Καναπές Σαλονιού

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Καλησπέρα στη παρέα,

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας για αγορά καναπέ με τα παρακάτω στοιχεία με σειρά προταραιότητας:

- Να ειναι ποιοτική κατασκεύη που θα κρατήσει για πολλα πολλα χρόνια
- Να καθαρίζεται εύκολο το ύφασμα (οχι δέρμα γιατι το βλέπει ο ήλιος όλη μερα) μιας και έχω μικρό παιδι και σκυλι
- Να είναι απίστευτα βολικός, να κάθεσαι και να μην θες να σηκωθείς
- Να μπορούν να κάτσουν σχετικά άνετα 4-5 άτομα
- Budget 3000EUR, ίσως και παραπάνω για κάτι που πραγματικά αξίζει

Εκτός απο τα παραπάνω να δώσω σε βάση σε κάτι άλλο?

Δεν έχω προτίμηση αν θα είναι σε σχήμα γαμα ή δύο τριθέσιοι ας πούμε αλλά μάλλον το πρώτο λογικα χρειάζομαι.

Τα φώτα σας παρακαλώ, για καναπέδες που προτείνετε μετά από αναζήτηση που έχετε κανει πρσωπικά.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
εχει ενας φιλος εναν παλιοτερο ikea stockholm, απ τους πιο αναπαυτικους που εχω κατσει.
επισης εχω ενα δερματινο lazyboy πολυ ωραιο πραμα, με ανακλιση κλπ.. πανε απο κοντα κανε ενα τσεκ..
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.786
Reaction score
28.214
-
-

Συνολικό βάρος προϊόντος1,000 Kg
1603382593390.png

Καναπές γωνία Lounge

310 x 310 cm
2190€ με ΦΠΑ
-
Νά περάσετε και από εδώ , έμεινα ευχαριστημένος γιά πάνω από 10 χρόνια .
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Ψάξε καλά και μην δίνεις πολλά χρήματα. Η συντριπτική πλειοψηφία των επίπλων στην Ελλάδα έρχεται από Τουρκία και Πολωνία.
Εγώ έχω έναν σούπερ αναπαυτικό γωνιακό καναπέ για 4 άτομα από Πολωνία με 900€ στο σπίτι τελική τιμή.
Ρίξε μια ματιά στη Eurosofa.
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Καλησπέρα στη παρέα,

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας για αγορά καναπέ με τα παρακάτω στοιχεία με σειρά προταραιότητας:

- Να ειναι ποιοτική κατασκεύη που θα κρατήσει για πολλα πολλα χρόνια
- Να καθαρίζεται εύκολο το ύφασμα (οχι δέρμα γιατι το βλέπει ο ήλιος όλη μερα) μιας και έχω μικρό παιδι και σκυλι
- Να είναι απίστευτα βολικός, να κάθεσαι και να μην θες να σηκωθείς
- Να μπορούν να κάτσουν σχετικά άνετα 4-5 άτομα
- Budget 3000EUR, ίσως και παραπάνω για κάτι που πραγματικά αξίζει

Εκτός απο τα παραπάνω να δώσω σε βάση σε κάτι άλλο?

Δεν έχω προτίμηση αν θα είναι σε σχήμα γαμα ή δύο τριθέσιοι ας πούμε αλλά μάλλον το πρώτο λογικα χρειάζομαι.

Τα φώτα σας παρακαλώ, για καναπέδες που προτείνετε μετά από αναζήτηση που έχετε κανει πρσωπικά.
Περνάς από casa di patsi και κάνεις την δουλειά σου

.
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Ευχαριστώ παιδια.

Τα lazy boy είναι όντως καταπληκτικά, αυτό ψάχνω σε αίσθηση όταν κάθεσαι, Γιάννη θυμασαι είχαμε πάει μαζί :).
Το θέμα είναι ότι το κατάστημα δεν έχει γωνιακούς καναπέδες αυτή τη στιγμή, θα φέρουν με το καινούργιο χρόνο και για αυτό δεν τους είδα και πολύ σίγουρους.

Μανωλη ο lounge από ποιο κατάστημα είναι;

Αλέξη eurosofa έχεις κάποιο συγκεκριμένο στο νου;

khas casa di Patsi θα πάω σίγουρα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Αλέξη eurosofa έχεις κάποιο συγκεκριμένο στο νου;
Όχι δυστυχώς.
Τα έπιπλα έρχονται από Πολωνία. Δεν θυμάμαι ποιόν πήρα εγώ. Πάνε 12 χρόνια.
 

T

Tadakis

Guest
Papadatos στη Κηφησίας. Από τους πιο αξιολογους εγχώριους 'καναπεδαδες'. Ρίξε και μια ματια και στον Αρμενιακο. Το μπατζετ ειναι λιγο πιεσμένο για αυτά τα μαγαζιά αλλά παίζουν παζάρια. Ο πάτσης είναι λιγο πιο ακριβός.
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Θα μπορουσα να ανεβω αν χρειαστεί για κατι που μου αρεσει, Αρμενιακό θα παω τον παπαδατο δεν τον ηξερα. Εχω θέσει ως budget τα 3000ΕUR γιατι τα θεωρω αρκετα να παρεις κατι ποιοτικο.

Γενικα εχω χαθεί λίγο γιατι υπαρχει τεραστία ποικιλία.
 


Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Θα παω αυριο Αρμενιακο, Πατση, Παπαδάτο και γενικα μία βόλτα ανεβαίνοντας τη Κηφισίας από Χαλάνδρι και προς τα πάνω.

