Καλώδια και θύματα

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.655
Από τη στιγμή που ασχολείσαι έστω και με τις προδιαγραφές ή ότι άλλο τεχνικό θέμα, πιστεύεις στις διαφορές. Μην κρύβεσαι πίσω από το δάκτυλο σου.
Το συμπέρασμά σου είναι αυθαίρετο και αβάσιμο.

Ασχολούμαι με τις προδιαγραφές, χωρίς να πιστεύω ότι μπορούν να είναι ακουστά.
Για πολλά ξέρω σίγουρα ότι δεν είναι ακουστά.
Στήνω ας πούμε τα σαμπ με ισοστάθμιση ώστε να μην έχουν ταπείνωση 2-3 ντεσιμπέλ στους πχ 50 κύκλους, χωρίς να πιστεύω ούτε μια στο εκατομμύριο ότι μπορώ να το ακούσω αυτό.

Και βύσμα βάζω σωστό, πιστεύοντας ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση αυτό να ακούγεται.

Και καλώδιο ηχείων βάζω 4-αρι ενώ είμαι βέβαιος ότι δε θα ακούσω τη διαφορά με 2,5-αρι.

Απλώς ακολουθώ όσο μπορώ τις προδιαγραφές.

Σε καμία περίπτωση δεν μεταφράζεται αυτό στο συμπέρασμα που βγάζεις.

Βεβαίως ακούγεται ο χώρος αν είναι λάθος, και ακούγεται το ταργκετ κερβ αν είναι γτπκ. Αλλά και πάλι, εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τις μουσικές που ακούς, τι μπορείς να αντιληφθείς.

Στο τέλος, μου είναι εντελώς αδιάφορο το τι μπορεί να αντιληφθεί οποιοσδήποτε.

Απλώς τηρώ τις προδιαγραφές, οπότε αναμενόμενο είναι να μετράει σωστά και να παίζει όπως προβλέπεται να παίζει.

Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Το συμπέρασμά σου είναι αυθαίρετο και αβάσιμο.

Ασχολούμαι με τις προδιαγραφές, χωρίς να πιστεύω ότι μπορούν να είναι ακουστά.
Για πολλά ξέρω σίγουρα ότι δεν είναι ακουστά.
Στήνω ας πούμε τα σαμπ με ισοστάθμιση ώστε να μην έχουν ταπείνωση 2-3 ντεσιμπέλ στους πχ 50 κύκλους, χωρίς να πιστεύω ούτε μια στο εκατομμύριο ότι μπορώ να το ακούσω αυτό.

Και βύσμα βάζω σωστό, πιστεύοντας ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση αυτό να ακούγεται.

Και καλώδιο ηχείων βάζω 4-αρι ενώ είμαι βέβαιος ότι δε θα ακούσω τη διαφορά με 2,5-αρι.

Απλώς ακολουθώ όσο μπορώ τις προδιαγραφές.

Σε καμία περίπτωση δεν μεταφράζεται αυτό στο συμπέρασμα που βγάζεις.

Βεβαίως ακούγεται ο χώρος αν είναι λάθος, και ακούγεται το ταργκετ κερβ αν είναι γτπκ. Αλλά και πάλι, εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τις μουσικές που ακούς, τι μπορείς να αντιληφθείς.

Στο τέλος, μου είναι εντελώς αδιάφορο το τι μπορεί να αντιληφθεί οποιοσδήποτε.

Απλώς τηρώ τις προδιαγραφές, οπότε αναμενόμενο είναι να μετράει σωστά και να παίζει όπως προβλέπεται να παίζει.

Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
Σου έχει τύχει μετά από by the book αλλαγή/ές το αποτελέσμα ηχητικά να μην σου άρεσε;
 


