ΚΑΛΩΔΙΟ HDMI

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.491
Reaction score
5.646
Έχεις κάποιο κοντό καλώδιο ( max 2.5m ) και την δυνατότητα να κάνεις δοκιμές με αυτό να διασφαλίσουμε πως είναι ή δεν είναι θέμα του καλωδίου ?
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
ναι εχω και παιζει μια χαρα, απλώς ειχα παρει 2 καλωδια 7.5 μετρα. 18gb fiber που δεν επαιζε κανενα, τα εστειλα πίσω/ Μετα πήρα τα Ruppio που καποιος φιλος στο site ειπε οτι κλειδωναν με τον jvc n5. Μήπως ειναι θεμα ρυθμισης ή αποστασης;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
ναι εχω και παιζει μια χαρα, απλώς ειχα παρει 2 καλωδια 7.5 μετρα. 18gb fiber που δεν επαιζε κανενα, τα εστειλα πίσω/ Μετα πήρα τα Ruppio που καποιος φιλος στο site ειπε οτι κλειδωναν με τον jvc n5. Μήπως ειναι θεμα ρυθμισης ή αποστασης;
Εγώ έχω zidoo, Ν5 και 12μετρο Ruipro που κλειδώνουν άψογα πάντα, χωρίς διακοπές. Η αγορά του Ruipro έγινε μετά από προτροπή του @loggeo.

Άσε με να ρίξω μια ματιά στις ρυθμίσεις του Zidoo το βράδυ, αν και δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις.
 
Last edited:

Μηνύματα
98
Reaction score
4
Εγώ έχω zidoo, Ν5 και 12μετρο Ruipro που κλειδώνουν άψογα πάντα, χωρίς διακοπές. Η αγορά του Ruipro έγινε μετά από προτροπή του @loggeo.

Άσε με να ρίξω μια ματιά στις ρυθμίσεις του Zidoo το βράδυ, αν και δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις.
οκ ευχαριστω πολυ
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.491
Reaction score
5.646
Φοβάμαι πως παίζει αρκετά η πιθανότητα να σου έκατσε ελαττωματικό καλώδιο
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
οκ ευχαριστω πολυ
αν μπορουσες να μου γραψεις τι ρυθμισεις εχεις στο zidoo μαλλον θα εβρισκα τη λύση
Φοβάμαι πως παίζει αρκετά η πιθανότητα να σου έκατσε ελαττωματικό καλώδιο
μπα ειναι το τριτο καλωδιο ..δε μπορει να ειναι ολα ελλατωματικά///κατι φταιει στις ρυθμισεις ειτε του προβολεα ειτε του zidoo
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Φίλε μου κοίταξε αν έβαλες σωστά το καλώδιο. Είναι ενεργό και κατευθυντικό. Ο ένας ακροδέκτης λέει source κι ο άλλος display.
Συνεπώς, ο ακροδέκτης που λέει source στο zidoo και ο άλλος (display) στον jvc.
 

Μηνύματα
98
Reaction score
4
Φίλε μου κοίταξε αν έβαλες σωστά το καλώδιο. Είναι ενεργό και κατευθυντικό. Ο ένας ακροδέκτης λέει source κι ο άλλος display.
Συνεπώς, ο ακροδέκτης που λέει source στο zidoo και ο άλλος (display) στον jvc.
το χω κανει...κατι απο τις ρυθμισεις στο zidoo πρεπει να παιζεο///δε μπορει μια να παιζει και 5 οχι
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top