Καλώδια και θύματα

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
- ο μπαμπάς μου είναι πιο όμορφος από τον δικό σου
- ο δικός μου είναι πιο ψηλός όμως
- ο δικός μου βγάζει πιο πολλά λεφτά από τον δικό σου
- ναι αλλά ο δικός μου έχει μαύρη ζώνη καράτε και τον δέρνει τον δικό σου
- ναι αλλά ο δικός μου την έχει πιο μεγάλη
- ναι αλλά ο δικός μου καρφώνει τη μαμά σου
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
- ο μπαμπάς μου είναι πιο όμορφος από τον δικό σου
- ο δικός μου είναι πιο ψηλός όμως
- ο δικός μου βγάζει πιο πολλά λεφτά από τον δικό σου
- ναι αλλά ο δικός μου έχει μαύρη ζώνη καράτε και τον δέρνει τον δικό σου
- ναι αλλά ο δικός μου την έχει πιο μεγάλη
- ναι αλλά ο δικός μου καρφώνει τη μαμά σου
τοτος? ή ασβος? 🐒
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τελικά, μετά από 242 και κάτι ψιλά σελίδες, καταλήξαμε αν είμαστε καλώδια ή θύματα;
μα και τα δύο!
το λέει άλλωστε ξεκάθαρα και το νήμα!
αυτοί που επενδύουν σε καλώδια..και τα θύματα!! :smile: :smile:
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να, εγώ (ας πούμε) θεωρώ πολύ πιο τοξικό τέτοιου είδους σχόλιο, σε σχέση με "όποιο προμοτάρισμα" καλωδίου.

Επίσης θεωρώ πολύ ωραίο την δημιουργία "κύκλων".
Το χόμπι αφορά ακροάσεις μουσικής, δηλαδή χαρά.

Η έκθεση μας σε ένα φόρουμ δημιουργεί νομοτελειακά τους από κει και τους από δώ.
Το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό.

Στο παρελθόν δημιουργήθηκαν πολλά παρεάκια και έγιναν πολλές συναθροίσεις μελών.
Θα εξακολουθήσουν να γίνονται.

Το ωραίο είναι ότι απ τα ζαβά δημιουργείται απ τα πλήκτρα, διαλύεται με τη φυσική παρουσία.
Το κακό είναι Ότι τα ζαβά που δημιουργούνται με την φυσική παρουσία, δεν διαλύονται απ τα πλήκτρα.
Νεβερ μαιντ, ανθρώπινο!

Ο κωσταυτιάς που είναι ο πιο ταλιμπανέζος του α' στρατοπέδου είναι από τα πλέον φιλόξενα άτομα και Γ@μώ τα παιδιά.

Τα μαλτ του είμαι σίγουρος ότι θα τα μοιρασθεί με όποιον και να συνευρεθεί (μη με διαψεύσεις παληο...:D).

Ας (ευχολόγιο καλού χριστιανού) μένουμε περισσότερο προς την πλευρά της χαράς(λέω 'γώ):drinks:
... και επι γης ειρήνη. Εν ανθρώποις ευδοκία!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
... και επι γης ειρήνη. Εν ανθρώποις ευδοκία!
Κι εν θύμασι μακαριότης...
μα και τα δύο!
το λέει άλλωστε ξεκάθαρα και το νήμα!
αυτοί που επενδύουν σε καλώδια..και τα θύματα!! :smile: :smile:
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ένα tip σε όσους θ'αναζητούσαν στίγμα μέσω google maps...Να εστιάσουν σε οικίες με αρκετά μεγάλο οικόπεδο τριγύρω,αφού εκεί που βρίσκομαι μπορώ και κάνω ατομική άθληση σε δρόμους με ανώμαλο έδαφος χωρίς καν να χρειάζονται sms ή χαρτί μετακίνησης - αφού θα παραμένω διαρκώς σε ιδιωτική έκταση με τη σχετική περίφραξη...
Ρε κοίτα που παίζει να είμαι και γείτονας με τον αγαπητό συμφουρίτη.
Τι άλλο μας επιφυλάσει αυτό το 2020;;;; :drinks:
 