D

Deleted member 50795

Guest
Δηλ. συγγνώμη , σε στήνω σε ένα συστημα και σου κλείνω τα μάτια , με μια μάσκα ύπνου και σου βάζω να ακούσεις ένα κομμάτι για 20 sec με ένα καλώδιο μαύρο-κόκκινο (0,50€/m). Μετά αλλάζω το καλώδιο με ένα άλλο ίδιας τιμής, άλλης μάρκας (μαύρο-κόκκινο πάλι) και ξανακούς πάλι για 20sec , το ίδιο κομμάτι.
Πιστεύεις ότι θα ακούσεις ακριβώς το ΙΔΙΟ ηχητικό δρώμενο?
Δε μας ενδιαφέρει ΠΟΙΟ ακούγεται καλύτερα ή πιο ευχάριστα ή, …ή…
Δηλ. συγγνώμη και πάλι αλλά , πιστεύω ότι άνθρωπος που δε θα πιάσει τη ΔΙΑΦΟΡΑ (οποιαδήποτε), δε θα μπορέσει να κατανοήσει εύκολα το σκεπτικό των καλώδιολάγνων. (ασχετως αν είναι σωστό ή όχι)
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Δηλ. συγγνώμη , σε στήνω σε ένα συστημα και σου κλείνω τα μάτια , με μια μάσκα ύπνου και σου βάζω να ακούσεις ένα κομμάτι για 20 sec με ένα καλώδιο μαύρο-κόκκινο (0,50€/m). Μετά αλλάζω το καλώδιο με ένα άλλο ίδιας τιμής, άλλης μάρκας (μαύρο-κόκκινο πάλι) και ξανακούς πάλι για 20sec , το ίδιο κομμάτι.
Πιστεύεις ότι θα ακούσεις ακριβώς το ΙΔΙΟ ηχητικό δρώμενο?
Δε μας ενδιαφέρει ΠΟΙΟ ακούγεται καλύτερα ή πιο ευχάριστα ή, …ή…
Δηλ. συγγνώμη και πάλι αλλά , πιστεύω ότι άνθρωπος που δε θα πιάσει τη ΔΙΑΦΟΡΑ (οποιαδήποτε), δε θα μπορέσει να κατανοήσει εύκολα το σκεπτικό των καλώδιολάγνων. (ασχετως αν είναι σωστή ή όχι)
Σε συγκριτικό 5 καλωδίων υπήρχαν 4 branded από 150 μέχρι 1000 ευρώ και ένα χοντρούτσικο μαύρο που έδινε η εταιρία μαζί με την συσκευή. 4 ακροατές. Όλοι έβγαλαν το μαύρο 5ο. Εγώ το έβγαλα 4ο. Αυτό των 150 ευρώ που για εμένα ακούστηκε χειρότερα από όλα ψάχνοντας μετά διαπίστωσα ότι κατασκευαστικά είχε φτιαχτεί για να παίζει με άλλου τύπου ενισχυτές και δεν προτεινόταν για όλους. Το έγραφε ο κατασκευαστής στο site του.
Οποτε ισχύει αυτό που έγραψε ο Κώστας σχετικά με το τεχνικό κομμάτι αλλά η τελική επιβεβαίωση για εμένα είναι η ακρόαση.
Ποιός σας είπε ότι οι καλωδιολάγνοι ακούνε μόνο;
Mega λάθος.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Σε συγκριτικό 5 καλωδίων υπήρχαν 4 branded από 150 μέχρι 1000 ευρώ και ένα χοντρούτσικο μαύρο που έδινε η εταιρία μαζί με την συσκευή. 4 ακροατές. Όλοι έβγαλαν το μαύρο 5ο. Εγώ το έβγαλα 4ο. Αυτό των 150 ευρώ που για εμένα ακούστηκε χειρότερα από όλα ψάχνοντας μετά διαπίστωσα ότι κατασκευαστικά είχε φτιαχτεί για να παίζει με άλλου τύπου ενισχυτές και δεν προτεινόταν για όλους. Το έγραφε ο κατασκευαστής στο site του.
Οποτε ισχύει αυτό που έγραψε ο Κώστας σχετικά με το τεχνικό κομμάτι αλλά η τελική επιβεβαίωση για εμένα είναι η ακρόαση.
Ποιός σας είπε ότι οι καλωδιολάγνοι ακούνε μόνο;
Mega λάθος.
Θα πήγαινα να φτιάξω ποπκορν, αλλά έχω φάει. :laugh:
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Σε συγκριτικό 5 καλωδίων υπήρχαν 4 branded από 150 μέχρι 1000 ευρώ και ένα χοντρούτσικο μαύρο που έδινε η εταιρία μαζί με την συσκευή. 4 ακροατές. Όλοι έβγαλαν το μαύρο 5ο. Εγώ το έβγαλα 4ο. Αυτό των 150 ευρώ που για εμένα ακούστηκε χειρότερα από όλα ψάχνοντας μετά διαπίστωσα ότι κατασκευαστικά είχε φτιαχτεί για να παίζει με άλλου τύπου ενισχυτές και δεν προτεινόταν για όλους. Το έγραφε ο κατασκευαστής στο site του.
Οποτε ισχύει αυτό που έγραψε ο Κώστας σχετικά με το τεχνικό κομμάτι αλλά η τελική επιβεβαίωση για εμένα είναι η ακρόαση.
Ποιός σας είπε ότι οι καλωδιολάγνοι ακούνε μόνο;
Mega λάθος.
Για καλώδιο τροφοδοσίας μιλάς?
Ασε τα likes και απάντησέ μου.
 





billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Ο κατασκευαστής ο σοβαρός γράφει σωστά πράγματα... όπως το καλώδιο μας έχει υγρές ίνες, κατευθυντικές οπτικές ίνες για το feedback control, κενό αέρος στο βύσμα για αεράτα πρίμα, quartz στην μπανάνα του + στην μεριά του ηχείου για πιο στιβαρό μπάσο, κάλτσα από ανθρακόνημα της McLaren με τεχνολογία από την P1 GTR και συνιστάται μόνο για ενισχυτές με πυκνωτές Nichicon και με συγκεκριμένη έκδοση του καλωδίου για Ευρωπαϊκές χώρες του Νότου και άλλη έκδοση για τις Βόρειες.

Όλα τα άλλα είναι γτπ και βλακείες.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
1 , όλοι αυτοί που αλλάζουν υλικά σε κροςς , συνήθως όσοι ξέρουν τι κάνουν , αλλάζουν ηλεκτρολυτικούς που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν στο κροςς , με τιμές ίδιες με αυτές των υλικών που αντικαθιστούν. Εννοείται ότι προηγούνται και έπονται μετρήσεις του ηχείου για να διαπιστωθεί τι αλλάζει και πως στην καμπύλη .
2.Αυτοί που αλλάζουν έτσι αέρα τιμές υλικών σε κροςς χωρίς προηγουμε΄νως να έχουν μετρήσει , και χωρίς να ξέρουν τι θέλουν να επιτύχουν , ε! τι να πω καλή τύχη. Ο θεός είναι μεγάλος.
3. Εσύ λίγο να αλλάξεις τιμές στο ηλεκτρονικό κροςς απλά αντιλαμβάνεσαι πιο άμμεσα τι διαφορές μπορεί να επιφέρει η παραμικρή αλλαγή τιμών σε στοιχεία του κροςς. Αναμενόμενο. Εννοείται ότι απαιτεί κινήσεις ακριβείας . Δεν αλλάζουμε στοιχεία έτσι επειδή μας κάπνισε.
Τα ηχεία παίζουν πρωταρχικά με τα μεγάφωνα , μετά με το κροςς και στο τέλος παίζει και η καμπίνα. Αυτή είναι η σειρά.
4. καλά θα έκανες να μην γράφεις τέτοιες χοντράδες. Οχι μόνο γιατί πετάς στα σκουπίδια την δουλειά πολλών ανθρώπων και χρόνων εξέλιξης υλικών και σχεδιασμού , αλλά και επειδή δεν έχεις το απαραίτητο γνωστικό υπόβαθρο να το στηρίξεις .
Γιατί βρε Γιάννη, αυτοί που αλλάζουν άκριτα και άνευ μετρήσεων υλικά, έχουν το γνωστικό υπόβαθρο δηλαδης? Όσο για τη δουλειά αρκετών ανθρώπων, αφενός είναι σπάνιες και αρκετά ακριβες οι καλές υλοποιήσεις, αφετέρου γνωρίζουμε και οι δυο τα οφέλη της ενεργής οδήγησης. Πλέον πιστεύω ότι παθητικά ηχεία απευθύνονται σε αυτούς που δεν μπορούν ή δεν θέλουν να έχουν πολλά κανάλια ενίσχυσης (=ενισχυτές).
Τελικά εσείς οι πολέμιοι των καλωδίων θεωρείτε ότι τα καλώδια δεν αλλάζουν λίγο ή πολύ τον ήχο σε ένα σύστημα;
Μιλάτε με γρίφους και πετάτε την μπάλλα στην εξέδρα.
Ξεκαθαρίστε τι πιστεύετε και ξαναμιλάμε.
Κανείς δεν μίλησε με γρίφους. Οι όποιες διαφορές είναι στα όρια του placebo. Άρα, όχι πεταν πάσης αμφισβήτησης, ενώ ακόμα και υπαρκτές να είναι, είναι ασήμαντες σε σχέση με άλλους παράγοντες που επηρεάζουν δραστικά το τελικό αποτέλεσμα.
Σε συγκριτικό 5 καλωδίων υπήρχαν 4 branded από 150 μέχρι 1000 ευρώ και ένα χοντρούτσικο μαύρο που έδινε η εταιρία μαζί με την συσκευή. 4 ακροατές. Όλοι έβγαλαν το μαύρο 5ο. Εγώ το έβγαλα 4ο. Αυτό των 150 ευρώ που για εμένα ακούστηκε χειρότερα από όλα ψάχνοντας μετά διαπίστωσα ότι κατασκευαστικά είχε φτιαχτεί για να παίζει με άλλου τύπου ενισχυτές και δεν προτεινόταν για όλους. Το έγραφε ο κατασκευαστής στο site του.
