Ισχύς Ηχοσυστήματος αυτοκινήτου/εξήγηση

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Γεια σας, έχω στο αμάξι μου το JVC KD-R901 το οποίο λέει ο κατασκευαστής ότι βγάζει ισχύ 19 normal και 50w max, σε κάθε μία από την έξοδο του. Η απορία μου είναι , αν χρησιμοποιήσω τις 2 από τις 4 εξόδους, θα έχω περισσότερη ισχύ μπας και δεν χρειάζεται να αγοράσω ενισχυτή?

Υ.Σ Μην με κραξετε πολύ.... Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Γεια σας, έχω στο αμάξι μου το JVC KD-R901 το οποίο λέει ο κατασκευαστής ότι βγάζει ισχύ 19 normal και 50w max, σε κάθε μία από την έξοδο του. Η απορία μου είναι , αν χρησιμοποιήσω τις 2 από τις 4 εξόδους, θα έχω περισσότερη ισχύ μπας και δεν χρειάζεται να αγοράσω ενισχυτή?

Υ.Σ Μην με κραξετε πολύ.... Ευχαριστώ.
όχι την ιδια θα έχεις.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
όχι την ιδια θα έχεις.
Ωραία, μπορείς να μου προτείνεις ένα ζευγάρι ηχεία για να μην δώσω παραπανησια χρήματα ανάλογα με την πηγή μου? Και αν γίνεται το είδος του ηχείου ,γιατί έχω στην ταζιέρα μου τα GT 0937 με 2καναλο ενισχυτή ,τον GM 222 PIONEER, και επίσης το Corolla μου έχει από τη μάνα του tweeter στις πόρτες τα οποία δεν επιθυμώ να τα πειράξω. Και επίσης ένα αυτοενυσχυμενο 12αρι sub juice. Οποτε? Mid-bass, mid Range, κάτι άλλο? Δεν ξέρω, πείτε μου.
 

Μηνύματα
27
Reaction score
10
Πιστεύω πως άν χρησιμοποιήσεις 2 από 4 θα είναι σίγουρα καλύτερα,
Ο κατασκευαστής λέει 4 χ 50 αλλά λέει αν η μέτρηση έχινε με 1 ή 2 ή 3 ή 4 κανάλια "φορτωμένα";

Κατά τη γνώμη μου αν θέλεις κάτι ποιοτικό πέρα από τις ειδήσεις.. βάλε ένα ενισχυτή και ένα καλό διαιρούμενο..
Άααα μα τώρα είσαι πιο μέρακλής, μήν πάρεις 2κάναλό αλλά 4κάναλο, ωστε να γεφυρώσεις τα 2 και β
Πρόταση για ηχεία: κάτι απο την σειρά PS της Focal (ανάλογα με τις ιντσες που χωράνε στην πόρτα σου..) ευαίσθητο και με αιχμηρές ψηλές..

Υ.Γ. Τα ηχεία της εταζέρας χαλάνε την στερεοφωνική εικόνα κατα τη γνώμη μου..
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Πιστεύω πως άν χρησιμοποιήσεις 2 από 4 θα είναι σίγουρα καλύτερα,
Ο κατασκευαστής λέει 4 χ 50 αλλά λέει αν η μέτρηση έχινε με 1 ή 2 ή 3 ή 4 κανάλια "φορτωμένα";

Κατά τη γνώμη μου αν θέλεις κάτι ποιοτικό πέρα από τις ειδήσεις.. βάλε ένα ενισχυτή και ένα καλό διαιρούμενο..
Άααα μα τώρα είσαι πιο μέρακλής, μήν πάρεις 2κάναλό αλλά 4κάναλο, ωστε να γεφυρώσεις τα 2 και β
Πρόταση για ηχεία: κάτι απο την σειρά PS της Focal (ανάλογα με τις ιντσες που χωράνε στην πόρτα σου..) ευαίσθητο και με αιχμηρές ψηλές..

Υ.Γ. Τα ηχεία της εταζέρας χαλάνε την στερεοφωνική εικόνα κατα τη γνώμη μου..
Και τον 2 καναλο στο συρτάρι?
 

Μηνύματα
27
Reaction score
10
Μπαγκαζ, βιδωμένος με αποστάτες πίσω από 1 κάθισμα..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.761
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top