Θέλω τις γνώμες σας

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
η Καλλιθεα και η Συγγρου ηταν δαση το 188:138::138:0!!! μαζι με τα Μελισσια και τους Αμπελοκηπους και ολη την Αττικη....αλλά...κατι θα εγινε και εξαφανιστηκαν . Μαζι με αυτα και οι πινακιδες, και η ηρεμια, και η ησυχια ,και το πρασινο και το οξυγονο.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.243
Reaction score
27.878
Απάντηση: Re: Θέλω τις γνώμες σας

Τελικά κατέληξες τι θα κάνεις Μιχάλη?

Sue him or shoot him?:142::142:
Θα σας πω σύντομα τι κάναμε. Είμαστε στον σχεδιασμό της στρατηγικής που θα ακολουθήσουμε.
Σαν πρώτο βήμα θα βάλουμε 2 κάδους σκουπιδιών σχεδόν στο μισό δρόμο και θα εμποδίσουμε την ελεύθερη διέλευσή του.
Θα αναγκαστεί να κόψει ταχύτητα και να κάνει ένα S για να τους περάσει αναγκαστικά σιγά σιγά.
Τα υπόλοιπα στο επόμενο επεισόδιο.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.716
Reaction score
94.776
Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Μήπως πρέπει να αλλάξουμε ή να το χωρίσουμε στα δύο το τίτλο του θέματος:121::138:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Re: Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Μήπως πρέπει να αλλάξουμε ή να το χωρίσουμε στα δύο το τίτλο του θέματος:121::138:
Σωστά. Τα τόσο ενδιαφέροντα off-topic περί ψησίματος μεταφέρθηκαν εδώ...
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Με ενδιαφέρερει και εμένα η εξέλιξη της υπόθεσης μιας και στην δικιά μου την περιοχή (Άλιμος) περνάνε τουλάχιστον 5-6 τέτοιοι κάθε βράδυ και τουλάχιστον καμία 20αριά το Σ/Κ. Μα απορώ ειλικρινά ποιός ο λόγος να βάλεις τόσο δυνατά το ηχοσύστημα σου? Τόσο κάγκουρες είναι οι άνθρωποι?
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Σκεφθειτε τα τυμπανα τους τι εχουν παθει απο το τρελο και αγριο μασαζ που τους κανουν. :111: και οτι συντομα δε θα ακουνε:137: και θα θελουνε και αλλα watts:138:
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Μα απορώ ειλικρινά ποιός ο λόγος να βάλεις τόσο δυνατά το ηχοσύστημα σου?
1)Αν και σ'αυτούς δεν υπάρχει ποιότητα, ωστόσο είναι απόλαυση το να σε ταρακουνά το μπάσο με δύναμη 8 ρίχτερ.
2)Επίδειξη ισχύος.

**Αν και ο οδηγός υποφέρει απο την ένταση,ωστόσο είμαι σίγουρος οτι ακούνε με τάπες,δεν αντέχει ΚΑΝΕΝΑΣ σε τόση ένταση και όποιος το επιχειρεί είναι με το 1 πόδι μέσα στο ιατρείο του ωτορινολαρυγγολόγου και ετοιμάζεται να βάλει και το 2ο..
Εδώ με πονάνε τα δικά μου αυτιά που έχω σε ένταση το 1/30 απο SPL car audio..
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
To αυτοκινητο ακομα για αρκετους Ελληνες ειναι η προεκταση του φα@ου τους. Με τα τερατα...ηχοσυστηματα τον διατυμπανιζουν και στα ερημα τα τυμπανα μας.....και μας τα κανουν τουμπανο.:141:
 

Μηνύματα
2.161
Reaction score
1
Εξίσου σπαστικό είναι μηχανάκια με εξάτμιση που ακούγονται 10 τετράγωνα μακριά.

Σιγά ρε μπάρμπα ξέρουμε πως έχεις μηχανάκι, είσαι και πολύ μεγάλος κατόρθωμα.

Μα να βάζεις εξάτμιση για να ακούγεται πιο πολύ? Δεν το χωρά ο νούς μου. Την μουσική πάει στο διάτανο την καταλαβαίνω. Μα την εξάτμιση? Εσύ ο ίδιος πώς το μπορείς?
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.243
Reaction score
27.878
Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Λοιπόν παιδιά η εξέλιξη έχει ως εξής:

