Καλώδια και θύματα


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Μπερδεύτηκες. Γιατί;
Γιατί τους καλλιτεχνάρες που χρυσοπληρώνουν οι κατασκευαστές για να τους τιουνάρουν τα μηχανήματα, δεν τους υπολήπτεσαι καθόλου. Να γιατί...
Άκαρδε, πσυχρέ τεχνοκράτη...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.398
Εσυ ωραία τα εξηγείς, αλλά το δικό σου μπέρδεμα προηγείται χρονικά του δικού μου 8-)
Δεν εχω κανένα μπέρδεμα. Σου μεταφέρω τι ισχύει. Δεν ειναι άποψη, είναι πραγματικότητα.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Οι εταιρίες οφείλουν να εμπιστεύονται ανθρώπους με το ανάλογο αισθητήριο που να τιουναρουν τα μηχανήματα τους. Και το κάνουν σίγουρα. Έλεος πια. Κάνετε μόνιμα κάποιοι ότι δεν καταλαβαίνετε.
Και τέλος πάντων μην κάνετε επεμβάσεις με 42 σαμπ, room correction by the book, αφού είναι έτσι. Γιατί δεν βάζετε κι εσείς τον ενισχυτή σας με τα ηχεία που προτείνει ο κατασκευαστής και τέλος;
Αλίμονο να μην έχει έγκυρη γνώμη κάνεις άλλος, εκτός από 10 λάτρεις του ήχου εδώ στο avsite.
Όσο και αν κάποιες συσκευές αναπαραγωγής μπορεί να έχουν ρυθμιστεί από υπερβατικά ΄΄ώτα΄΄,δεν γίνεται να διατηρηθούν ατόφιες οι ΄΄ιδεώδεις΄΄ ρυθμίσεις ανεξαιρέτως σε οποιονδήποτε χώρο ακρόασης και υπό τυχαίες συνθήκες.
Χρειάζονται διορθωτικές φροντίδες από πλευράς τελικού χρήστη προκειμένου να πιάσει την απόδοση που θα είχαν κατά νου οι εκάστοτε ειδήμονες ρυθμιστές.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τα αποτελέσματα της δουλειάς σας, έχω την εξής απορία: ένας σοβαρός κατασκευαστής σαν την Canton για ποιο λόγο αφήνει να βγει από το εργαστήριο ένα ηχείο με κροσόβερ που το "χαντακώνει"; Προφανώς ο μετρητικός εξοπλισμός υπάρχει, άρα το κούρεμα γίνεται αποκλειστικά για λόγους κόστους ή κάτι άλλο;
Διοτι πολλες φορες δεν μελετανε εξονυχιστικα το ταδε μοντελλο,οπως πχ τη ναυαρχιδα της καθε σειρας η διοτι δεν τελειοποιησαν-εκμεταλλευτηκαν στο επακρον το ηχειο αυτο ωστε να εχει λογο να πουληθει το καλυτερο κ.ο.κ.
εσύ τώρα τι τρώγεσαι για το τι θα κάνουν οι άλλοι με τα ηχεία τους?
Επειδη δεν μπορει ακομα να καταλαβει το λαθος με τα 2 τουιτερ να παιζουν παραλληλα στα ηχεια του! :whistling:
 

Μηνύματα
632
Reaction score
575
Γιατί τους καλλιτεχνάρες που χρυσοπληρώνουν οι κατασκευαστές για να τους τιουνάρουν τα μηχανήματα, δεν τους υπολήπτεσαι καθόλου. Να γιατί...
Άκαρδε, πσυχρέ τεχνοκράτη...
Δηλαδή πως γίνεται αγαπητέ; το μετράνε στον πάγκο ότι δουλεύει και περιμένουν μετά αν πουλήσει να τους πούνε πως παίζει; Θυμάμαι ένα βίντεο που είχα δει με δύο Ιάπωνες να ακούν με προσοχή έναν ενισχυτή της Yamaha και να σημειώνουν τί δεν τους άρεσε για να το αλλάξουν.
Πώς αλλιώς μπορεί να γίνει;;
 

