ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ...


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
copy-paste...???

Σωκράτη,

Δεν σε γνωρίζω και γι' αυτό απλά θέλω να σου εξομολογηθώ ότι την παραπάνω εισαγωγή σου την πέρασα για καλαμπούρι. Και αυτό γιατί...

... ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΕΥΘΥΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΑΠΟΙΟΥ FORUM !!!

Αλήθεια, υπάρχει περίπτωση να πάρεις στα σοβαρά κάποιου τη συμβουλή εδώ μέσα ή κάποιου τη συμβουλή παραδίπλα για την φαίνεται σοβαρή περίπτωσή σου?

Μου εξηγείς επίσης σε παρακαλώ το copy-paste που έκανες παραδίπλα ΣΕ ΤΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΘΙΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ??? :x
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Ρε παιδιά........................
Αμάν!!

Λίγο η ζέστη, λίγο η δουλειά, λίγο κάποιο πρόβλημα στο σπίτι μας........δεν θέλει και πολύ να "ξεφύγει" και καμιά κουβέντα παραπάνω! :(

Σας ζητώ σαν χάρη :wink: , να ηρεμήσετε και να πέσουν λιγάκι οι τόνοι!
Είναι χαζό εκ μέρους μας να "μαλώνουμε" για μικροπαρεξηγήσεις!

Ευχαριστώ για την υπομονή και ελπίζω η χάρη που ζήτησα να εκπληρωθεί από ΟΛΟΥΣ! :roll:

ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Κύριε Σκαλούμπακα,όπως θα είδατε,αφού ρίχνετε ματιές και δίπλα,θα είδατε ότι το thread το άνοιξα ταυτόχρονα και στα δύο φόρα,και αυτό γιατί εκείνη την στιγμή απευθύνεσαι σε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που τους θεωρείς ΦΙΛΟΥΣ σου,άσχετο με το αν τους έχεις γνωρίσει ή όχι.
Το αν τα γραφόμενά τους θα τα λάβω σοβαρά και αν από αυτά περιμένω να βρώ γιατρειά είναι ένα άλλο θέμα και εξαρτάται από το τι θα μου απαντήσουν.Σίγουρα δεν έλαβα σοβαρά υπ΄όψιν τα σχόλια περί "Νοστράδαμου","ξύπνα με στις 6:30","την τεστοστερόνη σου την πήρες;",και άλλα τέτοια.
Αντίθετα,εκτίμησα πολλές απαντήσεις από "δίπλα" και ποιό πολύ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ στο προσωπικό μήνυμά του.

Διαβάζοντας λοιπόν τις απαντήσεις,και εσείς να ήσασταν στη θέση μου και άθελά σας ίσως,θα κάνατε συγκρίσεις.
Και δυστυχώς,αυτές με οδήγησαν στο να γράψω αυτά που έγραψα.
Αν σας έθιξα,σας ζητώ συγγνώμη,και αυτό γιατί όπως πολύ σωστά γράψατε δεν σας γνωρίζω.
Το θεωρώ μεγάλη π...στιά για να κάνω κάτι τέτοιο.
Αν θέλω να θίξω κάποιον,θα πάω να του τα πω μπροστά του,να δω τη φάτσα του και αν δεν βγάζω άκρη,να πλακωθώ και στο ξύλο...
Αλλά όχι από το Ιντερνετ.Μου μοιάζει σαν ανεμογκάστρι.
Από εδώ μέσα και γενικά από την ενασχόλησή μου με το Ίντερνετ,θέλω να κάνω φίλους-αυτοί μου λείπουνε-και όχι εχθρούς.Τέτοιους έχουμε όλοι.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Μπραβο σου Σωκρατη.
Και να ξερεις πως ηρθες στο καταλληλο μερος.
Εδω μεσα ΜΟΝΟ ΦΙΛΟΥΣ θα κανεις. :D
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Ζητω συγνωμη για το σχολιο μου, Σωκρατη
Αλλα γενικα ειμαι ανθρωπος που προτιμω να διαχειριζομαι ολες τις καταστασεις με λιγο χιουμορ-κατι που ισως να φαινεται σε αρκετες απαντησεις μου.
Ειμαι της αποψης πως δεν αξιζει να μας παιρνει απο κατω για οτιδηποτε μπορει να διορθωθει.

