηρεαστεί λίγο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.932
Μυρίζω μαρκετίστικα πατέντα.
Το μηχάνημα θα έρχεται με το αστείο μικρόφωνο και θα γίνεται calibration από το κινητό. Θα είναι και free, στο λέει.
Όποιος τώρα θέλει το κάτι παραπάνω σου λέει ότι θα πρέπει να πάρει το σωστό μικρόφωνο και την έκδοση υπολογιστή του Dirac. Δεν σου λέει ότι το software θα είναι free. 😉
Έτσι η αρχική τιμή θα επηρεαστεί λίγο.
Ο Nad ο μικρός κάνει 1300? περίπου

Αν μπουν και αυτοί κάπου εκεί συνυπολογίζοντας και τα έξτρα για το πλήρες Dirac, η D+M και η Yamaha θα τα βρει πολύ σκούρα
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Κατά το καλοκαίρι...θα χτυπήσουν άγρια τον ανταγωνισμό, πιστεύω θα πάρουν πολύ μεγάλο μερίδιο αγοράς
και είναι μια εταιρία που συμπαθώ από τους δικάναλους μέχρι τους πολυκάναλους και κάτοχος ακόμα του ενός και αν δεν είχαν τα προβλήματα σε κάποια προηγούμενα μοντέλα τους με το hdmi οντως θα ειχαν καλυτερο ριζικό.
Για να δούμε τα καινούργια !!!!
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Κατέχω ίσως παραπάνω από μια διετία αυτόν.
Εξαιρετικό μηχανάκι. Πολλά γκάζια, ωραίος ήχος και κανένα απολύτως θέμα με το οτιδήποτε.
Αν όπως λέτε χωρίς να διαφωνώ απλά δεν έχω ίδια γνώμη , ότι το dirac είναι τόσο καλό εργαλείο σίγουρα θα πάει τρένο γιατί κατά τα άλλα είναι ενισχυτάρα;)

υ.σ. Το μόνο θέμα είναι οι τιμές της εδώ αντιπροσωπίας οι οποίες απέχουν αστρονομικά προς τα πάνω από αυτές πχ της Γερμανίας αλλά και άλλων χωρών!
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
και είναι μια εταιρία που συμπαθώ από τους δικάναλους μέχρι τους πολυκάναλους και κάτοχος ακόμα του ενός και αν δεν είχαν τα προβλήματα σε κάποια προηγούμενα μοντέλα τους με το hdmi οντως θα ειχαν καλυτερο ριζικό.
Για να δούμε τα καινούργια !!!!
Αυτό το θέμα με τον διακόπτη hdmi που θερμαίνονταν δεν υφίσταται εδώ και πάρα πολύ καιρό. Ήταν σε πολύ παλαιότερα μοντέλα.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Κατέχω ίσως παραπάνω από μια διετία αυτόν.
Εξαιρετικό μηχανάκι. Πολλά γκάζια, ωραίος ήχος και κανένα απολύτως θέμα με το οτιδήποτε.
Αν όπως λέτε χωρίς να διαφωνώ απλά δεν έχω ίδια γνώμη , ότι το dirac είναι τόσο καλό εργαλείο σίγουρα θα πάει τρένο γιατί κατά τα άλλα είναι ενισχυτάρα;)

υ.σ. Το μόνο θέμα είναι οι τιμές της εδώ αντιπροσωπίας οι οποίες απέχουν αστρονομικά προς τα πάνω από αυτές πχ της Γερμανίας αλλά και άλλων χωρών!
Συγχαρητήρια @kanakiani απίθανο μηχάνημα εγώ είχα το παρακάτω και το έχω δώσει σε φίλο για τεστάρισα αν του αρέσει ?

 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Συγχαρητήρια @kanakiani απίθανο μηχάνημα εγώ είχα το παρακάτω και το έχω δώσει σε φίλο για τεστάρισα αν του αρέσει ?

Ωραίος!! Τερατάκι :)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.378
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top