Θα ξεπερασει το "Βασιλειο των Ουρανων" τον Μονομαχο?

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


Μεθαυριο λοιπον ξεκινα η πολυαναμενομενη νεα ταινια του Ριντλευ Σκοτ , με φοντο αυτη την φορα την Ιερουσαλημ και την υπερασπιση της απο τους Μουσουλμανους.

Εχετε κανει σχεδια για να την δειτε?
Τι περιμενετε απο αυτην?
Θα ξεπερασει-οπως ακουγεται-τον Μονομαχο?
Τελος, μηπως εχει "πεσει στα χερια σας " καμμια κοπιουλα και μπορειτε να μας πειτε 2-3 πραγματα παραπανω? :wink:

http://www.kingdomofheavenmovie.com/

Trailer http://www.yellownetroad.com/koh/KingdomOfHeaven_medium.mpg
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Θα την δω 100% στο σινεμά.
Η συνταγή φαίνεται πετυχημένη, δεν πολυγουστάρω το καστ αλλά ο εν λόγω σκηνοθέτης έχει αποδείξει ότι φιάχνει παπάδες.

Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για 145 λεπτά ταινία, οπότε προετοιμαστείτε κατάλληλα...
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΟ "Director's Cut". :!: :!:
ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ......ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥ ΒΑΒΥΛΗ :!: :!: :!:

:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 

Μηνύματα
156
Reaction score
0
Καλά, μην πάτε προετοιμασμένοι για τίποτα σοβαρό διότι θα απογοητευτείτε οικτρά!
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Δεν υπάρχουν (εύκολα) κόπιες στο διαδύκτιο ακόμα, μόλις προχθές έγινε η παγκόσμια πρεμιέρα.
Κατά τα άλλα, ο μονομάχος ήταν πολύ καλή ταινία για το είδος της ΙΜΗΟ, χωρίς 'βαθειά νοήματα', όπως π.χ. ο Αλέξανδρος, αλλά μεγάλο θέαμα εκεί που έπρεπε. Επειδή ο Scott είναι μεγάλος σκηνοθέτης δεν περιμένω τίποτα λιγότερο, αλλά τίποτα περισσότερο. Δεν προσεγγίζει τα θέματα 'πολιτικά' όπως ο Stone, αλλά στο θέαμα είναι πολύ καλός. IMO!
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Σημερα ανακοινωθηκε πως η εκδοση σε DVD-η οποια θα κυκλοφορησει τον Δεκεμβριο- δεν θα εχει την "κομμενη" εκδοση των 145 λεπτων της Fox αλλα την ολοκληρη των ...220 λεπτων!!!

Θα το "βγαλετε" σε μια βραδια? :wink:
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Θα το "βγαλετε" σε μια βραδια? :wink:
Εύκολα!!!

Εδώ βγάλαμε μονοκοπανιά Σάββατο μεσημέρι έως βράδυ και τα τρία "Lord of the Rings".... σε αυτό θα κωλώσουμε; :p

Για να μην πω για το άλλο εποικό με τα Star trek όταν πρωτοαγόρασα Video....επτά (7) κασσέτες σερί ...Σαββατοκυριακο!!! Όταν σηκώθηκα από την τηλεόραση ...μιλούσα κλινγκον ενώ συνεχώς πυροβολούσα με τα φέιζερ. Για να μην πω ότι πήγα στην δουλειά με ...τηλεμεταφορά... :p :lol: 8)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Θα το δω σίγουρα......
Αλλά όχι σινεμά!
Σπιτάκι μου....
Ακόμα κι αν χρειαστεί να κάτσω (σχεδόν) 4 ώρες στον καναπέ!! :D :D :D :D
 










Μηνύματα
2.575
Reaction score
13
Μιλάμε για τρομερή ταινία με ρεαλιστικές σκηνές μάχης...Βέβαια η κόπια που παρακολούθησα ήταν χαμηλής ποιότητας (βλέπε φώτο) αλλά όταν κυκλοφορήσει σε DVD θα είναι άψογη.Τώρα το αν θα ξεπεράσει τον μονομάχο νομίζω ότι κάθε απάντηση είναι καθαρά υποκειμενική και κατά την δική μου άποψη ο μονομάχος κινείται σε άλλη κατηγορία και το βασίλειο σε άλλη.Το μόνο κοινο είναι ο σκηνοθέτης που και εδώ δίνει ρεσιτάλ σκηνοθεσίας.Συστήνεται ανεπιφύλακτα!
 

V

VIDEOMIX

Guest
Μόλις γύρισα απο το village που είχα πάει και είδα την ταινία. Δική μου γνώμη ειναι οτι δεν φτάνει σε επίπεδο μονομάχου η ταινία. Ειναι όμως πολύ καλή. Η μουσική θυμίζει πολύ, ακούσματα απο τον μονομάχο, οι σκηνές μάχης στο ίδιο στύλ, κάτι που ευθύνεται φυσικά ο Σκώτ, και κάτι πολύ έντονο και θα σας έρθει συνειρμικά στον νού ειναι το όλο σκηνικό απο την στιγμή που θα πεθάνει ο βασιλιάς και αλλάζει άρδην η κατάσταση. Παρατηρήστε, δεν λέω περισότερα!!! Και εδώ θα δούμε τους γνωστούς καταπέλτες να βομβαρδίζουν, μόνο που ειναι σε νυχτερινό μοτίβο. Αυτά τα λίγα. Α, στο τέλος με πήρε ο ύπνος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 145 λεπτά ταινία~~

Υ.Γ. Δεν φταίει το έργο, εγω ήμουν κουρασμένος. :lol:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top