Καθυστερημένες επιστροφές στα Videoclub...


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Re: Απάντηση: Καθυστερημένες επιστροφές στα Videoclub...

Στο μόνο που φταίνε, είναι ότι έπρεπε να την είχαν αποσύρει.

Κωνσταντινε δεν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο αυτο.Βεβαια επειδη το οικονομικο κοστος ειναι μεγαλο προφανως ..τις κρατανε μεχρι τελικης πτωσης.Μερικοι βεβαια κανουν και αντιγραφα..


Ερώτηση:
Μπορώ μέσω δικηγόρου να ζητήσω στοιχεία αυτού που το γρατζούνισε για να τον μηνύσω;

Δεν γινεται αυτο Κωνσταντινε ουτε στο πιο απιθανο σεναριο επιστημονικης φαντασιας
Και επειδη οντως τα περισσοτερα μετα απο λιγο καιρο ειναι ψιλοφθαρμενα δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση παρα η να το ανεχτουμε η να μην παρουμε τα συγκεκριμενα δισκακια.Αυτα εχει η ενοικιαση...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Εντάξει... μήνυση δεν μπορεί να γίνει και γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να στοιχειοθετηθεί κάποια κατηγορία, και το ποσό είναι τόσο ευτελές που δεν αξίζει (το πολύ-πολύ να σου επιδικάσει 20€ να πας να αγοράσεις την ταινία :136:) και δεν μπορεί να αποδειχθεί ποιός έκανε τη ζημιά.
Αλλά ας κάνουμε το πιο απλό: Ας τσεκάρουμε το δισκάκι πριν το πάρουμε, με το μάτι τουλάχιστον. Και αν δεν είναι εντάξει, μην το πάρουμε. Αν το κάναμε όλοι, ίσως να είχαν συμμορφωθεί αρκετοί.
Στο video club που πήγαινα πάντως, όποτε επέστρεφα δισκάκι το έλεγχαν οπτικά.
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Εμας εδω η αλυσιδα videoclub " VIDEOLAND " εχει αγορασει ειδικο μηχανημα που λιαινει τους δισκους με γρατζουνιες οποτε εχει παντα καθαρους δισκους !!!

Οταν καποιος πελατης παραπονεθει οτι η ταινια δεν βλεποταν απο τις γρατζουνιες ( μου εχει τυχει και μενα ) δεν τον χρεωνουν .
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Εμας εδω η αλυσιδα videoclub " VIDEOLAND " εχει αγορασει ειδικο μηχανημα που λιαινει τους δισκους με γρατζουνιες οποτε εχει παντα καθαρους δισκους !!!

Καλο !!!!



Οταν καποιος πελατης παραπονεθει οτι η ταινια δεν βλεποταν απο τις γρατζουνιες ( μου εχει τυχει και μενα ) δεν τον χρεωνουν .

Στα περισσοτερα ετσι γινεται.Βεβαια πολλες φορες το βαζουν στο δικο τους dvd και εκει μπορει να παιξει...
...............
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Απάντηση: Καθυστερημένες επιστροφές στα Videoclub...

Η γαϊδουριά αυτού που το επέστρεψε με πειράζει που κάνει και το κορόιδο....
 

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Re: Απάντηση: Καθυστερημένες επιστροφές στα Videoclub...

Μα είναι δυνατόν;
Εγω προτείνω διαμελισμό αυτου που γρατσουνισε το dvd οπως επισης και της οικογενείας του.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.361
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top