Οποτε ισχύει αυτό που έγραψε ο Κώστας σχετικά με το τεχνικό κομμάτι αλλά η τελική επιβεβαίωση για εμένα είναι η ακρόαση.
Ποιός σας είπε ότι οι καλωδιολάγνοι ακούνε μόνο;
Mega λάθος.
Αν αναφέρεσαι στο συγκριτικό που συμμετειχα, μη ξαναπαίξεις αυτό το χαρτί γιατί θα καείς...
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ξέρεις πόσα καύσιμα θέλεις να το ζεστάνεις -κρυώσεις αυτό?
Επίσης ξέρεις πόσα db ,watts χρειάζεται για να γεμίσει με ήχο?
Μην πω για room treatment ,γιατί χαθήκαμε.
Το δυναμικό όμως για πάρα πολυ καλύτερο ήχο, είναι μεγαλύτερο. Επίσης μπορεί ο χώρος να είναι κλειστός και όχι ανοιχτός δεν το γνωρίζω. Δεν άνοιξα εγω θέμα χώρου. Τα περισσότερα δωμάτια πάντως είναι συνήθως νορμάλ χώροι και δεν έχουν τόσο μεγάλα προβλήματα. Επίσης όλα αυτά που λέμε περί ακουστικής μικρών χώρων προυποθέτουν κλειστούς χώρους για να λειτουργήσουν με προβλεπτικό χαρακτήρα αλλά και να έχουν αποτέλεσμα. Όχι σαλόνια, και γενικά όχι ανοίγματα κάθε είδους (έστω και ένα). Μια κάλυτερη και λιγότερη θεωρητική προσέγγιση για εμενα, εαν είναι να μην δώσεις 1 mil $ θα ήταν ενας χώρος μικρός σχετικά και πλήρως συμμετρικός για να λειτουργούν τα μεσαία και υψηλά, και κάποια ανοίγματα και αυτά συμμετρικά (εαν είναι δυνατόν ή άντε και όχι) στο πίσω μέρος του δωματίου όπου το χαμηλό θα φεύγει σε άλλο χώρο και δεν θα μπορέσει να γυρνάει με αρκετή ενέργεια ώστε να δημιουργεί προβλήματα. Η ήδη προσφερόμενη - διαθέσιμη ενέργεια απο τους ήδη τοιχους είναι αρκετή (ή θα φροντίσεις να υπολογίσεις να είναι αρκετή). Οι ανάγκες του χαμηλού δε συνάδουν με συμμετρικότητα , αντίθετα με αυτές των μεσαίων και υψηλών. Εαν ήταν δυνατόν να υπάρχει ενα εξωτερικό ασσύμετρο κέλυφος , έξω απο το εσωτερικό συμμετρικό , όπου το χα,μηλό να μπορούσε να bounce around και ακόμα καλύτερα να ξαναγυρνούσε μέρος του να συμβάλει ενεργειακά (?? δε ξέρω ο Bhutia ξέρει) θα ήταν το τέλειο (??). ¨Αρα ενα συμμετρικό κουτί μέσα σε ένα μεγαλύτερο ασσύμετρο, συμβιβασμός αλλά πιο κοντά στην πραγματικότητα των δυνατοτήτων μας, πολλές φορές. Το είχα ξανά υπονοήσει παλιά και ο Bhutia μου το έβγαλε προβληματικό σαν σκέψη, κάτι με τα impulse respond του :D Ελπίζω να μας τα ξαναπεί. χα χα.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
... Εαν ήταν δυνατόν να υπάρχει ενα εξωτερικό ασσύμετρο κέλυφος , έξω απο το εσωτερικό συμμετρικό , όπου το χα,μηλό να μπορούσε να bounce around και ακόμα καλύτερα να ξαναγυρνούσε μέρος του να συμβάλει ενεργειακά (?? δε ξέρω ο Bhutia ξέρει) θα ήταν το τέλειο (??). ¨Αρα ενα συμμετρικό κουτί μέσα σε ένα μεγαλύτερο ασσύμετρο, συμβιβασμός αλλά πιο κοντά στην πραγματικότητα των δυνατοτήτων μας, πολλές φορές....
εγώ λίγο dub/reggae θέλω ν΄ακούσω :p
τι είναι αυτά τα συμμετρικά ασύμμετρα;;; :p

