Καλώδια και θύματα

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Το χόμπι δεν έχει λογική, αλλά το αντικείμενο αυτού του χόμπι που λέγεται High Fidelity, και λογική έχει και από επιστημονικές αρχές διέπεται.
Κοινώς, αν κάποιος θέλει να δώσει 3 χιλιάρικα για ένα καλώδιο ρεύματος για την καβλα του, γιατί έτσι γουστάρει ρε αδερφέ, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα. Όταν όμως αρχίζει την προσπάθεια να εκλογικευσει την επιλογή του και να της δώσει αντικειμενική υπόσταση, επιστρατευοντας ατεκμηριωτους ισχυρισμούς και αβάσιμες γενικεύσεις, όταν αρχίζει τις ατάκες του τύπου "το σύστημα απογειώθηκε" ή "παίζει κατά 50% καλύτερα", και όλα αυτά χωρίς αποδείξεις και μετρήσεις αλλά μόνο με βάση την ακουστική του εκτίμηση, την οποία απαιτεί όλοι οι άλλοι να τη σεβαστουν και να την αντιμετωπίσουν ως θεσφατο, τότε και κριτική θα ακούσει και δούλεμα θα φάει και τα σχολιανα του θα ακούσει. Και σε όποιον αρέσει...
Και που να δεις τι πρέπει να ακούσει.. όποιος δεν έχει ακούσει.. αυτό που κατακρίνει ως αγορά!(εν προκειμένω ένα ή περισσότερα καλώδια) ;)
Μιλάμε για το απόλυτο κόλλημα..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και που να δεις τι πρέπει να ακούσει.. όποιος δεν έχει ακούσει.. αυτό που κατακρίνει ως αγορά!(εν προκειμένω ένα ή περισσότερα καλώδια) ;)
Μιλάμε για το απόλυτο κόλλημα..
Ό,τι θα έκανε κάποια γνωστή ψυχή και κατά το χέριασμα σε παθητικό κρος σα να λέμε ένα πράμα... :sneaky:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Και που να δεις τι πρέπει να ακούσει.. όποιος δεν έχει ακούσει.. αυτό που κατακρίνει ως αγορά!(εν προκειμένω ένα ή περισσότερα καλώδια) ;)
Μιλάμε για το απόλυτο κόλλημα..
Είμαι ανοιχτός να ακούσω από εσένα το οποιοδήποτε κράξιμο.
Εσύ αντέχεις, ή θα βάλεις τα κλάματα;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ό,τι θα έκανε κανείς και κατά το χέριασμα σε παθητικό κρος σα να λέμε ένα πράμα... :sneaky:
Καμία σχέση απολύτως!
Ο πρώτος είναι ... κουφός παντογνώστης, ο δεύτερος ακούει και πειραματίζεται!
Ο πρώτος με το δεύτερο έχουν τόση σχέση μεταξύ τους όσοι ο καπιταλισμός με το κομμουνισμό!
..σε είχα για πιο αντικειμενικό bhutia m...μ απαγοητευεις...
Δύο εντελώς αντιδιαμετρικοι χαρακτήρες λοιπόν..που βρήκες ομοιότητες...:idk::idk:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Καμία σχέση απολύτως!
Ο πρώτος είναι ... κουφός παντογνώστης, ο δεύτερος ακούει και πειραματίζεται!
Λέανδρε πάντα είμαι πρόθυμος να δεχθώ ότι...είσαι και ο πρώτος. :sneaky:
Η δε τονισμένη φράση παραδίδεται στην κρίση των αναγνωστών,ιδίως όσων παρακολουθούν το νήμα με τη διαχείριση δικαναλικών setup.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Και που να δεις τι πρέπει να ακούσει.. όποιος δεν έχει ακούσει.. αυτό που κατακρίνει ως αγορά!(εν προκειμένω ένα ή περισσότερα καλώδια) ;)
Και για να μιλήσω για τελευταία φορά σοβαρά μαζί σου.
Εσύ από το ποστ που έγραψα πριν κατάλαβες πως συμφωνώ στο να κατακρίνεται μια αγορά;
Αν ναί, τότε έχεις προφανή αδυναμία κατανόησης ενός απλού κειμένου.
Γιατί εγώ έγραψα ακριβώς το αντίθετο. Πως η όποια αγορά, η όποια επιλογή εν πάσει περιπτώσει, είναι σεβαστή.
Ξαναδιάβασε το, ίσως το καταλάβεις με τη δεύτερη.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λέανδρε πάντα είμαι πρόθυμος να δεχθώ ότι...είσαι και ο πρώτος. :sneaky:
Η δε τονισμένη φράση παραδίδεται στην κρίση των αναγνωστών,ιδίως όσων παρακολουθούν το νήμα με τη διαχείριση δικαναλικών setup.
Είμαι πάντα στη διάθεσή σου/σας να ακούσουμε αν υπάρχουν διάφορες αξίες λόγου από καλώδια και κρος bhutia m.
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Και για να μιλήσω για τελευταία φορά σοβαρά μαζί σου.
Εσύ από το ποστ που έγραψα πριν κατάλαβες πως συμφωνώ στο να κατακρίνεται μια αγορά;
Αν ναί, τότε έχεις προφανή αδυναμία κατανόησης ενός απλού κειμένου.
Γιατί εγώ έγραψα ακριβώς το αντίθετο. Πως η όποια αγορά, η όποια επιλογή εν πάσει περιπτώσει, είναι σεβαστή.
Ξαναδιάβασε το, ίσως το καταλάβεις με τη δεύτερη.
Το χόμπι δεν έχει λογική, αλλά το αντικείμενο αυτού του χόμπι που λέγεται High Fidelity, και λογική έχει και από επιστημονικές αρχές διέπεται.
Κοινώς, αν κάποιος θέλει να δώσει 3 χιλιάρικα για ένα καλώδιο ρεύματος για την καβλα του, γιατί έτσι γουστάρει ρε αδερφέ, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα. Όταν όμως αρχίζει την προσπάθεια να εκλογικευσει την επιλογή του και να της δώσει αντικειμενική υπόσταση, επιστρατευοντας ατεκμηριωτους ισχυρισμούς και αβάσιμες γενικεύσεις, όταν αρχίζει τις ατάκες του τύπου "το σύστημα απογειώθηκε" ή "παίζει κατά 50% καλύτερα", και όλα αυτά χωρίς αποδείξεις και μετρήσεις αλλά μόνο με βάση την ακουστική του εκτίμηση, την οποία απαιτεί όλοι οι άλλοι να τη σεβαστουν και να την αντιμετωπίσουν ως θεσφατο, τότε και κριτική θα ακούσει και δούλεμα θα φάει και τα σχολιανα του θα ακούσει. Και σε όποιον αρέσει...
Ναι, το διάβασα καλά..
 





Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ναι. Σε καλώδια ηχείων. Και μάλιστα τόσο χαρακτηριστική που δεν ήταν σε καμία περίπτωση η ιδέα μου.
Και;
Πού θες να καταλήξεις;
προς στιγμην πουθενα......απλα απο περιεργεια.
 





Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Το χόμπι δεν έχει λογική, αλλά το αντικείμενο αυτού του χόμπι που λέγεται High Fidelity, και λογική έχει και από επιστημονικές αρχές διέπεται.
Κοινώς, αν κάποιος θέλει να δώσει 3 χιλιάρικα για ένα καλώδιο ρεύματος για την καβλα του, γιατί έτσι γουστάρει ρε αδερφέ, κανείς δε μπορεί να του πει τίποτα. Όταν όμως αρχίζει την προσπάθεια να εκλογικευσει την επιλογή του και να της δώσει αντικειμενική υπόσταση, επιστρατευοντας ατεκμηριωτους ισχυρισμούς και αβάσιμες γενικεύσεις, όταν αρχίζει τις ατάκες του τύπου "το σύστημα απογειώθηκε" ή "παίζει κατά 50% καλύτερα", και όλα αυτά χωρίς αποδείξεις και μετρήσεις αλλά μόνο με βάση την ακουστική του εκτίμηση, την οποία απαιτεί όλοι οι άλλοι να τη σεβαστουν και να την αντιμετωπίσουν ως θεσφατο, τότε και κριτική θα ακούσει και δούλεμα θα φάει και τα σχολιανα του θα ακούσει. Και σε όποιον αρέσει...
Και να σου απαντήσω θα αρχίσει ένας φαύλος κύκλος, όποτε δεν υπάρχει λόγος, πάντως σίγουρα δεν έχω παραισθήσεις ούτε βλέπω δράκους.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top