Θα αγορασω καινουργιο προβολεα...

Θα αγορασω καινουργιο προβολεα σε...

  • Τωρα

    Votes: 10 12,8%
  • αε 3 μηνες περιπου

    Votes: 12 15,4%
  • σε 6 μηνες περιπου

    Votes: 6 7,7%
  • σε κανενα χρονο απο σημερα

    Votes: 25 32,1%
  • του Αγιου...λουτσου ανημερα

    Votes: 25 32,1%

  • Total voters
    78

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Οτι μας λεει ο τιτλος.
Ποτε υπολογιζετε να αγορασετε καινουργιο προβολεα καθως οι εξελιξεις και τα μοντελα τρεχουν?
Παρακαλω ψηφιστε αλλα και σχολιαστε αφοβα και με μπολικη δοση χιουμορ:bravo:
 


Μηνύματα
554
Reaction score
0
Εντος του μηνα θα πάρω τον πρωτο μου προβολέα (Optoma70)...

Θεου θελοντος βεβαια:happy_5:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Παρακαλω ψηφιστε αλλα και σχολιαστε αφοβα και με μπολικη δοση χιουμορ:bravo:
δεν παρατήρησα το περι χιούμορ. οκ να το θέσω έτσι. θα παρω προβολέα όταν θα κάνει ο μελίδης δίαιτα :crazy_1::crazy_1::crazy_1:
Δεν ξέρω τίποτε για τον ανθρωπο. Απλα βγάζω συμπεράσματα απο αυτά που λέτε εσείς ^^
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
δεν παρατήρησα το περι χιούμορ. οκ να το θέσω έτσι. θα παρω προβολέα όταν θα κάνει ο μελίδης δίαιτα :crazy_1::crazy_1::crazy_1:
Δεν ξέρω τίποτε για τον ανθρωπο. Απλα βγάζω συμπεράσματα απο αυτά που λέτε εσείς ^^
Τωρα κανει ο Μελιδης διαιτα!:happy_5:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Τωρα κανει ο Μελιδης διαιτα!:happy_5:
ναι αλλα απ'ότι κατάλαβα προφανώς δεν κάνει. τεσπα... εχω κι άλλο. Θα πάρω προβολέα όταν βάλει ο Ολύμπιος Beyma στο αμάξι του. Οκ;;; Με καλύπτει αυτό; :happy_9::happy_9::happy_9:
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Αν δεν κατασταλάξει η διεθνής αγορά σε ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΣΚΟΥ High Definition, δεν πρόκειται ούτε να αλλάξω προβολέα (120 ώρες γράφει το κοντέρ), ούτε βέβαια player (αν και έχω βάλει στο μάτι το HD της Toshiba).
Άλλωστε η εικόνα του 700 είναι άπαιχτη ! !
Βέβαια περιμένω και την Toshiba να βγάλει προβολέα στα 1080p.
Η μόνη περίπτωση να άλλάξω προβολέα σύντομα, είναι να τον πάρω προίκα.....
Αλλά μετά θα γκρινιάζει η γυναίκα, οπότε πάλι τζίφος.
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Όταν θα αγοράσω πρώτα χρόνο για να βλέπω ταινίες, τότε θα τον αλλάξω.
Με εξαίρεση τις μέρες των γιορτών που τον έσκισα τον υπάρχοντα προβολέα, τον υπόλοιπο καιρό τον ανοίγω καμιά ώρα την εβδομάδα να τον ρυθμίσω με το DVE για να μην κάθεται και σκονίζεται μόνο...έχει πέσει περονόσπορος ρε γαμώτο!
Να πάρω καινούριο προβόλι και να μην το χαίρομαι θα είναι μαχαιριά στην καρδιά, αν και με τρώει συνέχεια η τσέπη μου...και σκάνε συνέχεια και κάτι αγγελίες-πειρασμός....optoma 79 ο ένας, benq 8720 ο άλλος....με νύχια και με δόντια κρατιέμαι κάθε φορά!
Τες πα, πρώτα θα πάρω εκείνο το IWC portugese που έχω βάλει στο μάτι και μετά το 1080ρ.
 