Χθες το βράδυ (Παρασκευή προς Σάββατο) ξαναπέρασε ο τύπος και τους σήκωσε όλους στις 4:00 τα χαράματα.
Εγώ δεν ήμουν στο σπίτι και τη γλύτωσα, δεν με ξύπνησε.
Όμως οι δύο γείτονες απέναντι "τα πήραν στο κρανίο" και αποφάσισαν και την έστησαν τώρα το βράδυ που πέρασε (Σάββατο προς Κυριακή) και περίμεναν ξύπνιοι μέχρι που έσκασε μύτη ο τύπος.
Πήγα κι εγώ μόλις γύρισα και έκατσα μαζί τους για παρέα με καφεδάκι και τσιγάρο να περνάει η ώρα.
Είχαμε βάλει φράγμα τους δύο κάδους σκουπιδιών και αναγκάστηκε να κόψει ταχύτητα.
Τον σταματήσαμε με πολύ φόβο και επιφύλαξη και όταν άνοιξε το τζάμι του οδηγού είδαμε έναν νεαρό 18 - 20 χρονών, Γεωργιανός με σπαστά ελληνικά, ψιλομαστουρωμένος και ντυμένος με κάτι πέτσινα γιλέκα και καπελάκι αλά σουμάχερ.
Ο ένας τότε τον πλησιάζει πολύ και του λέει κάποιες κουβέντες επιπέδου λιμανιού, που δεν μπορώ να γράψω εδώ.
Μπορείτε να τις ακούσετε όμως να τις λέει το ψάρι για να πάρετε μια ιδέα.
Του είπαμε ότι έχουμε έτοιμες μηνύσεις από όλη τη γειτονιά, αν ξαναπεράσει με τη μουσική δυνατά.
Του πήραμε και τον αριθμό από τις πινακίδες.
Ο τυπάκος ζήτησε συγνώμη και είπε ότι δεν θα το ξανακάνει. Οψόμεθα.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.243
Reaction score
27.878
Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Αυτό τα λέει, όχι εγώ. Εγώ είμαι του σαλονιού και όχι του λιμανιού. :142: :142:
 

Μηνύματα
132
Reaction score
2
Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Χα χα χα χα χα χα χαα χααααα!!!!!

Απίστευτο το ψάρι ρε Μιχάλη .....λύθηκα στα γέλια πρωί-πρωί!!!

Όσο για τον τύπο με το dB Drag όχημα ήταν αναμενόμενο πως θα ήταν γεωργιανός ή κάτι τέτοιο τελοςπάντων διότι αυτοί πλέον αποτελούν την μερίδα του λέοντος στην ενασχόληση με τέτοιες καγκουριές.....

Εντάξει και κάποιοι απο εμάς μπορεί να κάναμε ενα καλό συστηματάκι στο αυτοκίνητο βρε αδερφέ αλλά δεν πηγαίναμε προς επίδειξη των dB απο γειτονιά σε γειτονιά....
 


Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Βλέποντας το ψάρι νόμιζα πως θα ξενερώσω αλλά έσκασα στο γέλιο,ωραίος!

Πάντως ο Γεωργιανός για να σας καθησυχάσει,θα σας επιστρέψει τον ύπνο που σας πήρε παίζοντας παραμυθάκια.
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Ο ένας τότε τον πλησιάζει πολύ και του λέει κάποιες κουβέντες επιπέδου λιμανιού, που δεν μπορώ να γράψω εδώ.
Μπορείτε να τις ακούσετε όμως να τις λέει το ψάρι για να πάρετε μια ιδέα.
Ψαρωσε δηλαδη....:143::138:
 


Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Re: Απάντηση: Θέλω τις γνώμες σας

Λοιπόν παιδιά η εξέλιξη έχει ως εξής:

Χθες το βράδυ (Παρασκευή προς Σάββατο) ξαναπέρασε ο τύπος και τους σήκωσε όλους στις 4:00 τα χαράματα.
Εγώ δεν ήμουν στο σπίτι και τη γλύτωσα, δεν με ξύπνησε.
Όμως οι δύο γείτονες απέναντι "τα πήραν στο κρανίο" και αποφάσισαν και την έστησαν τώρα το βράδυ που πέρασε (Σάββατο προς Κυριακή) και περίμεναν ξύπνιοι μέχρι που έσκασε μύτη ο τύπος.
Πήγα κι εγώ μόλις γύρισα και έκατσα μαζί τους για παρέα με καφεδάκι και τσιγάρο να περνάει η ώρα.
Είχαμε βάλει φράγμα τους δύο κάδους σκουπιδιών και αναγκάστηκε να κόψει ταχύτητα.
Τον σταματήσαμε με πολύ φόβο και επιφύλαξη και όταν άνοιξε το τζάμι του οδηγού είδαμε έναν νεαρό 18 - 20 χρονών, Γεωργιανός με σπαστά ελληνικά, ψιλομαστουρωμένος και ντυμένος με κάτι πέτσινα γιλέκα και καπελάκι αλά σουμάχερ.
Ο ένας τότε τον πλησιάζει πολύ και του λέει κάποιες κουβέντες επιπέδου λιμανιού, που δεν μπορώ να γράψω εδώ.
Μπορείτε να τις ακούσετε όμως να τις λέει το ψάρι για να πάρετε μια ιδέα.
Του είπαμε ότι έχουμε έτοιμες μηνύσεις από όλη τη γειτονιά, αν ξαναπεράσει με τη μουσική δυνατά.
Του πήραμε και τον αριθμό από τις πινακίδες.
Ο τυπάκος ζήτησε συγνώμη και είπε ότι δεν θα το ξανακάνει. Οψόμεθα.
ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:138:

http://www.acapela.tv/good-old-times-70004772_befba545e7f8.html
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.956
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top