Καλώδια και θύματα


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Μπορει να έχεις δίκαιο....άσχετος επί παντός.
Βάζεις τα ωραία σου τα χρήματα κάθε μήνα να συντηρήσεις το φόρουμ για να γράψει ο καθένας τηνμ@λ@κι@ τού.
Με ξεπερνά.....
Τους χαιρετισμούς μου.
Δηλαδή το να περνάς ουυυλη σου τη ζωή να προσπαθείς να βρεις κακώς κείμενα για να την πεις στον άλλον, και το να θεωρείς ότι είναι μαγκιά να κρίνεις τον άλλον τι κάνει τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ είναι φυσικά ένδειξη....εξυπνάδας?

Κακομοιριά είναι, καρμίρικη συμπεριφορά και μαύρη δυστηχια όταν σε ουυυυλη σου τη ζωή να προσπαθείς να βρεις ότι κακώς κείμενο υπάρχει μπας και την πεις στον άλλον. Γιατί εσυ ο “πετυχημένος “ προφανώς και δεν δανείζεις στον άγγελο σου ούτε ένα ποτήρι νερό και εννοειται βγάζεις και από τη μύγα ξύγκι.
Ωπ, μιζέρια alert. Είσαι ακριβώς ότι αποφεύγω όλη μου τη ζωή γιατί μόνο δυστηχια προσφέρετε στον περίγυρο σας. Ψυχολογία πρώτη δημοτικού, ισως και Νηπιαγωγείου.

Γιατί? Γιατί εκτος από μίζερος, είσαι και εγωιστής όταν περιμένεις όλοι να εχουνε την ίδια αντίληψη με εσένα. Αντί να σεβαστείς ότι κάποιος τα σκαει για να μπορείς να γράφεις ότι θέλεις, του την λες κιόλας.... γιατί σε..ξεπερνάει.. ίσως τον θεωρείς και κορόιδο ή ψεύτη φυσικά.. πραγματικά δεν έχω λόγια.

Σε πληροφορω ότι για πολλά χρόνια και εγώ τα έσκαγα σε ενυδρειακο φορουμ σαν συνιδρυτής που ήμουν (www.aquazone.gr), φέρνοντας και επιστήμονες από το εξωτερικό για συνέδρια που προσφερόταν τζάμπα γιατι γουστάραμε τη φάση, και είχα να αντιμετωπίσω τύπους σαν εσένα με το κιλο. Η μόνη λύση που δούλεψε τελικά, ήταν η λύση του ζιζικου, συγκεκριμένοι άνθρωποι απλά δεν βάζουν μυαλό, και ζουνε για να τη λένε σε ότι βρουν και αναπνέουν δηλητηριάζοντας ότι πιάνουν.
Κρίμα, δεν πρέπει να είσαι και πολύ χαρούμενος σαν άνθρωπος με αυτή τη νοοτροπία, λυπαμαι πραγματικά.
 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.049
Reaction score
20.456
σε ενυδρειακο φορουμ σαν συνιδρυτής που ήμουν
Ωχ, τη φαντάζομαι τη φάση. Και που λες, άλλαξα καλώδιο ρεύματος στη μεσαία αντλία και τσακ!, του έπεσε ο πυρετός του πιράνχα και ξανάνιωσε και ξανάρχισε να τρώει με όρεξη...
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Ωχ, τη φαντάζομαι τη φάση. Και που λες, άλλαξα καλώδιο ρεύματος στη μεσαία αντλία και τσακ!, του έπεσε ο πυρετός του πιράνχα και ξανάνιωσε και ξανάρχισε να τρώει με όρεξη...
Πολύ κοντά είσαι! Εκεί είχαμε τα θαυματουργά ζουμιά, που θεραπεύουν κάθε νόσο, ενώ τα κοράλια και τα ψάρια έχουν τέτοιο χρωμα που δεν υπάρχει!
(Οι φωτογραφίες ήταν με 200 φίλτρα, όποτε ναι, τα χρώματα όντως δεν υπήρχαν :gotcha: , ενω μόλις ζήταγες βίντεο γιατί εκεί δεν έμπαιναν φίλτρα, τους έκαιγες σαν χορταράκι στον Λίβα :sneaky:).

Αλλη συνηθες μαγκιά ήταν μόλις αγοραζαν ένα ζωντανό δυσκολο, ψάρι ή κοράλλι, το πλακώναν στις φωτογραφίες να φανούν στο φορουμ και συνήθως μια βδομάδα μετά που τα είχε ταιζάρει από την άγνοια τους δεν ξανά έβαζαν φωτό μέχρι το...επόμενο θύμα. Εκεί να δεις φίδια. Παντού υπάρχουν, δυστηχως ακομα μέχρι σήμερα ακριβώς τα ίδια γίνονται


Υστ. Αν θες το πιστεύεις γιατί είναι παλαβό εντελώς , αλλά π.χ. υπήρχαν άνθρωποι που ενώ είχαν διαρροή ρεύματος στο ενυδρείο τους (κυριολεκτικα θάνατος και για αυτούς δηλαδή), έλεγαν ότι έτσι έχουν καλύτερη ανάπτυξη και υγεία στα ζωντανά τους :o .
Η λίστα με τέτοια απλά ατελείωτη...
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Όντως, τα ξέρω και γω από πρώτο χέρι, συμμετείχα σε τέτοια φόρουμ ενυδρείων και έπαθα φρίκη τους σιχαθηκα και τους παράτησα στο βάλτο τους.
Τα ψοφανε τα ψάρια το ένα μετά το άλλο, άγνοια και ξεροκεφαλιά μέχρι κει που δε φαντάζεστε..