 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το δυναμικό όμως για πάρα πολυ καλύτερο ήχο, είναι μεγαλύτερο. Επίσης μπορεί ο χώρος να είναι κλειστός και όχι ανοιχτός δεν το γνωρίζω. Δεν άνοιξα εγω θέμα χώρου. Τα περισσότερα δωμάτια πάντως είναι συνήθως νορμάλ χώροι και δεν έχουν τόσο μεγάλα προβλήματα. Επίσης όλα αυτά που λέμε περί ακουστικής μικρών χώρων προυποθέτουν κλειστούς χώρους για να λειτουργήσουν με προβλεπτικό χαρακτήρα αλλά και να έχουν αποτέλεσμα. Όχι σαλόνια, και γενικά όχι ανοίγματα κάθε είδους (έστω και ένα). Μια κάλυτερη και λιγότερη θεωρητική προσέγγιση για εμενα, εαν είναι να μην δώσεις 1 mil $ θα ήταν ενας χώρος μικρός σχετικά και πλήρως συμμετρικός για να λειτουργούν τα μεσαία και υψηλά, και κάποια ανοίγματα και αυτά συμμετρικά (εαν είναι δυνατόν ή άντε και όχι) στο πίσω μέρος του δωματίου όπου το χαμηλό θα φεύγει σε άλλο χώρο και δεν θα μπορέσει να γυρνάει με αρκετή ενέργεια ώστε να δημιουργεί προβλήματα. Η ήδη προσφερόμενη - διαθέσιμη ενέργεια απο τους ήδη τοιχους είναι αρκετή (ή θα φροντίσεις να υπολογίσεις να είναι αρκετή). Οι ανάγκες του χαμηλού δε συνάδουν με συμμετρικότητα , αντίθετα με αυτές των μεσαίων και υψηλών. Εαν ήταν δυνατόν να υπάρχει ενα εξωτερικό ασσύμετρο κέλυφος , έξω απο το εσωτερικό συμμετρικό , όπου το χα,μηλό να μπορούσε να bounce around και ακόμα καλύτερα να ξαναγυρνούσε μέρος του να συμβάλει ενεργειακά (?? δε ξέρω ο Bhutia ξέρει) θα ήταν το τέλειο (??). ¨Αρα ενα συμμετρικό κουτί μέσα σε ένα μεγαλύτερο ασσύμετρο, συμβιβασμός αλλά πιο κοντά στην πραγματικότητα των δυνατοτήτων μας, πολλές φορές. Το είχα ξανά υπονοήσει παλιά και ο Bhutia μου το έβγαλε προβληματικό σαν σκέψη, κάτι με τα impulse respond του :D Ελπίζω να μας τα ξαναπεί. χα χα.
Το περιγραφόμενο από εσένα πρότυπο είναι αυτό που θ'απαιτούσε αρκετό χρόνο και χρήμα για να υλοποιηθεί με παραμέτρους προβλέψιμες...Η δε ιδέα απόδρασης ενέργειας στις χαμηλές από το χώρο χάρη σε συγκοινωνία με παρακείμενους χώρους θα είχε χαοτικές παραμέτρους με μόνη βέβαιη επίπτωση τη μείωση στην ωφέλιμη και διαχειρίσιμη ενέργεια.

