Καλοκαιρινες Διακοπες 2020

I

iason

Guest
Καλησπέρα σε όλους,
Επειδή έχουμε ξεκινήσει και σχεδιάζουμε τις καλοκαιρινές διακοπές του 2020 θα ήθελα την γνώμη σας βοήθεια για ποια μέρη αξίζει κάποιος να πάει να δει καλοκαίρι στην Ελλάδα.
Θάλασσα οπωσδήποτε. Είμαστε δύο άτομα ή γυναίκα μου και εγώ ο Γιος μάς δεν μας κάνει πια παρέα μεγάλωσε βλέπετε.
Προσπαθούμε να χαρούμε την θάλασσα και τον ήλιο ( Μια και είμαστε κάτοικοι εξωτερικού) αλλά να μπορούμε να δούμε και κάτι από κουλτούρα.
Έχουμε πάει μέχρι τώρα , Κέρκυρα, Κεφαλονιά, Λευκάδα, Πάργα , Κρήτη, Κω ,Ρόδο, Σκιάθο , Μυκόνο , Πάρο ,Μήλο ,Χαλκιδική, Σαντορίνη, Νάξο.
Θα ήθελα να πάω Σάμο, Λέσβο αλλά με χαλάνε οι πρόσφυγες άρα άκυρο Νησιά που έχουν πρόσφυγες.
Σας ευχαριστώ για κάθε πρόταση σας.
Καλό βράδυ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Κάτσε ρε φίλε, ακόμα δεν στολίσαμε το δέντρο. Μην σου πω ότι ακόμα φοράμε τα σορτσάκια και τα κοντομάνικα από το καλοκαίρι του '19, και με αυτές τις θερμοκρασίες που έχουμε μας έχουν γονατίσει τα κουνούπια... :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
ΖΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ Ο ΙΑΣΟΝΑΣ.... :cry: :lolsign: :lol:

Υ.Γ.1. Σε παρακαλώ...αν καταλήξετε για το που...χωρίς βιασύνες...σε καμιά βδομαδούλα δηλαδή :roflmao:........
πλιζ ηχογράφησε τη συνομιλία σου με τη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου(και αν δεν σε πιστεύουν πες ότι άνοιξες και νήμα στο avsite :cry: )...γιατί στο booking αποκλείεται να σου βγάζει ημερομηνίες..:laugh:

Υ.Γ.2. είπα να μην σηκωθώ να πάρω το πληκτρολόγιο...αλλά αναγκάστηκα να πάω κουζίνα να σκουπίσω το ντάστι που μου φυγε απ'τα βλέφαρα

να σαι καλά βρε iason..με κανες μνι :roflmao::lol:
 



Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
ΖΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ Ο ΙΑΣΟΝΑΣ.... :cry: :lolsign: :lol:

Υ.Γ.1. Σε παρακαλώ...αν καταλήξετε για το που...χωρίς βιασύνες...σε καμιά βδομαδούλα δηλαδή :roflmao:........
πλιζ ηχογράφησε τη συνομιλία σου με τη ρεσεψιόν του ξενοδοχείου(και αν δεν σε πιστεύουν πες ότι άνοιξες και νήμα στο avsite :cry: )...γιατί στο booking αποκλείεται να σου βγάζει ημερομηνίες..:laugh:

Υ.Γ.2. είπα να μην σηκωθώ να πάρω το πληκτρολόγιο...αλλά αναγκάστηκα να πάω κουζίνα να σκουπίσω το ντάστι που μου φυγε απ'τα βλέφαρα

να σαι καλά βρε iason..με κανες μνι :roflmao::lol:
Δεν τα ξέρεις καλά
Μέχρι τον Μάιο που με αφήνει να μπω με τον δικό μου κωδικό χρήστη
58% πληρότητα E165DBF2-D853-464D-8E24-BCEC06EE92B6.jpeg
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Καλησπέρα σε όλους,
Επειδή έχουμε ξεκινήσει και σχεδιάζουμε τις καλοκαιρινές διακοπές του 2020 θα ήθελα την γνώμη σας βοήθεια για ποια μέρη αξίζει κάποιος να πάει να δει καλοκαίρι στην Ελλάδα.
Θάλασσα οπωσδήποτε. Είμαστε δύο άτομα ή γυναίκα μου και εγώ ο Γιος μάς δεν μας κάνει πια παρέα μεγάλωσε βλέπετε.
Προσπαθούμε να χαρούμε την θάλασσα και τον ήλιο ( Μια και είμαστε κάτοικοι εξωτερικού) αλλά να μπορούμε να δούμε και κάτι από κουλτούρα.
Έχουμε πάει μέχρι τώρα , Κέρκυρα, Κεφαλονιά, Λευκάδα, Πάργα , Κρήτη, Κω ,Ρόδο, Σκιάθο , Μυκόνο , Πάρο ,Μήλο ,Χαλκιδική, Σαντορίνη, Νάξο.
Θα ήθελα να πάω Σάμο, Λέσβο αλλά με χαλάνε οι πρόσφυγες άρα άκυρο Νησιά που έχουν πρόσφυγες.
Σας ευχαριστώ για κάθε πρόταση σας.
Καλό βράδυ.
Προτάσεις από εμενα:

Πήλιο
Κρήτη
Πελοπόννησος

Αν αποφασίσεις κάτι από αυτά, θα λάβεις πολλές προτάσεις. Σε όλους τους προορισμούς παραπάνω, καλό είναι να υπάρχει διάθεση για οδήγηση.
 