Μηνύματα
756
Reaction score
281
Μολις καταφερω να βρω πως θα τακτοποιησω την οθονη, αλλα και μολις καταληξω τι σκ@τοπροβολεα θελω.
Εκει που ημουνα ετοιμος με τον περλ, εμφανιστικε και αυτος ο παλιοvictor.....
Ειδωμεν.....
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.817
Απάντηση: Θα αγορασω καινουργιο προβολεα...

1ον δεν κάνω δίαιτα, αλλά απλώς λίγο φρένο. Δεν θα ψοφήσουμε και στην πείνα.

2ον θα πάρω προβολέα μόλις βγούν κι άλλα μοντέλα στην αγορά και θα έχουν καλές τιμές. Περιμένω να δω τον Επσον 1000.
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Απάντηση: Θα αγορασω καινουργιο προβολεα...

Του Αγίου...ανήμερα. Δεν μου αρέσουν...
 


Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Απάντηση: Θα αγορασω καινουργιο προβολεα...

χαχαχα.....καλά θα πάρω ένα για δώρο στον Γιάννη!!!!
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Πως θα ζησουμε και εμεις?"happy_1"
μπορεις να μου βρεις firmware update για την Samsung LE40F71B να υποστηριζει 1:1 pixel mapping απο τις εισοδους hdmi ? και θα στο πληρώσω.
εχω ξενερώσει πια. έχω το PC στην VGA είσοδο. βάζω καμια φορά το HDMI καλώδιο και παίρνω 1080p με underscan και μου βγάζει 1790κάτι χ 990κάτι (νομιζω). η εικόνα ειναι σαφώς καλύτερη αλλα η vga εισοδος μου βγάζει 1920 x 1080.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Εγω πρεπει να παρω οπωσδηποτε μεχρι το πασχα προβολεα.
Δεν μπαινω στο καινουργιο σπιτι αμα δεν εχω πολλες ιντσες μαζι μου. Να πληρωνω δανειο ενταξει αλλα πρεπει να μου δωσει και κατι πισω το σπιτι να ξεχνιεμαι. Αλλα και εγω περιμενω τον πρωτο προσιτο 1080 που να παιζει καλα (μαλλον epson tw1000) και αν δεν παιξει τετοιο μηχανημα τοτε παω στις δοκιμασμενες λυσεις και υπερβολικα φτηνες οπως 70, tw700, αντε μεχρι τον 100 τον pana.
Που δεν με χαλαει καθολου γιατι τους φτηνους θα τους λιωσω τελειως χωρις τυψεις (!!) και θα μαθω και 5 πραγματα για ρυθμισεις και κολπα οποτε η επομενη αγορα θα ειναι πιο ωριμη.
 



ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΑΚΗΣ

απο-Συντονιστής
Μηνύματα
3.190
Reaction score
187
Αν τα πραγματα ειναι οπως ακουγονται (dila-jvc) τοτε με βλεπω να κανω ηδη οικονομια για ενα τετοιο μοντελο (με πολυ περισσοτερα Ansi Lumens βεβαια και νεοτερης γενιας). Ειχα την εντυπωση οτι θα εξαντλησω και δευτερη λαμπα στον 900αρη, αλλα οπως λεει σοφα ο λαος μας, "μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μη πεις"...
Η αληθεια ειναι οτι (αν ειναι σωστα παντα αυτα που λεγονται για τον λογο αντιθεσης) τετοια αλματα γινονται σπανια και πρεπει να τα εκμεταλευτεις την καταλληλη στιγμη...
Σε ενα χρονο απο τωρα, μαλλον θα κανω αναληψεις...
 

Μηνύματα
1.137
Reaction score
3
Ψόφησα το.... ετήσιο.
Αφού υπάρχει 720p,με λάμπα στις 360h,κάθομαι στα αβγά μου και περιμένω.
Θα πάω μόνο σε 1080p,που να υποστηρίζει πλήρως τα νέα format (π.χ.1080p@24fps) και εφ' όσον μπορεί να στηθεί στις προδιαγραφές του χώρου μου.
Η αγορά ακόμα δεν έχει απλωθεί,σε μοντέλα και σε τιμές,στα 1080p.
Πιστεύω πως σε ένα χρόνο θα είμαι σε πολύ ευνοϊκότερο επίπεδο για μια καλή αγορά.
Α!Να 'χω μαζέψει και κανα φράγκο:happy_4:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.097
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top