Έχει επιδειχθεί ότι ο μόνος απλός - χωρίς να ήταν υποχρεωτικά εύκολος - τρόπος βασίζεται σε εγκατάσταση με κατάλληλο συγχρονισμό προς τα main πολλαπλών αυτόνομων πηγών για τις πρώτες οκτάβες σε ερμητικά κλεισμένους χώρους και ακολούθως προσεκτική διαχείριση της ενέργειας.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Το περιγραφόμενο από εσένα πρότυπο είναι αυτό που θ'απαιτούσε αρκετό χρόνο και χρήμα για να υλοποιηθεί με παραμέτρους προβλέψιμες...Η δε ιδέα απόδρασης ενέργειας στις χαμηλές από το χώρο χάρη σε συγκοινωνία με παρακείμενους χώρους θα είχε χαοτικές παραμέτρους με μόνη βέβαιη επίπτωση τη μείωση στην ωφέλιμη και διαχειρίσιμη ενέργεια.

Έχει επιδειχθεί ότι ο μόνος απλός - χωρίς να ήταν υποχρεωτικά εύκολος - τρόπος βασίζεται σε εγκατάσταση με κατάλληλο συγχρονισμό προς τα main πολλαπλών αυτόνομων πηγών για τις πρώτες οκτάβες σε ερμητικά κλεισμένους χώρους και ακολούθως προσεκτική διαχείριση της ενέργειας.
Ναι γνωρίζω. Λεω σε περίπτωση που για οποιαδήποτε λόγο δεν θες ή δεν μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον τρόπο, ποιά θα ήταν ίσως μια συμβιβαστική εναλλακτική.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Ναι γνωρίζω. Λεω σε περίπτωση που για οποιαδήποτε λόγο δεν θες ή δεν μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον τρόπο, ποιά θα ήταν ίσως μια συμβιβαστική εναλλακτική.
να βάλεις τα ηχεία όπου σε βολεύει ...χωροταξικά!!!, να κάνεις μια μικρορυθμιση (αν εχει bass/treble ο ενισχυτής σου ή αν έχεις κάποιο λογισμικό/hardware dsp) ίσα ίσα για μια σχετική τονική ισορροπία....
να πετάξεις όλες τις "ενοχές" από πάνω σου... :p
και ν' ακούσεις μουσικούλα :p

 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Αν αναφέρεσαι στο συγκριτικό που συμμετειχα, μη ξαναπαίξεις αυτό το χαρτί γιατί θα καείς...
Τί θες να πεις; Μίλα καθαρά. Όλοι έχουμε δικαίωμα να ακούσουμε όλες τις απόψεις από τους συμμετέχοντες στο συγκεκριμένο συγκριτικό. Ακούσαμε μία άποψη, ας ακούσουμε και μια άλλη.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
να βάλεις τα ηχεία όπου σε βολεύει ...χωροταξικά!!!, να κάνεις μια μικρορυθμιση (αν εχει bass/treble ο ενισχυτής σου ή αν έχεις κάποιο λογισμικό/hardware dsp) ίσα ίσα για μια σχετική τονική ισορροπία....
να πετάξεις όλες τις "ενοχές" από πάνω σου... :p
και ν' ακούσεις μουσικούλα :p

Εγω ναι, αυτά κάνω και πολυ λιγότερα απο αυτά χα χα και δεν έχω καμιά ενοχή , δεν έχω πρόβλημα, θεωρητικά μιλάω γι αυτούς που κυνηγάνε το απόλυτο (ή μετά το τίποτε). Τους Χαι Φαιδες δηλαδή χα χα που λένε ότι δεν είναι.

Πλάκα κάνω με βρίζουνε. :D
Φιλοσοφικά μιλάω μου λένε φιλοσοφικές βλακείες λές. :D
Πρακτικά μιλάω πάλι πρόβλημα. :D

Θα το γυρίσω ξανά στο αρχικό φιλοσοφικό (πιο βαρύ αυτή τη φορά, γιατί πρίν εφάρμοσα μια ελαφριά μορφή) να μην καταλβαίνει κανένας και να μπορώ να βγάζω και το απωθημένα μου χωρίς να προκαλώ. Τι θα μου πούν ? να ότι λεω φιλοσοφικές μ@λακίες. Θα το πουν μια δυο τρείς , μετά θα βαρεθούν, όλο το ίδιο θα λένε ? θα πουν γραφικός είναι και θα με αφήσουν στην ησυχία μου :D Σκέφτομαι και την λύση του μοναχισμού και αποκλεισμού που λέει ο Πέτρος, ακόμη καλύτερη αλλά να, κοσμικοί είμαστε παρασυρόμαστε καμια φορά χα χα
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top