Έχω πάνω από 40 χρόνια ψάρια, και τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια, ο μόνος τρόπος για να ψοφήσει ψάρι, είναι να το βγάλω με το ζόρι για να το ψήσω... :tongue:

Εντάξει, και ατυχήματα, κει που σπάει ο διαλος το ποδάρι του, μιλάμε η ακριβότερη αντλία της σιτσε που μπορούσα να βρω, 9+ τόνους καθαρή ροή την ώρα (13-18 στα χαρτιά), με κύκλωμα ολόκληρο slow start, έτυχε να μην ξαναξεκινησει μετά από διακοπή ρεύματος, όταν ήμουν σε διακοπές! Δε γίνονται αυτά ρε, δε γίνονται... Έκανα μετά δεκάδες αλλεπάλληλα τεστ, ήταν αδύνατο να μην πάρει μπρος η αντλία. Κι όμως, δε πήρε μπρος όταν χρειάστηκε η ρημάδα...

Έχασα ψάρια που τα είχα πάρει μήκους 0.5-1cm και τα είχα φτάσει 70cm μοσχάρια...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Δηλαδή το να περνάς ουυυλη σου τη ζωή να προσπαθείς να βρεις κακώς κείμενα για να την πεις στον άλλον, και το να θεωρείς ότι είναι μαγκιά να κρίνεις τον άλλον τι κάνει τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ είναι φυσικά ένδειξη....εξυπνάδας?
Τα τελευταία 9 (εννέα) χρόνια για τα οποία έχω γνώση, το AVsite έχει αναρτήσει 5 (πέντε) διαφημίσεις που αντιστοιχούσαν σε μικρό, κάτω απο 15%, τμήμα των εξόδων.
Οι 3 ήταν άψογοι, ο ένας πλήρωσε τα μισά κι εξαφανίστηκε πονηρά και ένας χρωστάει.

Τέτοια κονόμα. :roflmao:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τα τελευταία 9 (εννέα) χρόνια για τα οποία έχω γνώση, το AVsite έχει αναρτήσει 5 (πέντε) διαφημίσεις που αντιστοιχούσαν σε μικρό, κάτω απο 15%, τμήμα των εξόδων.
Οι 3 ήταν άψογοι, ο ένας πλήρωσε τα μισά κι εξαφανίστηκε πονηρά και ένας χρωστάει.

Τέτοια κονόμα. :roflmao:
μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας
σίγουρα χρεώνετε στα κρυφά τη μλκία κάποιων και είστε εκατομμυριούχοι....:laugh:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Τα τελευταία 9 (εννέα) χρόνια για τα οποία έχω γνώση, το AVsite έχει αναρτήσει 5 (πέντε) διαφημίσεις που αντιστοιχούσαν σε μικρό, κάτω απο 15%, τμήμα των εξόδων.
Οι 3 ήταν άψογοι, ο ένας πλήρωσε τα μισά κι εξαφανίστηκε πονηρά και ένας χρωστάει.

Τέτοια κονόμα. :roflmao:
Δεν νομίζω ότι πρέπει να αφορά κανέναν τα οικονομικά έσοδα του φόρουμ, όπως επίσης δεν έχεις καμμία υποχρέωση να αναφέρεσαι σε αυτά, κακώς δίνεισ λογαριασμό.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Όντως, τα ξέρω και γω από πρώτο χέρι, συμμετείχα σε τέτοια φόρουμ ενυδρείων και έπαθα φρίκη τους σιχαθηκα και τους παράτησα στο βάλτο τους.
Τα ψοφανε τα ψάρια το ένα μετά το άλλο, άγνοια και ξεροκεφαλιά μέχρι κει που δε φαντάζεστε..

Έχω πάνω από 40 χρόνια ψάρια, και τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια, ο μόνος τρόπος για να ψοφήσει ψάρι, είναι να το βγάλω με το ζόρι για να το ψήσω... :tongue:

Εντάξει, και ατυχήματα, κει που σπάει ο διαλος το ποδάρι του, μιλάμε η ακριβότερη αντλία της σιτσε που μπορούσα να βρω, 9+ τόνους καθαρή ροή την ώρα (13-18 στα χαρτιά), με κύκλωμα ολόκληρο slow start, έτυχε να μην ξαναξεκινησει μετά από διακοπή ρεύματος, όταν ήμουν σε διακοπές! Δε γίνονται αυτά ρε, δε γίνονται... Έκανα μετά δεκάδες αλλεπάλληλα τεστ, ήταν αδύνατο να μην πάρει μπρος η αντλία. Κι όμως, δε πήρε μπρος όταν χρειάστηκε η ρημάδα...

