Καλώδιο ηχείων - ένας "μικρός"αλλά πολύ σημαντικός κρίκος στην αλυσίδα!


Μηνύματα
41
Reaction score
30
Παιδιά ωραία τα λέτε και σας ευχαριστώ. Ξέχασα να σας πω ότι από ηχεια έχω δαπεδου της focal και ενισχυτή δικαναλο της yamaha αποκλειστικά για μουσική. Ο χώρος είναι αρκετά προσεγμένος δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Ενδιαφέρομαι για τερματισμενα.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Οι αρνητές να λάβουν υπ΄όψιν ότι πολύ καλές και οικονομικές είναι οι ούγιες.
Τα έχουν όλα και συμφέρουν!!
Εαν εννοείς εμένα πάντως , πληροφοριακά να σου πω ότι δεν είμαι αρνητής , το αντίθετο μάλιστα.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Παιδιά ωραία τα λέτε και σας ευχαριστώ. Ξέχασα να σας πω ότι από ηχεια έχω δαπεδου της focal και ενισχυτή δικαναλο της yamaha αποκλειστικά για μουσική. Ο χώρος είναι αρκετά προσεγμένος δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Ενδιαφέρομαι για τερματισμενα.
Ποια Φοκάλ?
Ποιο Γιαμάχα?
 





Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μία απλή διαπίστωση γιατί δεν είμαι μηδενιστής και μου αρέσει πρώτα να δοκιμάζω και μετά να βγάζω συμπεράσματα.
Βαράτε αλλύπητα!!:D:D
Και μιας και το επαναφέρατε μετά από 2,5 χρόνια και πάρα πολλές δοκιμές αφήνω την εξής διαπίστωση.

Στην πρώτη θέση ταυτόχρονα είναι ο χώρος μαζί με την τοποθέτηση των ηχείων σε αυτόν τα οποία είννοείται να είναι και επαρκή για αυτόν. Είναι το μεγαλύτερο update εφόσον βρεις την ιδανική συνθήκη και αυτό επιτυχάνεται μόνο με μικρόφωνο και το ανάλογο λογισμικό εκτός και αν η σούφρ@ σου είναι σαν του Γκαστόνε.
Στην δεύτερη θέση θριαμβευτικά είναι η πηγή με μεγάλη διαφορά από τα επόμενα.
Ενισχυτικά εννοείται μετά τα οποία όμως να οδηγούν παραπάνω από επαρκώς τα ηχεία που διαθέτεις.
Και τέλος τα καλώδια αλλά όχι καταϊδρωμένα;)
Αυτά:)
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Και μιας και το επαναφέρατε μετά από 2,5 χρόνια και πάρα πολλές δοκιμές αφήνω την εξής διαπίστωση.

Στην πρώτη θέση ταυτόχρονα είναι ο χώρος μαζί με την τοποθέτηση των ηχείων σε αυτόν τα οποία είννοείται να είναι και επαρκή για αυτόν. Είναι το μεγαλύτερο update εφόσον βρεις την ιδανική συνθήκη και αυτό επιτυχάνεται μόνο με μικρόφωνο και το ανάλογο λογισμικό εκτός και αν η σούφρ@ σου είναι σαν του Γκαστόνε.
Στην δεύτερη θέση θριαμβευτικά είναι η πηγή με μεγάλη διαφορά από τα επόμενα.
Ενισχυτικά εννοείται μετά τα οποία όμως να οδηγούν παραπάνω από επαρκώς τα ηχεία που διαθέτεις.
Και τέλος τα καλώδια αλλά όχι καταϊδρωμένα;)
Αυτά:)
Στο τέλος τα καλώδια ?? χα χα Μα τι σοι μη αρνητής είσαι εσυ ? χα χα. Γιαλαντζί. :D
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Είναι καλωδιολάγνος.
Είναι λίγο έως πολύ, αλλά χαλάλι του. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στον χώρο του, οπότε αφού τη βρίσκει με τα καλώδια, no problem at all!! Και μη ξεχνιόμαστε, mogami του Θεού!! Με τις προδιαγραφές τους και τα ούλα τους!!!

Edit: Και βινυλιολάγνος είναι, αλλά επίσης χαλάλι του!!
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Στο τέλος τα καλώδια ?? χα χα Μα τι σοι μη αρνητής είσαι εσυ ? χα χα. Γιαλαντζί. :D
Εννοώ ότι με ούγια δεν μπορείς να ακούσεις τον κόπο σου στα τρία πρώτα😃
Οπότε καθόλου γιαλαντζί😜
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Εννοώ ότι με ούγια δεν μπορείς να ακούσεις τον κόπο σου στα τρία πρώτα😃
Οπότε καθόλου γιαλαντζί😜
σορρυ δε το καταλαβα καλα... ειμαι λιγο στο τρεξιμο. Αλλα πειρσσοτερο, να πλακα ήθελα να κανω.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
σορρυ δε το καταλαβα καλα... ειμαι λιγο στο τρεξιμο. Αλλα πειρσσοτερο, να πλακα ήθελα να κανω.
Για να «ακούσεις» σωστά τη δουλειά που έχεις κάνει με χώρο ηχεία κλπ σύστημα θες καλά καλώδια. Αυτή ειναι η ζωή. Τι να κάνουμε😃🎼🎼
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Για να «ακούσεις» σωστά τη δουλειά που έχεις κάνει με χώρο ηχεία κλπ σύστημα θες καλά καλώδια. Αυτή ειναι η ζωή. Τι να κάνουμε😃🎼🎼
Δε μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα , μας παρακολουθεί ο Κος Μάρκου. :) :)
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Εσένα δεν σε βλέπω να προχωράς το πρότζεκτ και στενοχωριέμαι.
Να μη στενοχωριέσαι, γιατί διαθέτω τον χρόνο μου σε ζητήματα της δουλειάς ( τις ώρες που δεν με πάει εμπλοκή η κοράκλα μου, δηλαδή..!! )
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Είναι λίγο έως πολύ, αλλά χαλάλι του. Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στον χώρο του, οπότε αφού τη βρίσκει με τα καλώδια, no problem at all!! Και μη ξεχνιόμαστε, mogami του Θεού!! Με τις προδιαγραφές τους και τα ούλα τους!!!

Edit: Και βινυλιολάγνος είναι, αλλά επίσης χαλάλι του!!
Τι πικάπ εχει ? ο @kanakiani
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top