Καμία άλλη πρόταση?
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Αρμενιακος. Εχω παρει ολα τα επιπλα απο εκει. Απιστευτη κατασκευη στη δικη του σειρα απο καναπεδες. Non-stain υφασμα που καθαριζει για πλακα. Δεκαετη εγγυηση, σε πεντε μερες το εχεις πισω.
Τους λες τις αναγκες σου και θα σε καθοδηγησουν.
Κοιτα φωτογραφιες στο θρεντ της υπογραφης μου.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.099
Reaction score
124.654
Μπορείς να κάνεις και κατασκευή στα μέτρα σου, με το σχήμα και τις διαστάσεις που θες, με όποια υλικά θες, σε ότι χρώματα θες, και με όποιους μηχανισμούς θες.

Εφόσον διαθέτεις κάποιο αξιοπρεπές πόσο, και δε ψάχνεις μια οικονομική λύση ετοιματζιδικου και κινεζοευκαιρίας, μια επίσκεψη σε κάποιο μεγάλο κατασκευαστή, είναι νομίζω επιβεβλημένη. Αυτοί ξέρουν, έχουν όλα τα διαθέσιμα υλικά, και με το κατάλληλο τίμημα θα σε ικανοποιήσουν, αλλά ταυτόχρονα θα έχεις και άμεσο μπακαπ για οποιαδήποτε επισκευή χρειαστεί, διότι αναφέρεις σκυλιά και δεξερωγωτι, οπότε όλα είναι μέσα στο παιχνίδι, και πολλοί καναπέδες που υπάρχουν έτοιμοι στα μαγαζιά που λέτε, πρακτικά έχουν μηδενική υποστήριξη αν πάθουν κάτι..
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.099
Reaction score
124.654
Είναι και πρακτικά θέματα, προσθήκες κλπ.
Εγώ χρειάστηκα σε κάποια φάση, με αλλαγή χώρου, ένα επιπρόσθετο κομμάτι καναπέ, συγκεκριμένων διαστάσεων.
Με ένα τηλεφώνημα μόνο, ήταν απλό να κατασκευαστεί όμοιο συμπλήρωμα με αυτό που είχα.
Και υποπόδιο για πολυθρόνα ζήτησα σε δεύτερο χρόνο, ήταν απλό πάλι, με ένα τηλεφώνημα. Τα υλικά και τα σχέδια τα έχουν αποθηκεύσει και ξέρουν τι ακριβώς να φτιαχτεί, χωρίς πολλά πολλά.
Ομοίως για επιπρόσθετα μαξιλάρια.
Σημαντικό πράγμα η υποστήριξη..

Επειδή το γούστο σου (και της γυναίκας σου) είναι υπό αμφισβήτηση (σόρρυ), καλό είναι σε τέτοια δουλειά να πας μαζί με έναν διακοσμητή, που θα έχει δει πρώτα το χώρο σου.
Κι ας τον να σε κατευθύνει, καλύτερα ξέρει αυτός.
Ακόμα και στα χρώματα και στους συνδυασμούς χρωμάτων σε μαξιλάρια ή υλικά, η συμβολή ενός επαγγελματία είναι πάντα μεγάλης αξίας.
Μαζί με αυτόν πας στον κατασκευαστή.
Συνήθως οι διακοσμητές - διακοσμήτριες έχουν γνωστούς κατασκευαστές να σε κατευθύνουν και σε αυτό το θέμα, αναλόγως μπάτζετ πάντα.

Καλό κι άγιο το φόρουμ και οι (δωρεάν και καλοπροαίρετες) συμβουλές των μελών, αλλά όπως και στο οντιο, οι επαγγελματίες πάντα ξέρουν καλύτερα. ;)
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
-> EAR μονο .- :thumbsup::thumbsup::thumbsup::king:εμεις ειμαστε γλαστρες να πουμε..
αρκετα σημαντικο να ειναι σε αρμονια το διαμερισμα μας (ή σπιτι για καποιους), ειδικα σε καιρους οπως αυτους που περναμε (εσωκλειστοι) ..
σε συζητησεις με φιλους εχουμε ριξει πολυ "γελιο" με το που ξεκινησε η καραντινα για το πως θα τη βγαλουν μεσα στο σπιτι ολοι οι υπολοιποι..
ασουμε η κυρια παντοφλα βαζει το βαζο πανω στο τραπεζι για αποπση...ε μετα απο μια βδομαδα μεσα...μη σου πω που θα καταληξει το βαζο.. (παντως θαυμα που εχουμε μονο βια, και δεν εχει βγει κανενας με καμμια καραμπινα, λες και εχει καθησει κανενας μεσα..θα μου πεις..τεσπα..) 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Πολυ valid το point σου Κώστα για απευθείας από κατασκευαστή. Η γυναίκα μου επιμένει για διακοσμητή, εγώ να σου πω την αλήθεια το έβλεπα λίγο ως αχρείαστο αλλά μάλλον έχεις (ετε) - το παραδέχομαι :roflmao:, δίκιο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
και ο διακοσμητης χρειαζετε διακοσμητη .. 🐒
καλα μη κοιτας εμενα, εμενα το μονο κριτηριο στη διακοσμηση και στο χωρο ειναι να ειναι μαυρο.
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Ο Αρμενιακος εχει διακοσμητη, δωρεαν, ο οποιος ερχεται στον χωρο σου και προτεινει λυσεις.
Επισης η δικη του σειρα βγαινει σε custom διαστασεις, ο,τι θελεις. Ετσι πηρα τον μεγαλο καναπε.
Δια τηλεφωνου... 8-)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top