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Ένα tip σε όσους θ'αναζητούσαν στίγμα μέσω google maps...Να εστιάσουν σε οικίες με αρκετά μεγάλο οικόπεδο τριγύρω,αφού εκεί που βρίσκομαι μπορώ και κάνω ατομική άθληση σε δρόμους με ανώμαλο έδαφος χωρίς καν να χρειάζονται sms ή χαρτί μετακίνησης - αφού θα παραμένω διαρκώς σε ιδιωτική έκταση με τη σχετική περίφραξη...

:D

χαχα, πτωχέ bhutia!

εγώ βγαίνω για βόλτα με το τουτού χωρίς sms και λοιπές υποχρεώσεις.8-)
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας, δεν πιστεύω να είστε τίποτα πλέμπες που πάτε και παίρνετε καλωδιάρες χωρίς στρωτήρι-conditioner καλωδίων:

YΓ. Το FAQ στο παραπάνω site πρέπει να το κάνετε ευαγγέλιο και να το λέτε κάθε πρωί πριν το login μαζί με την προσευχή. Όμορφοι και στοιχισμένοι.
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας, δεν πιστεύω να είστε τίποτα πλέμπες που πάτε και παίρνετε καλωδιάρες χωρίς στρωτήρι-conditioner καλωδίων:

Αυτό ΑΝΕΤΑ μπαίνει και στο "Εδω Γελάμε"...τι άλλο θα δουμε παναγίτσα μου...
Γίνεται και καλύτερο...Παραθέτω απόσπασπα απο το FAQ του Home-The Cable Cooker site...

cooking.jpeg




Μήπως να βάλω τα καλώδια να μαγειρευτούν μαζί με τις μπάμιες (του @bretsos τις γνήσιες) μπάς και αναγεννηθούν ?
 
Last edited:

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
αναρωτιέμαι μήπως το καλώδιο τροφοδοσίας που δοκίμασες να είχε κανένα πυκνωτή στη σύνθεσή του ο οποίος να μπλοκάριζε έκτοπες συνιστώσες συνεχούς ρεύματος που θα ήταν ενδεχομένως παρούσες στο οικιακό σου δίκτυο...Έτσι θα βελτιωνόταν και η θερμική επιβάρυνση κατά τη λειτουργία των μετασχηματιστών,ενώ θα αυξανόταν η ικανότητα του κυκλώματος ν'ακολουθήσει απαραμόρφωτα στη δική του έξοδο τις περιεχόμενες δυναμικές μεταπτώσεις
Αυτή είναι μια λογική και πολύ πιθανή εξήγηση
προς διερευνηση.
Παρ'οτι το φαινόμενο επαναλήφθηκε και με
άλλο καλωδιο εισαγωγής και απ'οτι θυμάμαι από το νήμα dc blockers η Bryston ενσωματώνει τέτοιους στους ενισχυτές της.

Αρκετοί στο φόρουμ τεχνολογίας, βιαστηκαν να χλευασουν και να αμφισβητήσουν την μαρτυρία αντί να βάλουν το μυαλό τους να δουλέψει
η να σιωπησουν αντιλαμβανόμενοι την ανεπάρκεια τους σε παρόμοια θέματα.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας, δεν πιστεύω να είστε τίποτα πλέμπες που πάτε και παίρνετε καλωδιάρες χωρίς στρωτήρι-conditioner καλωδίων:

YΓ. Το FAQ στο παραπάνω site πρέπει να το κάνετε ευαγγέλιο και να το λέτε κάθε πρωί πριν το login μαζί με την προσευχή. Όμορφοι και στοιχισμένοι.
Άλλοι τα βάζουν στην κατάψυξη, άλλοι τα μαγειρεύουν, άντε να βρεις άκρη.
Πα να ρωτήσω τον Μαμαλάκη.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αυτή είναι μια λογική και πολύ πιθανή εξήγηση
προς διερευνηση.
Παρ'οτι το φαινόμενο επαναλήφθηκε και με
άλλο καλωδιο εισαγωγής και απ'οτι θυμάμαι από το νήμα dc blockers η Bryston ενσωματώνει τέτοιους στους ενισχυτές της.

