Καλε μου ανθρωπεεεε ξερεις από denonnnn;;; 4308

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
στο μυαλο μου εισαι...

βεβαια μικρο το κακο, δεν εχω hd ηχο... θα μπορουσε να ειναι και χειροτερα
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.419
Reaction score
74.777
Όταν θα πάρει processor με immersive audio, θα τον χρησιμοποιήσει για τα ηχεια οροφής.
Δε χρειάζεται processor, ένας AV 7.1 με preouts και 9/11.1 processing αρκεί αφού έχουμε 7 κανάλια τελικών.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
Δε χρειάζεται processor, ένας AV 7.1 με preouts και 9/11.1 processing αρκεί αφού έχουμε 7 κανάλια τελικών.
Δεν εννοώ οτι ειναι απαραίτητος. Εννοώ οτι ειναι επιθυμητός.
[DOUBLEPOST=1518617475][/DOUBLEPOST]
επομενη εβδομαδα ερχεται η πενταδα jbl 305, κατι θα κανουμε και για το Immersive σιγα σιγα
Για να δούμε πως θα σου φανεί συγκριτικά με τα ATC.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
αντικειμενικα δεν συγκρινονται , αλλά 1100 euro καποτε τα 11, 200 τωρα τα atc

κλειστη καμπινα και δεν καταβαινουν τοσο χαμηλα τα atc , win για αφροντιστο χωρο
 
  • Like
Reactions: PPG

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
Θα φας πίκρα σε stereo, λυπάμαι που στο λεω.

Μόνο σε πολυκαναλο σώζεται η κατάσταση.
 
  • Like
Reactions: PPG


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
??? τι εννοεις?
Πως η απόσταση ποιότητας των ATC που είχες με τα καινούργια που πήρες ειναι μεγάλη και θα σε ενοχλήσει. Be prepared.
Με πολυκαναλο θα κρυφτεί κάπως το θέμα.
 
  • Like
Reactions: PPG



vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
επειδη εχω πεντε ζευγάρια ηχεια θα ελεγα σε ολους οσους ξεκινανε να πάρουν ενα ζευγάρι 305, με βαση αυτο να κρίνουν επομενες πιιθανες αγορες τους

ρε παιδιά τι ειναι διακοσια ευρω;;;;

happy valentine's day girls!!! Σας χαιρετω για την ωρα διασκεδάζω σε ενα strip show lol
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
επειδη εχω πεντε ζευγάρια ηχεια θα ελεγα σε ολους οσους ξεκινανε να πάρουν ενα ζευγάρι 305, με βαση αυτο να κρίνουν επομενες πιιθανες αγορες τους
Απιστευτα πολιτικάντικη απάντηση :roflmao:

Δεν απαντάς στο ερώτημα. Υπεκφεύγεις. Πως συγκρίνονται μεταξύ τους τα ATC με τα JBL305 υποκειμενικά?
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
υποκειμενικα η αντικειμενικα? :p

χωρις να λαβω υποψιν κοστος?

atc δαγκωτο και νομιζω ειναι θεμα κλειστης καμπινας και woofer...
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
υποκειμενικα η αντικειμενικα? :p

χωρις να λαβω υποψιν κοστος?

atc δαγκωτο και νομιζω ειναι θεμα κλειστης καμπινας και woofer...
Ε ναι, ενοοείται ATC. Και όχι, δεν είναι θέμα κλειστής καμπίνας...είναι πως τα δυο προϊόντα, αν και είναι αμφότερα απο πολύ αξιόπιστες εταιρίες, βρίσκονται σε τελείως διαφορετική κατηγορία τιμής. Δεν συγκρίνονται. Δεν πρέπει να συγκρίνονται.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
διαφωνω , γιατι πρεπει να πληρωσει καποιος 600-700 ευρω για μια ξυλινη καμπινα? θα εχει καλυτερες χροιες? αν αλλα υλικα κοστιζουν λιγοτερο ειναι αποδοτικοτερα και πιο αντρουα γιατι οχι

αν θυμαμαι καλα καπου τοσο ειχα δει οτι κοστιζει το κουτι, τα υπολοιπα πανε μεγαφωνα κλπ για να φτασουμε 1100 (πριν μερικα χρονια τωρα το 11 εχει 1600+)
[DOUBLEPOST=1518703340][/DOUBLEPOST]να ρωτησω κατι μεσιε dimifooti μου , καπχοιες εταιριες χρεωνουν την λακα extra... δες ATC, αυτο τα κανει καλυτερα ηχεια απο τα ιδια χωρις λακα?
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.399
Reaction score
79.580
διαφωνω , γιατι πρεπει να πληρωσει καποιος 600-700 ευρω για μια ξυλινη καμπινα? θα εχει καλυτερες χροιες? αν αλλα υλικα κοστιζουν λιγοτερο ειναι αποδοτικοτερα και πιο αντρουα γιατι οχι

αν θυμαμαι καλα καπου τοσο ειχα δει οτι κοστιζει το κουτι, τα υπολοιπα πανε μεγαφωνα κλπ για να φτασουμε 1100 (πριν μερικα χρονια τωρα το 11 εχει 1600+)
[DOUBLEPOST=1518703340][/DOUBLEPOST]να ρωτησω κατι μεσιε dimifooti μου , καπχοιες εταιριες χρεωνουν την λακα extra... δες ATC, αυτο τα κανει καλυτερα ηχεια απο τα ιδια χωρις λακα?
Όχι, παρερμηνεύεις-ξεχειλωνεις αυτο που είπα.

Τα συγκεκριμένα ηχεία συγκρινόμενα μεταξύ τους εχουν εναν καθαρό νικητή, και αυτο δεν εχει να κανει ούτε με τους κατασκευαστές (ειναι και οι δυο σούπερ), ούτε με το μέγεθος (ειναι και τα δυο κούτσικα) ούτε με την λάκα. Εχει να κανει πως ειναι διαφορετικής κατασκευαστικής κατηγορίας συνολικά. Και αυτο αποτυπώνεται ειλικρινώς στην τιμή τους, γιατι οπως είπαμε οι δυο εταιρίες ειναι σοβαρές, δεν ειναι χαϊεντάδικες βιοτεχνιούλες.
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
το βλεπω κυριως απο cost benefit πλευρα

επισης σαν marketing ασκηση, που στοχευουμε, σε ποια πελατακια εννοω, σε ποια τιμη, τι προσφερουμε

τι κερδος λες να εχει καθε εταιρεια ανα κομματι? εξοδα πωλησεων και διαφημισης not included

εγω πιστευω οτι atc εχει τραγικα λιγοτερες πωλησεις με πολυ μεγαλυτερο περιθωριο κερδους ανα κομματι
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.869.198
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top