Κασέτες

Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Υπάρχουν TDK CDing II High Possition 74min σε πολύ καλή τιμή.
Pm για λεπτομέρειες ! ( Δεν πουλάω εγώ.... )
 


Μηνύματα
253
Reaction score
61
Ρε τι πάθαμε τώρα με τις κασέτες...

Περιμένω πως και πως το Nak μου να βγει από σερβις και ψάχνω κασέτες...

Κανένα νέο; βρίσκετε ακόμα και πού;
 


Μηνύματα
253
Reaction score
61
Αν μη τι άλλο, τις έχει σε φυσιολογική τιμή...

Στο παγκράτι, μικρομάγαζο με ηλεκτρονικά μου ζήτησε 2 ευρώ για τις UR...
 




Μηνύματα
842
Reaction score
714
Λοιπόν, επειδής(!) το 5010 μου μου κάνει κόλπα που δεν δύναμαι να ανεχθώ, μάσημα κασέτας κατά το καλιμπράρισμα στην δεξιά πλευρά της κάτι κολλήματα στο πορτάκι ορισμένες φορές μόλις πάω να ανοίξω, που να το στείλω για εγγυημένο αποτέλεσμα που θα το κάνει να είναι ξανά στην ίδια κατάσταση με τότε που το έβγαλα για πρώτη φορά από το κουτί του.
Σημειωτέον πως είχε να δουλέψει καμιά δεκαπενταριά χρόνια.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Λοιπόν, επειδής(!) το 5010 μου μου κάνει κόλπα που δεν δύναμαι να ανεχθώ, μάσημα κασέτας κατά το καλιμπράρισμα στην δεξιά πλευρά της κάτι κολλήματα στο πορτάκι ορισμένες φορές μόλις πάω να ανοίξω, που να το στείλω για εγγυημένο αποτέλεσμα που θα το κάνει να είναι ξανά στην ίδια κατάσταση με τότε που το έβγαλα για πρώτη φορά από το κουτί του.
Σημειωτέον πως είχε να δουλέψει καμιά δεκαπενταριά χρόνια
.
Νόμιζα θα ρώταγες πού να το πετάξεις!:roflmao:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Λοιπόν, επειδής(!) το 5010 μου μου κάνει κόλπα που δεν δύναμαι να ανεχθώ, μάσημα κασέτας κατά το καλιμπράρισμα στην δεξιά πλευρά της κάτι κολλήματα στο πορτάκι ορισμένες φορές μόλις πάω να ανοίξω, που να το στείλω για εγγυημένο αποτέλεσμα που θα το κάνει να είναι ξανά στην ίδια κατάσταση με τότε που το έβγαλα για πρώτη φορά από το κουτί του.
Σημειωτέον πως είχε να δουλέψει καμιά δεκαπενταριά χρόνια.
- υπάρχουν αρκετοί μέσα στο forum επισκευάζουν , βάλε το θέμα σου στην diy κατηγορία και κάποιος θα ασχοληθεί . . . μέχρι τότε άνοιγέ το 2 - 3 ώρες την εβδομάδα & βάλε το να γυρίζει μερικές κασέτες προς πίσω , μπάς και ''ξυπνήσουν'' τα λαστιχάκια του μηχανισμού
[DOUBLEPOST=1551442442][/DOUBLEPOST]
Νόμιζα θα ρώταγες πού να το πετάξεις! βελτιώσεις :)
- fixed :)
 

Μηνύματα
1.016
Reaction score
1.187
Δεν ήσται φιλοι του αναλωγηκου ηχου γιαφτο τα λεται αφτα..
Εγω ειμαι. Εχω κασετοφωνο, βιντεο και φυσικα τις αντιστοιχες για το καθενα "πλακες" (απο ΄80s και μετα)! Εν τω μεταξυ, κατι σκληροι δισκοι και καποια λιγα cdr 's εχουν βαρεσει μπιελα! Οι "πλακες" ομως συνεχιζουν απτοητες!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Βρήκα αυτές( δεν είναι και τπτ σπουδαίο) με 56 λεπτά την μια στον Σκλαβενίτη. Ενενηντάρες. Όποιος θέλει πάει μια βόλτα.

Ευκαιρία για παιχνίδι με το Teac μου!

View attachment 119509
Ιδιο Deck έχουμε..!
Καλά γ@μ@ει το TEAC!!
:drinks:
 


Μηνύματα
842
Reaction score
714
Ιδιο Deck έχουμε..!
Καλά γ@μ@ει το TEAC!!
:drinks:
Μα σε όσους και να είχα κάνει τυφλό τέστ εκείνα τα χρόνια κανείς δεν μπορούσε να καταλάβει αν παίζει το v 5010 ή το Cd5 επίσης της Teac.
Για αυτό ξενέρωσα και θέλω να βρω κάποιον που να μην είναι κατσαπλιάς και να μου το κάνει καινούριο!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Μα σε όσους και να είχα κάνει τυφλό τέστ εκείνα τα χρόνια κανείς δεν μπορούσε να καταλάβει αν παίζει το v 5010 ή το Cd5 επίσης της Teac.
Για αυτό ξενέρωσα και θέλω να βρω κάποιον που να μην είναι κατσαπλιάς και να μου το κάνει καινούριο!
Αστα μην το συζητάς καθόλου..
Με κασέτα Sony MA-XG από τις κορυφαίες Master record tapes έγραφες αριστουργήματα που δεν είχαν σε τίποτα να ζηλέψουν τα cd's..