Αρκετοί στο φόρουμ τεχνολογίας, βιαστηκαν να χλευασουν και να αμφισβητήσουν την μαρτυρία αντί να βάλουν το μυαλό τους να δουλέψει
η να σιωπησουν αντιλαμβανόμενοι την ανεπάρκεια τους σε παρόμοια θέματα.
Οφείλω πάντως να ομολογήσω και τη δική μου ανεπάρκεια σε ΄΄παρόμοια΄΄ θέματα,αφού έχω - μια όχι και τόσο κρυφή - αδυναμία σε ενισχυτές που...θερμαίνονται γενικώς πολύ.:Α
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Αυτό ΑΝΕΤΑ μπαίνει και στο "Εδω Γελάμε"...τι άλλο θα δουμε παναγίτσα μου...
Γίνεται και καλύτερο...Παραθέτω απόσπασπα απο το FAQ του Home-The Cable Cooker site...

View attachment 188524



Μήπως να βάλω τα καλώδια να μαγειρευτούν μαζί με τις μπάμιες (του @bretsos τις γνήσιες) μπάς και αναγεννηθούν ?
Βρήκες χρυσοχέρα?
 

K

kimon

Guest
Αρκετοί στο φόρουμ τεχνολογίας, βιαστηκαν να χλευασουν και να αμφισβητήσουν την μαρτυρία αντί να βάλουν το μυαλό τους να δουλέψει
η να σιωπησουν αντιλαμβανόμενοι την ανεπάρκεια τους σε παρόμοια θέματα.
Εγώ πάντως, αν και δεν χλεύασα κανέναν, ομολογώ την ανεπάρκειά μου σε παρόμοια μεταφυσικά θέματα.
Υγ. Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι τα όσα λες στο ποστ #4721 είναι ολίγον μεταφυσικά.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.693
Ηλεκτρολογικά δεν τα κατέχω, συνεπώς απορώ: Είναι δυνατόν το καλώδιο τροφοδοσίας να επηρρεάζει την απόδοση* ενός προενισχυτή.
* απόδοση: μαθηματικά % όπως την εννοεί η Φυσική, όχι όπως χρησιμοποιούμε τον όρο γενικότερα στις αξιολογήσεις κ.λ.π.
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αυτή είναι μια λογική και πολύ πιθανή εξήγηση
προς διερευνηση.
Παρ'οτι το φαινόμενο επαναλήφθηκε και με
άλλο καλωδιο εισαγωγής και απ'οτι θυμάμαι από το νήμα dc blockers η Bryston ενσωματώνει τέτοιους στους ενισχυτές της.

Αρκετοί βιαστηκαν να χλευασουν και να αμφισβητήσουν την μαρτυρία αντί να βάλουν το μυαλό τους να δουλέψει
η να σιωπησουν αντιλαμβανόμενοι την ανεπάρκεια τους σε παρόμοια θέματα.
Στα σχέδια του 4BST που διαθέτω, όντως υπάρχει μια διάταξη πυκνωτών μικρού βολτάζ που παραπέμπει σε κύκλωμα dc blocking. Το είχα αναφέρει μεν στο σχετικό νήμα, αλλά δεν έχω πάρει επιβεβαίωση. Έτσι φαίνεται πάντως.

Tώρα, ως προς τη μαρτυρία, μπορεί να ισχύει, μπορεί και όχι. Αν δεν γίνουν μετρήσεις σε κάποιο μηχάνημα, ας κρατάμε μικρό καλάθι. Αν δεν ήταν ο Τζιο να υποστηρίξει την ιστορία, προσωπικά δεν θα έπαιρνα καν καλάθι.
 
  • Like
Reactions: PMC


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top