Κασέτες



Μηνύματα
74
Reaction score
79

Μηνύματα
2.750
Reaction score
1.190
Πλάκα κάνετε ! 1500 € για μια κασέτα ?! Ότι και να είναι αυτή ότι και αν περιέχει ! ?

Δεν δίνω πάνω από 3-4 € για καινούργια άγραφη κασέτα ότι και να είναι αυτή και όχι πάνω από 50 λεπτά για γραμμένη ότι και να είναι αυτή !
 






wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Τον "Δημήτρη κλείσε την κάμερα" στο "Κατερίνα και Ειρήνη " τον ξέρεις ??? ;-)
Όχι αλλα σαν κάτι να κατάλαβα λίγο που έψαξα στο ρουφιάνο (google)
 

D

debianfox

Guest
ειπαμε , μας αρεσει -καποιους -το ρετρο, να κανουμε η να θυμηθουμε το χομπυ μας, αλλα οχι κ να μας πιανουν....μπιπ ,μπιπ μπιπ....
 

evl

Μηνύματα
276
Reaction score
430
Το πήρε και εμένα το μάτι μου αυτό, που κοιτούσα τις πιό ακριβές αγορές του μήνα στο discogs, απίστευτο!
Η τιμή αφορά αποκλειστικά συλλέκτες.
Φίλος έχει στην κατοχή του κάτι παρόμοιο: κασέτα γραμμένη από τους Metallica όταν ήταν άγνωστοι και την απόκτησε από ανταλλαγή με album γκρουπ που αυτός ήταν μέλος εκείνη την εποχή.
 



evl

Μηνύματα
276
Reaction score
430
δεν είναι μαιμου, σίγουρα γιατι τον ξέρω. Μου είχε πει οτι εκεινη την εποχή οι μπάντες (underground) τύπωναν βινύλια με τη μουσική τους και ένα μεγάλο μέρος πηγαινε σε ανταλλαγές με μουσική από μπάντες του εξωτερικού γιατί ήταν ο μόνος τρόπος να αποκτήσουν αλμπουμ της μουσικής που τους άρεσε (δεν υπήρχε ιντερνετ ουτε είχαν χρήματα!).
Σε αυτόν, που στο μεταξύ είναι συλλέκτης, του έκατσε τότε αυτή η κασετα (νομίζω, αν θυμαμαι καλά) που εξαλλου δεν την πουλάει
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364





...Supersense and Universal Music Group, Austria are making available a limited number of lacquers cut directly from the original master tapes of a few albums including A Love Supreme and Getz/Gilberto. That's what they are saying, I don't blame you for being incredulous...



- οκ , αλλά θα προτιμούσα το master tape :rolleyes:
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
... αν αναφερεσαι στην Ειντσελ Μπατ Νταβιτ, δεν την εχω ακουσει στο γουοκμαν, καθως μολις εφτασε στα χερια μου και δεν ειμαι σπιτι.
Η αγορα εγινε καθοτι απο A.B.D. τα εχω ολα και ειμαι φαν της ιντερνατσιοναλ ανθεμ. (απο το λειμπελ τα εχω κυριως σε cd και καποια βεβαια υπαρχουν και σε βινυλιο) -ως εκ τουτου δεν μπορει να λειπει απο την δισκοθηκη μου.
σαφως και το εχω ακουσει πρωτα εδω (ελευθερα) :
-
η πχοιοτητα ειναι μια εννοια την οποια και δεν αντιλαμβανομαι πληρως, και οσων αφορα καποια πραγματα μου ειναι εντελως αδιαφορη (ή εστω αδιαφορω μετα απο ενα σημειο, για να μην με καθοριζει περα απο ενα δεοντολογικο υποβαθρο). Οτι ειναι ειναι, I dont care μουτς.
-
Μιλωντας ευρυτερα για τις κασετες, ειναι συναρτηση του υπολοιπου (εξ)οπλισμου, κασσετοφωνο και συστημα.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
... αν αναφερεσαι στην Ειντσελ Μπατ Νταβιτ, δεν την εχω ακουσει στο γουοκμαν, καθως μολις εφτασε στα χερια μου και δεν ειμαι σπιτι.
Η αγορα εγινε καθοτι απο A.B.D. τα εχω ολα και ειμαι φαν της ιντερνατσιοναλ ανθεμ. -ως εκ τουτου δεν μπορει να λειπει απο την δισκοθηκη μου.
σαφως και το εχω ακουσει πρωτα εδω (ελευθερα) :
-
η πχοιοτητα ειναι μια εννοια την οποια και δεν αντιλαμβανομαι πληρως, και οσων αφορα καποια πραγματα μου ειναι εντελως αδιαφορη (ή εστω αδιαφορω μετα απο ενα σημειο, για να μην με καθοριζει περα απο ενα δεοντολογικο υποβαθρο). Οτι ειναι ειναι, I dont care μουτς.
-
Μιλωντας ευρυτερα για τις κασετες, ειναι συναρτηση του υπολοιπου (εξ)οπλισμου, κασσετοφωνο και συστημα.
Οχι δεν αναφέρομαι στην παραγωγή του ήχου. Αναφέρομαι καθαρά στην ποιότητα του υλικού της κατασκευής της κασέτας (τανία, πλαστικό κτλ)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.069
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top