Μηνύματα
206
Reaction score
221
Δηλαδή πως γίνεται αγαπητέ; το μετράνε στον πάγκο ότι δουλεύει και περιμένουν μετά αν πουλήσει να τους πούνε πως παίζει; Θυμάμαι ένα βίντεο που είχα δει με δύο Ιάπωνες να ακούν με προσοχή έναν ενισχυτή της Yamaha και να σημειώνουν τί δεν τους άρεσε για να το αλλάξουν.
Πώς αλλιώς μπορεί να γίνει;;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
βρε τους αλητήριους της yamaha!!
Άκου εκεί να τιουνάρουν με τ'αυτί τα μηχανάκια τους!!
Ντροπή κύριοι!!
Απαράδεκτοι!
Απαπαπα!!
Ούτε ένα τόσο δα ντιρακάκι..
ούτε μια τρινοβιά..
τι άσχετοι ρε παιδίμ..
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.180
Διοτι πολλες φορες δεν μελετανε εξονυχιστικα το ταδε μοντελλο,οπως πχ τη ναυαρχιδα της καθε σειρας η διοτι δεν τελειοποιησαν-εκμεταλλευτηκαν στο επακρον το ηχειο αυτο ωστε να εχει λογο να πουληθει το καλυτερο κ.ο.κ.

Επειδη δεν μπορει ακομα να καταλαβει το λαθος με τα 2 τουιτερ να παιζουν παραλληλα στα ηχεια του! :whistling:
Είπε ο μέγας GURU.
Ασε μας ρε γιάνννννη.
Το άκουσες που λέτε εσείς οι χαιεντάδες?
Πάντως οι μετρήσεις του στο εργαστήριο μιά χαρά ήταν.
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Πόσο χαίρομαι που έχω Bryston...
Δηλαδή, τιουνάρουν το μηχάνημα με τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ αυτιά, στον ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ χώρο. Και γιατί να μην έρθουν να τιουνάρουν για τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ αυτιά, στον ΔΙΚΟ ΜΟΥ χώρο ρε φίλε;;; Εγώ θα τον πλήρωνα στη τελική, εγώ θα τον άκουγα, όχι αυτοί. Αστεία πράγματα. Κρίμα και είχα σε εκτίμηση τη Yamaha...
 



Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Μα, είναι αυτή εικόνα σοβαρής εταιρείας; Αντικαθιστούν υλικά που οι ίδιοι επέλεξαν να βάλουν στα μηχανήματα ( για τη δε μέθοδο ξεκολλήματος των πυκνωτών με χάλκινη ταινία αντί της γνωστής τρόμπας ή ακόμα καλύτερα, σταθμού αποκόλλησης δεν έχω λόγια ), κάθονται και ακούνε και μας λένε τί; Ότι θα πάρουμε ένα μηχάνημα που έχει ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ και μάλιστα σύμφωνα με ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΟΥΣΤΑ. Έλεος δηλαδή. Για γέλια και για κλάματα!!!!
 


Μηνύματα
948
Reaction score
2.991
Και τη μηχανή του Βαλεντίνο έτσι την τιουνάρουν, με το αυτί.

.... την μηχανή του Βαλεντίνο την τιουνάρει ο ίδιος ο Βαλεντίνο ( άμπαλε :p )

( όταν βγάλεις τις βοηθητικές θα μάθεις κι εσύ ) :D

.
 
Last edited:

Μηνύματα
9.169
Reaction score
12.654
Άστους αυτούς τώρα μαθαίνουν..νεουδια είναι δωστους λίγο
χρόνο...εχθες πιάσανε κολλητήρια στα χερια τούς..8-)..έχει κάτι αυτιά ο φ@στης..που πας με τέτοιο αυτι δικέ μόύ :roflmao: :roflmao: αντε βρε μάπα και ο Yamaha _ς
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.398
βρε τους αλητήριους της yamaha!!
Άκου εκεί να τιουνάρουν με τ'αυτί τα μηχανάκια τους!!
Ντροπή κύριοι!!
Απαράδεκτοι!
Απαπαπα!!
Ούτε ένα τόσο δα ντιρακάκι..
ούτε μια τρινοβιά..
τι άσχετοι ρε παιδίμ..
Νομίζεις πως έγραψες κάτι σημαντικό;
Δες ποιοι σου έβαλαν λάικ για να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.440
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top