Η ONKYO πάει σε DIRAC

Μηνύματα
535
Reaction score
435
Αααα έχεις σοβαρό μηχάνημα εσύ …
Έχεις κάνει παρουσίαση εδώ ;
Εδώ δεν έχω χρόνο να το ακούω... :(

Πριν κανα 3 μηνο το πήρα και έχει παίξει καμια 20αρία ταινίες ως ώρας και κάνα 5άωρο spotify, τίποτε άλλο... :D
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Εδώ δεν έχω χρόνο να το ακούω... :(

Πριν κανα 3 μηνο το πήρα και έχει παίξει καμια 20αρία ταινίες ως ώρας και κάνα 5άωρο spotify, τίποτε άλλο... :D
Οποτε βρεις χρόνο περιμένουμε φωτό , εντυπώσεις κτλ ! Προσωπικά με ενδιαφέρει να μάθω πως στέκεται το νέο ypao που λένε ότι έχει κάνει πολλά βήματα μπροστά . Είσαι ο πρώτος από Ελλάδα που μαθαίνω ότι έχει το θηρίο της Yamaha .
Να το χαρείς !
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Ναι να το κάνεις . Αλλά θέλει τρόπο . Δλδ θα πρέπει να εξασφαλίσεις την ομαλή κυκλοφορία η οποία θα είναι συνεχής , και δεν επηρεάζεται από άλλους παράγοντες όπως πλαινή παρείσφρηση αέρα από τις γρίλλιες .
 

Μηνύματα
535
Reaction score
435
Σας ευχαριστώ κύριοι.

Για την ώρα και λόγω ανακαίνισης του χώρου (συγχωρέστε το χαμό και τη σκόνη), τα έχω στοιβάξει σε ένα rack το οποίο είναι να αλλαχτεί με exelixis (αν γίνεται και μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες)...

Θα πάρει πόδι όλο αυτό το μπάχαλο τριγύρω και θα μπουν όλα σωστά σε ράφια στο exelixis, με το center ανάμεσα κι όχι δίπλα κι από πάνω την TV...
 

Attachments


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Διαβάζοντας το τοπικ, θα ήθελα να πω πως οποίος περιμένει Dirac av ενισχυτή με πραγματικά καλά ρεύματα κάτω από 2 χιλιάρικα να περιμένει παρθένα, όμορφη, με περιουσία και σεξυ πρόθυμη αδελφή να τον βρει στο τέλος του ουρανίου τόξου.

Όπως λέει και ο Κοέλιο πολύ πετυχημένα, οποίος θέλει κάτι παρά πολύ το σύμπαν συνωμοτεί να το πετύχει. Εγώ μάλλον δεν το θέλω τόσο πολύ :beach: :gotcha:



υστ. Πάρτε ενεργα, τόσα μαθήματα, τόσα χρόνια τσάμπα να πάνε? Άντε:drinks:
 

TGD

Μηνύματα
6.983
Reaction score
7.067
Αλλά οι προενισχυτες με τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν τα ίδια χρήματα με τους ολοκληρωμένους. Καλύτερα 7 κανάλια ενίσχυσης παρά μόνο εξόδους xlr.
 


Μηνύματα
535
Reaction score
435
Αλλά οι προενισχυτες με τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν τα ίδια χρήματα με τους ολοκληρωμένους. Καλύτερα 7 κανάλια ενίσχυσης παρά μόνο εξόδους xlr.
Εδω θα διαφωνισω. Θα προτιμουσα προενισχυση και τελικη βαθμιδα σε διαφορετικα boxακια. Οι λογοι, πολλοι, τροφοδοσια, θωρακισεις, απομονωσεις, κοστος κατασκευης, θερμοκρασιες, ισχυς κλπ κλπ κλπ.

Επισης το τελικο σταδιο ειναι κατι που πιο δυσκολα εκτιμω θα αλλαξει σε ενα setup ή τουλαχιστο λιγοτερο συχνα σε σχεση με μια AV/AVR προενισχυση.

Απο τον RX-A8A, τα front τα εχω σε 2 monoblock τελικους συνδεδεμενους με XLR. Το XLR Out του παει στο XLR IN ενος Primare Pre 35 Prisma που εχει ρυθμιστει η εισοδος για HT bypass. Φυσικα λογω ευαισθητων ηχειων (και περιφερειακων), η τελικη βαθμιδα του Yamaha δειχνει να ειναι ικανοποιητικη για να οδηγει τα περιφερειακα, για την πληρη επάρκειά της ομως αν ειχα κάτι πιο ζόρικο και ηθελα και εντασεις, αμφιβαλλω αν θα τα καταφερνε...
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Διαβάζοντας το τοπικ, θα ήθελα να πω πως οποίος περιμένει Dirac av ενισχυτή με πραγματικά καλά ρεύματα κάτω από 2 χιλιάρικα να περιμένει παρθένα, όμορφη, με περιουσία και σεξυ πρόθυμη αδελφή να τον βρει στο τέλος του ουρανίου τόξου.

Όπως λέει και ο Κοέλιο πολύ πετυχημένα, οποίος θέλει κάτι παρά πολύ το σύμπαν συνωμοτεί να το πετύχει. Εγώ μάλλον δεν το θέλω τόσο πολύ :beach: :gotcha:



υστ. Πάρτε ενεργα, τόσα μαθήματα, τόσα χρόνια τσάμπα να πάνε? Άντε:drinks:
Βρε ποια 2Κ; Για τα 4k κάνουμε τον αγώνα! Μια αξιοπρεπή λύση για όλους εμάς που η γυναίκα αποφασίζει το τι θα μπει στο σαλόνι της ! :p
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.412
Διαβάζοντας το τοπικ, θα ήθελα να πω πως οποίος περιμένει Dirac av ενισχυτή με πραγματικά καλά ρεύματα κάτω από 2 χιλιάρικα να περιμένει παρθένα, όμορφη, με περιουσία και σεξυ πρόθυμη αδελφή να τον βρει στο τέλος του ουρανίου τόξου.

Όπως λέει και ο Κοέλιο πολύ πετυχημένα, οποίος θέλει κάτι παρά πολύ το σύμπαν συνωμοτεί να το πετύχει. Εγώ μάλλον δεν το θέλω τόσο πολύ :beach: :gotcha:



υστ. Πάρτε ενεργα, τόσα μαθήματα, τόσα χρόνια τσάμπα να πάνε? Άντε:drinks:
Εγώ που δεν θέλω ενισχυτή στον επεξεργαστή, μπορώ να ζω το κοριτσάκι με την αδερφή της και τα φράγκα χωρίς να είναι παρθένα;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.110
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top