Η ONKYO πάει σε DIRAC



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Γιατί; Δεν περιλαμβάνει τοdirac?. Σε ένα reviewer που είδα έλεγε ότι δε χρειάζεται τίποτα έξτρα.
Όχι δεν το έχει. Το λέει και στο review στο 03:41. Το λέει και στο site.
Screenshot_20220323-144535_Free Adblocker Browser.jpg


Αυτό που έχει μέσα είναι ένα απλό μικρόφωνο και το Dirac τρέχει σε μια απλή μορφή του από το app, δηλαδή κινητό. Για αυτό δείχνει μόνο το κινητό στο review.
Το πρόγραμμα για laptop δεν υπάρχει είναι βέβαιο. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο κωδικό για να κατέβει δωρεάν ή με έκπτωση.
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Όχι δεν το έχει. Το λέει και στο review στο 03:41. Το λέει και στο site.
View attachment 245684

Αυτό που έχει μέσα είναι ένα απλό μικρόφωνο και το Dirac τρέχει σε μια απλή μορφή του από το app, δηλαδή κινητό. Για αυτό δείχνει μόνο το κινητό στο review.
Το πρόγραμμα για laptop δεν υπάρχει είναι βέβαιο. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο κωδικό για να κατέβει δωρεάν ή με έκπτωση.
καλα...μικροφωνο σαφως δε θα ειχε Umic. τωρα σε αυτο που ειδα εγω ο αλλος εκανε calibration απο τον υπολογιστη. μπορει στο κινητο να σου το δινει free Και στο pc να θελει πληρωμή? κατεβαζεις την εφαρμογη συνδεεται με τον Onkyo και κανεςι απο εκει το callibration αντι απο το κινητο νομιζω τουλαχιστον
 





Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Εγώ παίδες έχω τον tx-rz3100 ο οποίος μόλις έψαξα και έχει ακόμη εξωπραγματική τιμή στην Ελλάδα (έλεος).
Το μηχανάκι το έχω δύο χρόνια, το δουλεύω με όλα τα κανάλια φουλ άτμος κροσαρισμένα στους 80 κύκλους αν θυμάμαι καλά, με δύο σαμπ της svs και είναι παραπάνω από άριστο το συνολικό αποτέλεσμα.
Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Αυτό που λένε στα χωριά vfm!!
 


Μηνύματα
14
Reaction score
13
Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Ανάσταση σε όλους!
Ξέρει κανείς με σιγουριά, αν σε 7.1.4 setup τα επιπλέον 2 κανάλια του Onkyo TX-RZ50, μπορούν να οδηγηθούν από ένα επιπλέον ολοκληρωμένο ενισχυτή με τα front pre και τα υπόλοιπα μέσω των εσωτερικών σταδίων ενίσχυσης; Αυτή τη στιγμή διατηρώ σε σύνδεση τον ολοκληρωμένο ONIX RA-125 με τα Front-Pre του TX-NR808 σε 7.1 διάταξη και θέλω να αναβαθμίσω σε 7.1.4 με τον RZ50.
Στο Manual σε σύνδεση 7.1.4 αναφέρει μόνο τα Surround Back και δε βρήκα κάτι παραπάνω!!!
Σας ευχαριστώ πολύ όλους εκ των προτέρων!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Πάει και αυτή. Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει ούτε μία εταιρία που να την ανέλαβε η Klipsch και να τα κατάφερε.
 
Last edited:




alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Τα ηλεκτρονικά της από πέρσι ανοίκουν στην Voxx (Klipsch-Sharp). Πάνε αυτά, πουλήθηκαν.

Αν κάνει κάτι θα είναι στα ακουστικά, όπως λέει.

Εταιρείες με κεφάλαια δεν βρίσκουν εξαρτήματα για παραγωγή, θα βρει η ONKYO που δεν έχει μία για έρευνα-σχεδιασμό.

Καληνύχτα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
"The company’s failure has been blamed on its inability to adapt to the fast-changing audio market which is increasingly software-based and revolves around streaming music rather than listening to it on physical formats like CDs." 👍

"Many Japanese brands seem to lack the software skills and interface design capabilities to adapt to the new age of streaming. US-based companies seem to be better at this aspect of the business." 👍


 


Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Πάει και αυτό . Μια ελπίδα είχαμε για φθηνή ολοκληρωμένη λύση με Dirac .
Τώρα τι κάνουμε όσοι περιμέναμε τον RZ 50 ;
Μεταχειρισμένος Nad t758 , είναι μονόδρομος .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Ο ONKYO RZ50 δεν έτρεξε υπό το βλέμμα της μαμάς ONKYO αλλά από αυτό του νέου ιδιοκτήτη, δηλαδή της Voxx.
Αυτό έχω καταλάβει εγώ καθώς η συγκεκριμένη πώληση μετράει ήδη περίπου ένα χρόνο.

Οπότε ως brand δεν έχει να αλλάξει ή να σταματήσει κάτι. Η Voxx μπορεί να βγάλει ότι θέλει με όνομα ONKYO. Τώρα ποιός τα τρέχει τεχνολογικά άντε βρες

Ως μαμά όμως ONKYO πάπαλα.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.254
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top