Εχω γύρω στις 250 κασέτες χρωμίου κ μετάλλου διαφόρων εταιριών, από τις συνολικά 500 - 550 που έχω γραμμένες..
Με διάφορα εκάστοτε που είχα tapes εννοείται..
Το χειρότερο που είχα ήταν ένα Aiwa AW-DX 828 διπλό, κ το καλύτερο ένα nakamichi BX-300.. από τα πολλά που πέρασαν από τα χέρια τα παλαιότερα χρόνια..

Κάποια στιγμή θα τις βάλω σε working order again!!:)
2151911772_2e226df5c5_b.jpg


Εγώ πρίν 3 χρόνια άλλαξα τον εσωτερικό φαρδύ ιμάντα που έκανε την κίνηση του μοτέρ, από κάποιο φίλο ο οποίος δυστυχώς "έφυγε" από την ζωή από ατύχημα πρόσφατα κ έτσι ψάχνομαι κ εγώ για σωστό "γνώστη" ηλεκτρονικών επισκευών σε συσκευές Hi-Fi αλλά όχι "Αγιογδύτη"!!, γιατί δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στους συντηρητές vintage συσκευών ήχου & εικόνας!!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αιχω κατη κασαιταις πσιφηακαις ......3 εβρο ι μυα
κε δορω αφτο σε αιμ πη θρη
στων κωγυα δαιν πουλαο....ηνε ζυληαρισ

 

K

kimon

Guest
Λοιπόν, επειδής(!) το 5010 μου μου κάνει κόλπα που δεν δύναμαι να ανεχθώ, μάσημα κασέτας κατά το καλιμπράρισμα στην δεξιά πλευρά της κάτι κολλήματα στο πορτάκι ορισμένες φορές μόλις πάω να ανοίξω, που να το στείλω για εγγυημένο αποτέλεσμα που θα το κάνει να είναι ξανά στην ίδια κατάσταση με τότε που το έβγαλα για πρώτη φορά από το κουτί του.
Σημειωτέον πως είχε να δουλέψει καμιά δεκαπενταριά χρόνια.
Στείλε μήνυμα στο μέλος jpaudio και βλέπεις.
 

Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Λοιπόν, επειδής(!) το 5010 μου μου κάνει κόλπα που δεν δύναμαι να ανεχθώ, μάσημα κασέτας κατά το καλιμπράρισμα στην δεξιά πλευρά της κάτι κολλήματα στο πορτάκι ορισμένες φορές μόλις πάω να ανοίξω, που να το στείλω για εγγυημένο αποτέλεσμα που θα το κάνει να είναι ξανά στην ίδια κατάσταση με τότε που το έβγαλα για πρώτη φορά από το κουτί του.
Σημειωτέον πως είχε να δουλέψει καμιά δεκαπενταριά χρόνια.
Ο Δημήτρης , www.revamp.gr
Μοναχά να μη βιάζεσαι.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αστα μην το συζητάς καθόλου..
Με κασέτα Sony MA-XG από τις κορυφαίες Master record tapes έγραφες αριστουργήματα που δεν είχαν σε τίποτα να ζηλέψουν τα cd's..

Εχω γύρω στις 250 κασέτες χρωμίου κ μετάλλου διαφόρων εταιριών, από τις συνολικά 500 - 550 που έχω γραμμένες..
Με διάφορα εκάστοτε που είχα tapes εννοείται..
Το χειρότερο που είχα ήταν ένα Aiwa AW-DX 828 διπλό, κ το καλύτερο ένα nakamichi BX-300.. από τα πολλά που πέρασαν από τα χέρια τα παλαιότερα χρόνια..

Κάποια στιγμή θα τις βάλω σε working order again!!:)
View attachment 119723

Εγώ πρίν 3 χρόνια άλλαξα τον εσωτερικό φαρδύ ιμάντα που έκανε την κίνηση του μοτέρ, από κάποιο φίλο ο οποίος δυστυχώς "έφυγε" από την ζωή από ατύχημα πρόσφατα κ έτσι ψάχνομαι κ εγώ για σωστό "γνώστη" ηλεκτρονικών επισκευών σε συσκευές Hi-Fi αλλά όχι "Αγιογδύτη"!!, γιατί δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στους συντηρητές vintage συσκευών ήχου & εικόνας!!
-- .. TDK MA-XG ήθελα να γράψω..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.604
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top