Κασέτες από την RecordingTheMasters


S

sk4t4

Guest
Τόκσερα ότι εσύ είσαι κρυφοδικόζμας! :party:
[DOUBLEPOST=1543570915][/DOUBLEPOST]

Έτσι! ;)
Εσυ ομως εφυγες απο δικος μας κι εγινες δικος τους.:DΝα θυμασαι οτι το αυτι "χορταινει",το ματι οχι!;)
[DOUBLEPOST=1543571778][/DOUBLEPOST]Πλακα-πλακα,εχω ακουσει σε φιλο κασσετα,γραμμενη απο δικο μου βινυλιο του Paul Roland,πριν απο 20 χρονια,που εστελνε το αντιστοιχο cd στον αγυριστο και το ιδιο κανει ως σημερα.
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.376
Πλακα-πλακα,εχω ακουσει σε φιλο κασσετα,γραμμενη απο δικο μου βινυλιο του Paul Roland,πριν απο 20 χρονια,που εστελνε το αντιστοιχο cd στον αγυριστο και το ιδιο κανει ως σημερα.
- επειδή τώρα χτύπησες φλέβα , πες και από ποιο LP . . . πάντα πίστευα πως ο Roland αλλά και Edward Ka-Spel είναι μετεμψυχώσεις του Barrett ή τουλάχιστον η ''προβολή'' του στο αστρικό πεδίο
 



S

sk4t4

Guest
- επειδή τώρα χτύπησες φλέβα , πες και από ποιο LP . . . πάντα πίστευα πως ο Roland αλλά και Edward Ka-Spel είναι μετεμψυχώσεις του Barrett ή τουλάχιστον η ''προβολή'' του στο αστρικό πεδίο
Το δωδεκαιντσο Alice's house και το lp House of dark shadows.Ο Roland ειναι πιο γνωστος στην Ελλαδα ακομη κι απο την πατριδα του.Βεβαια,εχει παιξει αμετρητες φορες εδω και εχει κανει και τεραστια επιτυχια με το Gabrielle,επι εποχης παλιου,καλου Rock fm.Μεχρι και σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,στο Γαλατσι, πηγα,ναι,μη βαρατε:D,για να τον δω.Δυστυχως,ηταν η περιοδος που το ειχε ριξει στο χαρντ ροκ.Hταν "τυφλα" κι ο κιθαριστας...
 
Last edited by a moderator:

S

sk4t4

Guest
- επειδή τώρα χτύπησες φλέβα , πες και από ποιο LP . . . πάντα πίστευα πως ο Roland αλλά και Edward Ka-Spel είναι μετεμψυχώσεις του Barrett ή τουλάχιστον η ''προβολή'' του στο αστρικό πεδίο
Με την "παρεμβολη" του Robyn Hitchcock,με τον οποιο εχει συνεργαστει.Μ' αυτον τον παρομοιαζαν καποτε οι κριτικες στην Αγγλια.Kασσετα,Syd Barrett,σου κανω δωρο την κασσετα εταιριας:Beyond the wildwood,a tribute to Syd Barrett,στην οποια συμπεριλαμβανεται το Matilda mother απο τον Paul Roland.Πριν το μετανοιωσω.
 




A

AKARL

Guest
Μεχρι και σε φεστιβαλ της ΚΝΕ,στο Γαλατσι, πηγα,ναι,μη βαρατε:D,για να τον δω.
Μήπως ήτονε το ΄95 στη Γκαισαργιανή; ;)

Εκεί τον είχα δει και τόνε γνώρισα κιόλας. Μετά τη συναυλία του πρότεινα να πάμε οι τρεις μας στο Blues, στην Πανόρμου, να πχιούμενε κανά ποτό. Είπανε ναι και αράξαμε να βρούμε ταξί στην πλατεία πίνοντας τις προβλεπόμενες μπύρες και κουβεντγιάζοντας. Όταν, τελικά, βρέθηκε το γ@μwταξί είχε περάσει πολύ η ώρα οπότε τους άφησα έξω από το ξενοδοχείο τους και πήγα στο Blues έως closing time.

Πολύ ωραίος τύπος, κάτι που φαίνεται και στην καλλιτεχνική πορεία του.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Δεν ξέρω τι λένε αλλα εγώ έχω ένα tape deck το PIONEER CT-F700 το οποίο θα ήθελα πολύ να το βαλω στο σύστημα μου. Αληθινό κόσμημα εμφανισιακά και ηχητικά. Αναπολώ τις παλιές εποχές της κασέτας. Λέτε να ξεθάψω καμία 200 κασέτες που έχω να αρχησω να γράφω ξανά τους δίσκους μου και τα mp3;
 

S

sk4t4

Guest
Μήπως ήτονε το ΄95 στη Γκαισαργιανή; ;)

Εκεί τον είχα δει και τόνε γνώρισα κιόλας. Μετά τη συναυλία του πρότεινα να πάμε οι τρεις μας στο Blues, στην Πανόρμου, να πχιούμενε κανά ποτό. Είπανε ναι και αράξαμε να βρούμε ταξί στην πλατεία πίνοντας τις προβλεπόμενες μπύρες και κουβεντγιάζοντας. Όταν, τελικά, βρέθηκε το γ@μwταξί είχε περάσει πολύ η ώρα οπότε τους άφησα έξω από το ξενοδοχείο τους και πήγα στο Blues έως closing time.

Πολύ ωραίος τύπος, κάτι που φαίνεται και στην καλλιτεχνική πορεία του.
Οχι,ηταν στο αλσος Βεικου,στο Γαλατσι.
 



A

AKARL

Guest
Εδω δεν εχεις παρει χαμπαρι που πανε να σε "χωσουν" οι Νοτιομακεδόνες,γι αυτο ανησυχεις;:D
Μεταξύ μας αυτό έτσι: Μπορεί να πσήθηκα να στήσω ενεργό πολυκάναλο σύστημα σε φροντιζμένο χώρο κουλουπού, αλλά κυρίως πρόκειται να ακούω τσι δίσκους μου από αυτό (έχω και μπόλικες κασσέττες)... :sneaky:
 

Μηνύματα
163
Reaction score
96
Aν δεν βγάλει deck έστω και ένας μεγάλος κατασκευαστής δεν βλέπω φώς στο τούνελ. Προς το παρόν μόνο η crosley είπε οτι θα βγάλει..
 

Μηνύματα
8.990
Reaction score
12.406
παιδια κασετες απο εταιριες {με διαφορα μουσικα θεματα}..σφραγισμενες θα παιζουν η απο την πολυκαιρια εχουν χαλασει?
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.340
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top