:arrow: Ας αφησουμε τις προσωπικες επιθεσεις στην ακρη. Κανενας δε θελει το κακο κανενος εδω μεσα.

Ας χαλαρωσουμε :)
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Νομίζω ότι όλη η ιστορία ήταν απλά μια κακή στιγμή. Και είμαι βέβαιος ότι δεν υπήρχε καμία κακή πρόθεση από κανέναν.

Θα ήθελα να σταθώ στο μήνυμα του Σωκράτη, το οποίο έδειξε ότι αν είμαστε καλοπροαίρετοι οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων θα γίνονται συνεχώς καλύτερες:

"Από εδώ μέσα και γενικά από την ενασχόλησή μου με το Ίντερνετ,θέλω να κάνω φίλους-αυτοί μου λείπουνε-και όχι εχθρούς.Τέτοιους έχουμε όλοι."

Την παραπάνω φράση ας την έχουμε όλοι στο μυαλό μας, όχι μόνο εδώ μέσα στο avsite αλλά και γενικότερα στη ζωή μας. :D
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ...

Για να μην τρελλαθούμε κιόλας και βγει ο κος Σωκράτης Τσιλικλής άγιος και ανεύθυνος τελικά, παραθέτω την εισαγωγή (αρχή) που έκανε παραδίπλα (συγκεκριμένα στο: http://www.avforum.gr/showarticles.php3?topic=20&subtopic=19770&st=30 (Επισημαίνω το ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ !!!)

ΤΣΙΛΙΚΛΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ said:
Roy,γράφεις: Είδατε τα θέματα στο νέο forum?

Ιδού ένα που άνοιξα και εγώ και "καμαρώστε" τις απαντήσεις των "ονομάτων ταμπού".

Συγγραφέας Μήνυμα
ΤΣΙΛΙΚΛΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ

Ένταξη: 25 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 9

Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 31, 2004 7:21 am Θέμα δημοσίευσης: ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ...

ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ...

Έτσι νομίζω ότι το λένε οι γιατροί αυτό περνάω άπό τις 5:23 τα ξημερώματα.Τι ακριβώς είναι;Ξύπνημα μέσα στη νύχτα,με έντονη εφίδρωση,ταχυπαλμία,τάση για φυγή,και κάτι στο μυαλό σου να σου δημιουργεί έναν απροσδιόριστο φόβο.Μακάρι να υπήρχε εδώ μεσα chat να μπορούσα να μιλήσω τώρα με κάποιον...
Αλήθεια,το έχει πάθει ποτέ κανείς σας ή μόνο εγώ είμαι ο τρελλός;
Άν ναι,πως το ξεπερνάει;

Επιστροφή στην κορυφή »

skaloumbakas

Ένταξη: 10 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 137
Τόπος: Κηφισιά
Δημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 31, 2004 9:30 am Θέμα δημοσίευσης:

Την τεστοστερόνη σου την πήρες ?

Επιστροφή στην κορυφή »

... και συνεχίζει με υπόλοιπα ονόματα...
Απ΄οτι φαίνεται, από τις 2-3 εισαγωγές μου στο προσωπικό σου πρόβλημα, (που επαναλαμβάνω ήταν χιουμοριστικές...), έβγαλες το συμπέρασμα για την ποιότητα και τον χαρακτήρα του "ονόματος ΤΑΜΠΟΥ Σκαλούμπακας" - όπως αφήνεις να εννοηθεί?

Δεκτή η συγνώμη σου Σωκράτη, απλά θα ήθελα να δηλώσω ότι δεν δέχομαι το όνομά μου να χρησιμοποιείται ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ για οποιαδήποτε αλληλοφάγωμα μεταξύ Forums ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ!!! :x

Αρκετά έχω υποστεί ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ από τέτοιες πρακτικες (συγκεκριμένα στο AV Forum ) όπου εκεί Σωκράτη έχω νομίζω το δικαίωμα να ρίχνω ματιές για τον φόβο των Ιουδαίων... γιατί δεν προκειται να το ανεχθώ άλλο. ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ!!!

Εχω δηλώσει κατ' επανάληψη ότι εδώ μέσα γράφω από κέφι και όπως όλοι γνωρίζετε, έχω άπειρα άλλα θέματα να ασχοληθώ...

ΤΕΛΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Κε Σκαλούμπακα,ούτε Άγιος είμαι,ούτε ανεύθυνος,γι αυτό ζήτησα και συγγνώμη.
Αν πάραυτα δεν τη δέχεστε,εγώ σας είπα τι κάνω αν θέλω να θίξω.

Μάγκας από το πληκτρολόγιο δεν είμουν ποτέ.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
ΤΕΛΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...

Απο ολα κραταω και συμφωνω με την τελευταια φραση του Χρηστου

ΤΕΛΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...

Ας μπουν τα ξιφη στις θηκες.

Οι συγγνωμες εχουν κατατεθει και εδουν δεχτει απο ολους.

Ολα καλα και παμε γι αλλα καλα.

Ελπιζω να μη δωθει αλλη συνεχεια στο θεμα.

και οπως ειπε ο Neo στο Matrix 3...

It ends tonight.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
[/quote]
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Σωκράτη μάλλον "φόρτωσες" χωρίς λόγο!

Προφανές είναι ότι δεν ήταν στόχος μου να πάρεις στα σοβαρά αυτά που σου έγραψα "περί Νοστράδαμου"!
Προφανές επίσης ότι δεν γράφω ποτέ με σκοπό να γελάσω με το πρόβλημα κάποιου φίλου εδώ μέσα! :?
Γιαυτό και............μια γραμμή πιο κάτω σου αναφέρω:

<<<< Πέρα από την πλάκα, ψάξε να δεις αν άλλαξε κάτι στην ζωή σου το τελευταίο χρονικό διάστημα και σε έχει αγχώσει υποσυνείδητα!
Αν είσαι πχ παντρεμένος μήπως θα σας επισκεφθεί κανένας πελαργός στο άμεσο μέλλον?
Μήπως αρρώστησε κάποιος άμεσος συγγενής?
Μήπως υπάρχει κανένα πρόβλημα στην δουλειά σου? >>>>


Το να γράφεις ανάλαφρα (και με αρκετή δόση χιούμορ) δεν σημαίνει ότι κοροιδεύεις τον άνθρωπο στον οποίο απευθύνεσαι!!
Απλά προσπαθείς να "μαλακώσεις" το πρόβλημά του, γιατί ως γνωστόν, το χαμόγελο φέρνει υγεία!!! :wink:
Αυτό το (ανάλαφρο) στυλ είναι άλλωστε και το σύνηθες για τα περισσότερα posts μου (εδώ ή.....αλλού!) και μπορείς να το ελεγξεις όποτε θέλεις!

Αυτά δε, που διαβάζεις εντός των εισαγωγικών, είναι πιθανοί λόγοι για κρίσεις σαν τις δικές σου! Όχι πάντα, γιατί το πως θα αντιδράσει ένας οργανισμός σε καταστάσεις "έκτακτης ανάγκης" έχει να κάνει τόσο με την ψυχολογία του όσο και με την διάθεση του κατά την διάρκεια της συγκεκριμένης κατάστασης!

Όλοι μας έχουμε βιώσει στιγμές μεγάλης πίεσης ή στεναχώριας!
Και κάθε ένας από εμάς είχε και διαφορετικά συμπτώματα σωματικά ή ψυχικά!

Πάντως ήταν σαφέστατα λάθος η ενέργειά σου, από την μία να ζητάς βοήθεια (ή τέλος πάντων την γνώμη) των φίλων μας..........και από την άλλη να γράφεις υποτιμητικά σχόλια στο AVFORUM, και μάλιστα με ένα τυπικό copy-paste αντιγράφοντας κανονικότατα ονόματα και σχόλια, χλευάζοντας πρόσωπα και καταστάσεις! :(

Η συγνώμη δεκτή (αν και πιστεύω ότι θα έπρεπε να αναφερθείς και ονομαστικά σε κάθε έναν προσωπικά, ιδιαίτερα σε όσους "πυροβόλησες" με το γνωστό copy-paste ) αλλά μάλλον το ίδιο πρέπει να κάνεις και στο AVFORUM (όχι συγνώμη.......απλά αναφορά ότι ήταν απλή παρεξήγηση για να αποκατασταθούν οι ισορροπίες)

Τέλος του θέματος για μένα!(θα τιμήσω την επιθυμία όλων μας για ηρεμία και συμφιλίωση) :roll: :roll:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.273
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top