Καλώδια και θύματα




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είμαι ανοιχτός γενικότερα αν ακούσω κάτι και μου κάνει ας είναι και η δίοδος των αρχαίων Ελλήνων αλλά με 1.000 βατ στο κανάλι δεν νομίζω να αλλαξοπιστήσω έτσι εύκολα😜
Δεν γίνεται να μη συμφωνήσω, πρέπει όμως να μας εκφέρεις οπωσδήποτε γνώμη όχι περί ... BBC , αλλά για το επιχείρημα ότι σε μέγιστη συνεχόμενη στάθμη ακρόασης (80-85 dB) πάνω στη θέση ακρόασης μεγαλύτερη σημασία έχει πώς θ' αποδίδουν τα 1 έως 5 πρώτα Watt ισχύος αντί των υπολοίπων...

Κατά τα άλλα , οι ΄΄σωστοί και πρόστυχοι΄΄ χομπίστες - δηλαδή όσοι έχουν απαρνηθεί φλώρικες συνήθειες - δεν περιμένουν να δροσίζει ο καιρός για ν' άναβαν λυχνίες ή ενισχυτές σε τάξη Α, θα τα χρησιμοποιούσαν ανελλιπώς ακόμα και το κατακαλόκαιρο. :biggrin:
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
δεν περιμένουν να δροσίζει ο καιρός για ν' άναβαν λυχνίες ή ενισχυτές σε τάξη Α, θα τα χρησιμοποιούσαν ανελλιπώς ακόμα και το κατακαλόκαιρο.
Πες του τα , πες του τα .... υπάρχουν και air condition (κατά προτίμηση να χτυπάνε πάνω στις λάμπες για καλύτερη απόδοση και διαχρονικότητα, με πολύ χαμηλό θόρυβο , σε αργή ταχύτητα, δηλαδή Toshiba). :D Αλλά δεν τα χρειάζεται ο Kanαkiani, καθώς τα 1000 watt τρανσιστοράτα είναι "πταίσμα" θερμικά. Εκτός εαν είναι κλάση Α απο εκείνη τη μουσαντένια.:D Αλλά δεν νομίζω μέχρι 400 μουσαντένια ξέρω (ήξερα) αλλά η "εξέλιξη" προχωράει και εγω δεν είμαι και πληροφορημένος αρκετά. Καλή τύχη στο πρώτο watt με σχεδιασμό για 1000.:D

Βέβαια ότι ακούει βάθη μέχρι τον ¨Αδη είναι πολύ ενθαρρυντικό. Τι να πουν και αυτοί που τον κοροιδεύουν. Καλύτερα το SBIR. ;) :D Μην ξεχνάμε ότι και η συναισθηματική εμπλοκή είναι 85 % στα ανώτερα φάσματα. Στο χαμηλό είναι το δράμα ΟΚ. Δεν είμαστε και για πολλά πολλά δράματα, δεν αντέχει η ευαίσθητη καρδιά μας. χα χα
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Πες του τα , πες του τα .... υπάρχουν και air condition (κατά προτίμηση να χτυπάνε πάνω στις λάμπες για καλύτερη απόδοση και διαχρονικότητα, με πολύ χαμηλό θόρυβο , σε αργή ταχύτητα, δηλαδή Toshiba). :D Αλλά δεν τα χρειάζεται ο Kanαkiani, καθώς τα 1000 watt τρανσιστοράτα είναι "πταίσμα" θερμικά. Εκτός εαν είναι κλάση Α απο εκείνη τη μουσαντένια.:D Αλλά δεν νομίζω μέχρι 400 μουσαντένια ξέρω (ήξερα) αλλά η "εξέλιξη" προχωράει και εγω δεν είμαι και πληροφορημένος αρκετά. Καλή τύχη στο πρώτο watt με σχεδιασμό για 1000.:D

Βέβαια ότι ακούει βάθη μέχρι τον ¨Αδη είναι πολύ ενθαρρυντικό. Τι να πουν και αυτοί που τον κοροιδεύουν. Καλύτερα το SBIR. ;) :D Μην ξεχνάμε ότι και η συναισθηματική εμπλοκή είναι 85 % στα ανώτερα φάσματα. Στο χαμηλό είναι το δράμα ΟΚ. Δεν είμαστε και για πολλά πολλά δράματα, δεν αντέχει η ευαίσθητη καρδιά μας. χα χα
Για γυμναστικές ασκήσεις θέλουμε τόσο την εμπλοκή όσο και το ... δράμα.
 


Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Τελικά ποιός έχει το πιο θερμό τρίγωνο;
οσο αφορά την θερμότητα των ενισχυτών
ακουστικό τρίγωνο
:redface:
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Τελικά ποιός έχει το πιο θερμό τρίγωνο;
οσο αφορά την θερμότητα των ενισχυτών
ακουστικό τρίγωνο
:redface:
Εγω 1000 %, όχι απο τους αναφερόμενους μόνο, αλλά και απο όλο το σάιτ, το "ενεργό" τουλάχιστον. :D
Στην πράξη όμως δεν με ζεσταίνει (άρα όχι τόσο θερμό τρίγωνο) καθώς είναι σε παράπλευρο χώρο. Ο χώρος ακρόασης απο μηχανήματα έχει μόνο τα ηχεία μέσα. Χάνω και το ωραίο συμφασικό μηχανικό feedback της λάμπας, :D στον οποίο βέβαια είμαι όμως έτσι και αλλιώς σε υψηλό ποσσοτό immune λόγω κατασκευής. Αλλά δεν μπορώ να βλέπω μηχανήματα, όταν ακούω μουσική, αντίθετα με το popular belief που μπορεί να έχουν κάποιοι για εμένα . :D
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Πες του τα , πες του τα .... υπάρχουν και air condition (κατά προτίμηση να χτυπάνε πάνω στις λάμπες για καλύτερη απόδοση και διαχρονικότητα, με πολύ χαμηλό θόρυβο , σε αργή ταχύτητα, δηλαδή Toshiba). :D Αλλά δεν τα χρειάζεται ο Kanαkiani, καθώς τα 1000 watt τρανσιστοράτα είναι "πταίσμα" θερμικά. Εκτός εαν είναι κλάση Α απο εκείνη τη μουσαντένια.:D Αλλά δεν νομίζω μέχρι 400 μουσαντένια ξέρω (ήξερα) αλλά η "εξέλιξη" προχωράει και εγω δεν είμαι και πληροφορημένος αρκετά. Καλή τύχη στο πρώτο watt με σχεδιασμό για 1000.:D

Βέβαια ότι ακούει βάθη μέχρι τον ¨Αδη είναι πολύ ενθαρρυντικό. Τι να πουν και αυτοί που τον κοροιδεύουν. Καλύτερα το SBIR. ;) :D Μην ξεχνάμε ότι και η συναισθηματική εμπλοκή είναι 85 % στα ανώτερα φάσματα. Στο χαμηλό είναι το δράμα ΟΚ. Δεν είμαστε και για πολλά πολλά δράματα, δεν αντέχει η ευαίσθητη καρδιά μας. χα χα
Ο χώρος είναι "έξυπνος" και δεν υπάρχει ανάγκη κλιματισμού το καλοκαίρι. Η πέτρα κάνει την δουλίτσα της και όλα είναι άντερ κοντρόλ😅
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Ο χώρος είναι "έξυπνος" και δεν υπάρχει ανάγκη κλιματισμού το καλοκαίρι. Η πέτρα κάνει την δουλίτσα της και όλα είναι άντερ κοντρόλ😅
¨Ήμουν σίγουρος, ότι την έχεις βρεί και εκεί την άκρη. ;) :D

Έτσι όπως σε κόβω, είμαι σίγουρος ότι έχεις βρεί και ανάλογες σωστές "άκρες" και σε πολλά άλλα ζητήματα της ζωής, πιο σημαντικά. 😍
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
¨Ήμουν σίγουρος, ότι την έχεις βρεί και εκεί την άκρη. ;) :D

Έτσι όπως σε κόβω, είμαι σίγουρος ότι έχεις βρεί και ανάλογες σωστές "άκρες" και σε πολλά άλλα ζητήματα της ζωής, πιο σημαντικά. 😍
Η ζωή φίλος είναι απλή, υπέροχη και δύσκολη αλλά πάρα πολύ μικρή οπότε και εμείς πρέπει να καταλάβουμε νωρίς αυτή τη συνθήκη 😀
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Η ζωή φίλος είναι απλή, υπέροχη και δύσκολη αλλά πάρα πολύ μικρή οπότε και εμείς πρέπει να καταλάβουμε νωρίς αυτή τη συνθήκη 😀
Έχουμε όμως και υψηλό IQ εμείς, μην κρίνεις τον άλλο κόσμο αυστηρά. :D :D
 









Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top