Έχασα ψάρια που τα είχα πάρει μήκους 0.5-1cm και τα είχα φτάσει 70cm μοσχάρια...
Ακριβώς έτσι, αυτός που ξερει δεν χάνει σχεδόν τίποτα. Απλά πράγματα. :drinks:

Άτυχος για την αντλία, δυστηχως για τους ικανούς του ενυδρειακου χόμπι, το καλοκαίρι όταν λείπεις είναι πολύ επίφοβο. Έχω χάσει το 2007, reef 1400 λίτρων από καμμένο ups της APC από τις φωτιές στην Ηλεία τότε, που το ρεύμα βάραγε στην Αθήνα κάτι peak ασύλληπτα αφού έριχναν και ανέβαζαν ρεύμα στη μισή Πελλοπόνησο όλη μέρα.
Σε νιώθω, κρίμα τα ζωντανά. :unsure:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας
σίγουρα χρεώνετε στα κρυφά τη μλκία κάποιων και είστε εκατομμυριούχοι....:laugh:
Μερικά πράγματα δεν σηκώνουν αστεία και αστεϊσμούς.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Μερικά πράγματα δεν σηκώνουν αστεία και αστεϊσμούς.
για να το λες....ζήτα συγνώμη στον ζιζίκο εκ μέρους μου σε παρακαλώ
 

Μηνύματα
153
Reaction score
316
Τα τελευταία 9 (εννέα) χρόνια για τα οποία έχω γνώση, το AVsite έχει αναρτήσει 5 (πέντε) διαφημίσεις που αντιστοιχούσαν σε μικρό, κάτω απο 15%, τμήμα των εξόδων.
Οι 3 ήταν άψογοι, ο ένας πλήρωσε τα μισά κι εξαφανίστηκε πονηρά και ένας χρωστάει.

Τέτοια κονόμα. :roflmao:
Δεν νομίζω να χρειάζεται να απολογηθείς σε ΚΑΝΈΝΑ.
Όποιος νομίζει πως βγαίνουν τα μύρια με αυτόν τον τρόπο ας δημιουργήσει ένα Av Site no 2, να γίνει πλούσιος!!!!!!!!!
Αμάν πια με τις αρλούμπες...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Με συγχωρείς αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ζωντανά σε γυάλες και κλουβιά και είναι υπερήφανοι για τον εαυτό τους.
Α, αυτοί δεν είναι τίποτα.
Και που είσαι ακόμη..
Υπάρχουν κάποιοι που παίρνουν ακριβά καλώδια για να φτιάξει το μπάσο τους, και δε δίνουν τα λεφτά για σαμπ.
Σκέψου.
Είναι να τρελαίνεσαι...


:party: :party: :party:

ΥΓ. Τα τελευταία χρόνια που ήταν ανοιχτό ένα ενυδρειάδικο φίλου γνώστη εδώ στην Σαλονίκη, με φώναζε να πάρω με το ζόρι κάθε ψάρι που ήταν έτοιμο για ψόφο, που το είχαν μισοφάει τα άλλα, που τέλος πάντων δεν την έβγαζε, συνήθως άρρωστο.
Του τα επέστρεψα όλα, μεγαλωμένα και σε άψογη κατάσταση.
Μόνο ένα δεν ήθελε να πάρει πίσω, θα του έπιανε όλο το μεγαλύτερο ενυδρείο του, ένα φρακτοκεφαλο χεμιλιόπτερους αυτό το πανέμορφο τέρας, που το πήρα 2,5 cm μισοφαγωμενο από κάτι κιχλίδες, και του το πήγα πίσω σχεδόν μισό μέτρο... Ψάρι επίδειξης..


Τελικά το κράτησε λίγους μήνες, και μου το έδωσε πίσω, κανείς δε μπορούσε να το πάρει. Όταν έφτασε κοντά στους 80ποντους άρχισε να μου τρώει ψάρια, ή να προσπαθεί πολύ, οπότε το εψησα στα κάρβουνα, με μεγάλη παρέα, ήταν θεονόστιμο.. :fuckyou:
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τελικά το κράτησε λίγους μήνες, και μου το έδωσε πίσω, κανείς δε μπορούσε να το πάρει. Όταν έφτασε κοντά στους 80ποντους άρχισε να μου τρώει ψάρια, ή να προσπαθεί πολύ, οπότε το εψησα στα κάρβουνα, με μεγάλη παρέα, ήταν θεονόστιμο.. :fuckyou:
Σκέψου να ξυπνήσεις καμιά μέρα και να δεις το μικαππαπέντε να έχει βγάλει πόδια και στόμα και να την έχει πέσει στον τρίννοφ!
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
που το πήρα 2,5 cm μισοφαγωμενο από κάτι κιχλίδες, και του το πήγα πίσω σχεδόν μισό μέτρο... Ψάρι επίδειξης..
ρε μάστορα ούτε τα πόκεμον εξελίσσονται τόσο :roflmao:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top