Καμιά καλή κόλλα στιγμής για ενισχυτή ρε παιδιά;

Μηνύματα
639
Reaction score
1.152
Πλεον ειναι βεβαιο οτι ειναι γυαλι οποτε η επιλογη της επισκευης στην Car Glass ειναι σιγουρα εφικτη και μαλλον και οικονομικη. Αρκει να μπορει να βγει απο την προσοψη χωρις να σπασει.
Και τις τρύπες ποιος θα τις κάνει; 16 τρύπες, στρογγυλές, τετράγωνες, ορθογώνιες....
 

Μηνύματα
1.603
Reaction score
1.921
Και τις τρύπες ποιος θα τις κάνει; 16 τρύπες, στρογγυλές, τετράγωνες, ορθογώνιες....
Η επισκευη σε γυαλι γινεται με ειδικη λεπτορευστη διαφανη ρητινη η οποια εισχωρει στις ρωγμες και τις σφραγιζει εξαφανιζοντας το σπασιμο. Δεν χρειαζεται να ανοιχουν νεες τρυπες.
Υπαρχουν και DIY κιτ αν θες να το κανεις μονος σου
 

D

Deleted member 50795

Guest
Ρίξε μια μάτια εδώ…δεν είναι τόσο απλό.

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
39
Reaction score
42
Είναι βέβαια γυαλί ειδικής κατασκευής με laser υγρής κοπής της mcintosh και δεν νομίζω να φτιαχτεί με κάποια πατέντα. Από την άλλη η κατασκευή είναι σαν ΤΑΝΚ οπότε δεν νομίζω να έχει πάθει κάτι ο PRO. ΄Αλωστε δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις, έχει 30 sec καθυστέρηση με την ένδειξη tube warmup ώστε να τσεκάρεις και την οθόνη για ζημιά.
Εκείνο που φοβάμαι είναι οι διακόπτες που είναι ηλεκτρομαγνητικής μεταγωγής, δηλ ο κάθε διακόπτης είναι ένας γυάλινος θάλαμος γεμάτος με άζωτο που αιωρούνται δύο καλώδια και ο ηλεκτρομαγνητισμός τα φέρνει σε επαφή.
Τώρα όσον αφορά τα περί πλεξιγκλάς και φθήνιας της Mcintosh όποιος τα πιστεύει δεν έχει δει mac ούτε στον ύπνο του.
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
Παίδες δεν είμαι καθόλου σίγουρος, αλλά έχω μία αμυδρή εντύπωση οτι τα γράμματα βρίσκονται σε ξεχωριστό φιλμ, κάπου πίσω και ευθυγραμμισμένο με το πλέξι. Νομίζω οτι κάποτε στο παρελθόν το είχα δει σε κάποιο service manual. Για κατεβάστε ένα να σιγουρευτείτε
 

Μηνύματα
639
Reaction score
1.152
Και μετά από τρεις μήνες με τον αναπληρωματικό προενισχυτή, επισκευάστηκε ο McIntosh.

Δυστυχώς η εδώ αντιπροσωπεία δεν ανταποκρίθηκε στα συνεχή αιτήματα μου για προμήθεια ανταλλακτικού, όποτε αναγκάστηκα να καταφύγω σε άλλη ευρωπαϊκή πηγή εκτός Ελλάδος που με εξυπηρέτησε άψογα.

Και ο Δημήτρης (Revamp) εκτέλεσε την επισκευή άψογα παρόλη την πολυπλοκότητα της εργασίας.

IMG_20230317_215900.jpeg
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top