I

iason

Guest
Κάτσε ρε φίλε, ακόμα δεν στολίσαμε το δέντρο. Μην σου πω ότι ακόμα φοράμε τα σορτσάκια και τα κοντομάνικα από το καλοκαίρι του '19, και με αυτές τις θερμοκρασίες που έχουμε μας έχουν γονατίσει τα κουνούπια... :biggrin:
Καλημέρα κοίτα εάν το δεις από την δική σας μεριά έχεις ένα δίκαιο, όμως εμείς και το 90 τοις εκατό που ζουν εδώ στη βόρεια Ευρώπη τέτοια εποχή ζητάμε και παίρνουμε το οκ από την δουλειά μας .Εφόσον η επιχείρηση που εργάζεσαι σου εγκρίνει το χρόνο που ζήτησες για διακοπές το επόμενο βήμα είναι (Εάν θέλεις να βρεις κάτι αξιόλογο και όχι ότι να'ναι σε τιμή ότι θέλουν) Τότε Ναι πρέπει να κλείσεις Ιανουάριο άντε και αρχές Φεβρουαρίου το αργότερο .Μετά δε .;)
Ακούω προτάσεις Εύβοια λέει τίποτα? :sneaky:
Post automatically merged:

Προτάσεις από εμενα:

Πήλιο
Κρήτη
Πελοπόννησος

Αν αποφασίσεις κάτι από αυτά, θα λάβεις πολλές προτάσεις. Σε όλους τους προορισμούς παραπάνω, καλό είναι να υπάρχει διάθεση για οδήγηση.
Πελοπόννησος είναι στη λίστα, Ευχαριστώ.
Post automatically merged:

Ε
Δεν τα ξέρεις καλά
Μέχρι τον Μάιο που με αφήνει να μπω με τον δικό μου κωδικό χρήστη
58% πληρότητα View attachment 143897
Έτσι ακριβώς όπως τα λες φίλε μού.
Post automatically merged:

Κάτσε ρε φίλε, ακόμα δεν στολίσαμε το δέντρο. Μην σου πω ότι ακόμα φοράμε τα σορτσάκια και τα κοντομάνικα από το καλοκαίρι του '19, και με αυτές τις θερμοκρασίες που έχουμε μας έχουν γονατίσει τα κουνούπια... :biggrin:
Εμείς εδώ και ένα μήνα το πρωί πριν ξεκινήσουμε για δουλειά ξύνουμε το πάγο από τα τζάμια του αυτοκίνητου . :rofl:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Θα ήθελα να πάω Σάμο, Λέσβο αλλά με χαλάνε οι πρόσφυγες άρα άκυρο Νησιά που έχουν πρόσφυγες.
Και εκεί μπορείτε να πάτε.... Σε all inclusive ξενοδοχειο..... Τα κάνετε όλα εκεί μέσα..... Δεν βλέπετε τους πρόσφυγες να σας χαλανε την διαθεση.... και δεν θα χαλιουνται και αυτοί βλέποντας εσάς..... :thumbsup:
 

I

iason

Guest
Και εκεί μπορείτε να πάτε.... Σε all inclusive ξενοδοχειο..... Τα κάνετε όλα εκεί μέσα..... Δεν βλέπετε τους πρόσφυγες να σας χαλανε την διαθεση.... και δεν θα χαλιουνται και αυτοί βλέποντας εσάς..... :thumbsup:
Δεν πάω ποτέ διακοπές με All inclusive.
Επιλέγεται ο προορισμός, κλείνουμε πτήση μόνοι μας, επιλέγεται ξενοδοχείο ή δωμάτιο μέσω Booking, Κανόνας απαράβατος.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Θα ήθελα να πάω Σάμο, Λέσβο αλλά με χαλάνε οι πρόσφυγες άρα άκυρο Νησιά που έχουν πρόσφυγες.
Να πας.
Σάμο στο Πυθαγόρειο είναι τέλεια, κι έχει πολλές ομορφιές το νησί. Εντάξει, μη πας στο βαθύ, άμα δε θες να βλέπεις το πρόβλημα των προσφύγων.

Λέσβο επίσης να πας. Και Λέρο οπωσδήποτε, αξίζουν τα νησιά αυτά όλα.

Όμως κρύες θάλασσες, όλα.

Για μπάνιο το κορυφαίο νησί είναι η Λήμνος.

