Καλώδια και θύματα




N

nickmitro

Guest
Αν θες μεγαλύτερο δωμάτιο αντί να αρχίσεις να ρίχνεις τοίχους παίρνεις αυτό. Έχει μόνο 9.000€ και γλιτώνεις και σκόνες.

@όλαεγώπια
Δωστε μου τα Stillpoints στα οποια στηριζεται και τοτε θ' αρκεστω σ'αυτο: https://hifipower.gr/hifi/pure_power_6ncf
Αν θες μεγαλύτερο δωμάτιο αντί να αρχίσεις να ρίχνεις τοίχους παίρνεις αυτό. Έχει μόνο 9.000€ και γλιτώνεις και σκόνες.

@όλαεγώπια;
Δωστε μου τα Stillpoints στα οποια στηριζεται και τοτε θ'αρκεστω σ' αυτο:https://hifipower.gr/hifi/pure_power_6ncf Εναλλακτικα,για να μη ξοδευομαι,το πολυπριζο της Oyaide με την ασημενια καλωδιωση ειναι "λουκουμι"
 
Last edited by a moderator:



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.694
Δωστε μου τα Stillpoints στα οποια στηριζεται και τοτε θ'αρκεστω σ' αυτο:https://hifipower.gr/hifi/pure_power_6ncf Εναλλακτικα,για να μη ξοδευομαι,το πολυπριζο της Oyaide με την ασημενια καλωδιωση ειναι "λουκουμι"
300.000 ΜΗΖ??
 




Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Έχει πολύ μεγάλη πλάκα όταν κράζουν τους υποτιθέμενους καλωδιάδες οι αντικαλωδιάδες του να μην πω τι οι οποίοι πληρώνουν τα μογκάμι 38 λαχταριστά ευρά :gotcha:
(https://unisonaudiostore.gr/mogami-w3104/)
Ποιοι είναι οι καλωδιάδες τελικά και ποιοι δεν είναι;
Μιλάμε πραγματικά για μεγάλη πλάκα. Απορώ που δεν γράφει κόσμος που πρέπει να γράφει και γράφουν οι υπεράνω και υπερασπιστές της ισοστάθμισης και των ντιμπιών αναφοράς:lolsign:
Ίου ίου
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Καταρχάς θλίβομαι που τσίμπησες πρώτος :p
Επίσης δεν συγκρίνεται impreza sti με honda civic ( για να σε πειράξω λίγο ακόμη :biggrin: )
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Ποιό είναι το sti το Kondo? αχαχαχαχα.
Το type r το έχεις δει το τελευταίο?
Το κόκκινο το TYPE R με τα 600hp το έχεις δεί? Ξέρεις πως γαζώνει ? σαν ραπτομηχανή , με νίτρο.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ποιό είναι το sti το Kondo? αχαχαχαχα.
Το type r το έχεις δει το τελευταίο?
Το κόκκινο το TYPE R με τα 600hp το έχεις δεί? Ξέρεις πως γαζώνει ? σαν ραπτομηχανή , με νίτρο.
Τρέλα είσαι!! 😍 😍
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Πάντως, έκατσα και έψαξα λίγο στα specs των καλωδίων, το 8tc τα σπάει στους τομείς που πρέπει να μετράει σωστά ενσ καλώδιο ηχειων. Αν και με το πρότζεκτ μου υποθέτω ότι θα είμαι σε καλύτερο σημείο από αυτό που θα προσέφερε το 8tc, ίσως όταν τελειώσω να βάλω 8tc ή 12tc του ενός μέτρου απο τους τελικούς στα ηχεία. Καθαρά εξετάζοντας τα specs.
Επίσης, βλέπω το hero xlr να έχει 33.1pF ανά μέτρο όταν το 2549 έχει 76pF ανά μέτρο.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Από την άλλη, η Bryston χρησιμοποιεί το Van Damme Tour Grade Classic EKΕ που έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Άρα, για interconnect από πλευράς χαρακτηριστικών, βλέπω το 2549 σαν ένα αξιόλογο καλώδιο. Η kimber δεν αναφέρει αν η μέτρηση αφορά μεταξύ των κεντρικών αγωγών ή μεταξύ αγωγού και μπλενταζ.
(Ορίστε, καλωδιάκιας είμαι κι εγώ!!)
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Πάντως, έκατσα και έψαξα λίγο στα specs των καλωδίων, το 8tc τα σπάει στους τομείς που πρέπει να μετράει σωστά ενσ καλώδιο ηχειων. Αν και με το πρότζεκτ μου υποθέτω ότι θα είμαι σε καλύτερο σημείο από αυτό που θα προσέφερε το 8tc, ίσως όταν τελειώσω να βάλω 8tc ή 12tc του ενός μέτρου απο τους τελικούς στα ηχεία. Καθαρά εξετάζοντας τα specs.
Επίσης, βλέπω το hero xlr να έχει 33.1pF ανά μέτρο όταν το 2549 έχει 76pF ανά μέτρο.
Στο σύστημά μου τα mogami 3103 outperformed the Kimber 8TC ειδικά στα χαμηλά.
Ομοίως και τα 2549 τα Hero.
Τα kimber έχουν μείνει χωρίς εξέλιξη-βελτιώση εδώ και δεκαετίες.
 

N

nickmitro

Guest
Πάντως, έκατσα και έψαξα λίγο στα specs των καλωδίων, το 8tc τα σπάει στους τομείς που πρέπει να μετράει σωστά ενσ καλώδιο ηχειων. Αν και με το πρότζεκτ μου υποθέτω ότι θα είμαι σε καλύτερο σημείο από αυτό που θα προσέφερε το 8tc, ίσως όταν τελειώσω να βάλω 8tc ή 12tc του ενός μέτρου απο τους τελικούς στα ηχεία. Καθαρά εξετάζοντας τα specs.
Επίσης, βλέπω το hero xlr να έχει 33.1pF ανά μέτρο όταν το 2549 έχει 76pF ανά μέτρο.
Μετραει σωστα,ακουγεται σωστα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top