Αν δεν έχεις πάει Λήμνο, πάνε και μείνε όσο περισσότερο μπορείς.



ΥΓ. Και μένα μου αρέσει να προγραμματίζω από πολύ νωρίς τις διακοπές μου, έχει κι αυτό τη χάρη του, όπως και το να τα αφήνεις όλα για τελευταία στιγμή! ;)
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.787
Reaction score
28.221
Όλοι ψάχνουν ακόμα την Ιθάκη τους !
Άλλοι τήν βρήκαν ........
Ιδανικό νησί γιά να ηρεμήσεις καί να γνωρίσεις ξανά τον άνθρωπο σου iason .
Έχω πάει 3 φορές
-


-
* Πόσες μερες θέλεις να μείνεις εκει που θά πάς ;

-
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.660
Ικαρία μη πας ποτέ, είναι γτπκ κομμουνιστικό έκτρωμα, ασχέτως αν έχει 1-2-3 ωραία μέρη, κι ωραίο φαγητό.

Πάτμος πολύ ωραία, θα ξαναπάω, και Κάλυμνος αξίζει να πας, φυσικά Κως, και γενικά όλα τα νησιά αξίζουν επίσκεψης εκτός της Ικαρίας. Εκεί αξίζει βόμβας. Να βυθιστεί.
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Αυτό που μου κάνει εντύπωση ,είναι η πρόταση σου που αφορά τους πρόσφυγες.

θα σου χαλάσουν τις διακοπές αν τους δεις?
 

I

iason

Guest
Όλοι ψάχνουν ακόμα την Ιθάκη τους !
Άλλοι τήν βρήκαν ........
Ιδανικό νησί γιά να ηρεμήσεις καί να γνωρίσεις ξανά τον άνθρωπο σου iason .
Έχω πάει 3 φορές
-


-
* Πόσες μερες θέλεις να μείνεις εκει που θά πάς ;

-
Ώς συνήθως οι καλοκαιρινές διακοπές είναι δύο εβδομάδες οι οποίες μοιράζονται σε δύο διαφορετικά μέρη. Πχ Πας μια εβδομάδα Πάρο και την επόμενη εβδομάδα Νάξο.
Δεν μπορώ δύο εβδομάδες στο ίδιο μέρος όσο Καλό και εάν είναι.
Ιθάκη ακούγεται ενδιαφέρων.
Post automatically merged:

Αυτό που μου κάνει εντύπωση ,είναι η πρόταση σου που αφορά τους πρόσφυγες.

θα σου χαλάσουν τις διακοπές αν τους δεις?
Φίλε μου δεν θα μού χαλάσουν τις διακοπές, απλά αποφεύγω τις περιπέτειες συστηματικά.
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Μεσσηνια απεραντες γαλαζιες παραλιες,συνδυασμος βουνο και θαλλασσα,κλιμα εξαιρετικο συνδυασμος και των δυο που ανεφερες.
Καλαματα-Μεσσηνιακη και Λακωνικη Μανη απο τη μια μερια και απο την αλλη Πυλος,Μεθωνη,Κορωνη,Φοινικουντα,Γιαλοβα,Βοιδοκοιλια και πολλα αλλα.
Παραλιες ζεστες και πεντακαθαρες,καστρα,μοναστηρια,πυργοι,βυζαντινες εκκλησιες,αρχαιοι ναοι,μουσεια κλπ κλπ.
Φτανουν δεν φτανουν οι δυο εβδομαδες.....
 


I

iason

Guest
Μεσσηνια απεραντες γαλαζιες παραλιες,συνδυασμος βουνο και θαλλασσα,κλιμα εξαιρετικο συνδυασμος και των δυο που ανεφερες.
Καλαματα-Μεσσηνιακη και Λακωνικη Μανη απο τη μια μερια και απο την αλλη Πυλος,Μεθωνη,Κορωνη,Φοινικουντα,Γιαλοβα,Βοιδοκοιλια και πολλα αλλα.
Παραλιες ζεστες και πεντακαθαρες,καστρα,μοναστηρια,πυργοι,βυζαντινες εκκλησιες,αρχαιοι ναοι,μουσεια κλπ κλπ.
Φτανουν δεν φτανουν οι δυο εβδομαδες.....
Πριν μερικά χρόνια ένα παλληκάρι σερβιτόρος στην Σαντορίνη ,Αλβανός στην καταγωγή μιλούσαμε για διακοπές στην Ελλάδα και μου είχε μιλήσει για Πελοπόννησο και συγκεκριμένα για την Πύλο.
Είχε δουλέψει εκεί σε εστιατόριο μου είχε περιγράψει με τα καλύτερα λόγια . Ίσως το καλύτερο μέρος στην Ελλάδα έλεγε.
Μένει να το διαπιστώσουμε μόνοι μάς.
Η Πελοπόννησος είναι ούτως ή άλλως μέσα στα φαβορί. Ίδωμεν.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top