Κασσετοφωνιες

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Καλσπερα αδερφια με επιασε η τρελλα με την αναλογικοτητα και απο το πολυ βινυλιο θα το ριξω και στη κασσετα, ξαναπιασα στα χερια μου το μοναδικο αξιο κασετοφωνο της συλλογης μου
ενα harman kardon tu420 το aiwa και το sony π[εταχτηκαν στο καδο τα χα βαλει αγγελια κανενας δεν με πηρε
επιαναν χωρο στο ρακ ηρθαν κατι ολοκληρωμενοι harman 3490 + 990 και πηγαν τα κασετοφωνια στην ανακυκλωση.

Θυμαμαι το harman επαιζε καλα εκανε και καλες εγραφες ειχε παιξει ελαχιστα τοσα χρονια αν και περιμενα το λαστιχακια να εχουν γινει χαλβας τελικα μονο της συρταρωτης πορτας ειχε κοπει οπου σημερα μεσα στη βροχη με το μηχανακι τρεχαλα σε ηλεκτρονικαδικο πηρα καιν το εβαλα και κομπλε το εβαλα να παιξει καμια ωρα να δω το θα κανει κομπλε προς το παρων!

Δοκιμασα να γραψω μια κασσετα 15ετιας μιας και δεν εχω καιν και καμπανα το εργαλειο το θεμα μου ειναι
υπαρχουν πωλουνται καπου καιν κασσετες να αγορασω? η θα ειναι ολες στοκ σε μαγαζι καμια 20αρια ετων?
[DOUBLEPOST=1489248878][/DOUBLEPOST]
17201238_10211970180792886_3668979505627761788_n.jpg
 

Attachments


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
κι εδω καπου πουλιουνται ... μονο που λογω του οτι νοουνται πλεον αντικες - εχουν τις αντιστοιχες τιμες :headbang:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.041
Reaction score
8.063
Καλή ερώτηση...
Προσωπικά πάντως όλες τις πέταξα δυστυχώς! Και εμένα μου έμεινε ένα technics, στο πατάρι. (Άχρηστο προφανώς). https://www.google.gr/search?q=κασετοφωνο+technics&safe=active&rlz=1C1KMZB_enGR566GR593&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwim0sOB8c7SAhUJuhoKHW_fDbQQ_AUIBigB&biw=1920&bih=974#imgrc=Q3ZJ8zLhYUtYLM:
(η αγγελία δεν είναι δικιά μου για να μην με περνάτε και βλαμμένο) ....:p


Χθες όλως τυχαίως άκουγα Σπανό και Αδριόπουλο σε lp. Τι ομορφιά που έχει ο αναλογικός ήχος ρε παιδιά !!!! (Καμπάνα η φωνή της Μπέλου) !!!!
 
Last edited:



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.606


Μηνύματα
301
Reaction score
578
υπαρχουν πωλουνται καπου καιν κασσετες να αγορασω?
Νομίζω οτι πουλάνε κάτι Maxell UR, η Sony HF ακόμα, τώρα να τυχών θέλεις κατι παραπάνω, π.χ. χρωμίου δεν νομιζο να εχεις και πολλές επιλογές, 1.ebay και αγγελίες με την ανάλογη αύξηση στην τιμή, είναι αντίκες σήμερα, 2. σε παλαιοπωλεία, αλλα εκει σπάνια θα βρεις κάτι που να είναι σφραγισμένο, αλλα εχεις ποιο πολλές πιθανότητές να βρεις κάτι ποιο καλό απο UR και HF.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Σας ευχαριστω ολους για της απαντησης σας εχω παρα πολλα χρονια να κατσω να γραψω κασσετα
αλλαξε τον ενα δισκο βαλε τον αλλον το χερι στο rec play να προλαβεις να πατησεις πριν ξεκινησει το κοματι
εχει και αυτο τη μαγεια του!

Μερα σαν αυτη που ριχνει καρεκλοποδαρα στη χαλκιδα ηταν οτι πρεπει να κατσω να γραψω καμια κασσετα να κολησω και αυτοκολητακι απο εξω ΔΙΑΦΟΡΑ 2017!!!
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Είσαι σίγουρος ότι περιστρέφεται με σωστή ταχύτητα;
Έχεις καμιά αγορασμένη εργοστασιακή έτοιμη κασέτα; Με μουσική από συγκρότημα εννοώ.
 


Μηνύματα
2.001
Reaction score
4.059
Τι μου θύμησες τώρα;!!!

Η καλύτερη κασσέτα που είχα ποτέ!
Θα μου μείνει αξέχαστη για τρείς λόγους.
α) Το πόσο άσχημα και έντονα μυρίζει ακόμα και σήμερα!
β) Το πόσο ακρίβή ήταν! (Το 1984 στοίχιζε 1000 δρχ!!!)
γ) Φυσικά για τον απίστευτο τρόπο που ''ρουφούσε'' πληροφορίες που δεν είχα ακούσει πριν!

Αξεπέραστη!!!! :hi:




Ακόμα και σήμερα χρησιμοποιώ στο Alpine στο αυτοκίνητο μια στρατιά απο δαύτες, που ήταν πιο φτηνές!




Αυτές τις αγόραζα απο το ''Lyric'' στη Στουρνάρη. Πολύ καλές.





Άλλη φοβερή κασσέτα με κεραμικό κέλυφος! :o





Και απο αυτές, έχω κάμποσες σφραγισμένες ακόμα!




 
Last edited:

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Α, ρε TDK MA-XG!!
Έχω μια γραμμένη από μένα, με πρόγραμμα ραδιοφώνου ( :o !!!) και μια ακόμα σφραγισμένη.
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.379
Reaction score
79.481
Αστειεύεσαι έτσι; :D:p
Όλοι ξέρουν ότι η TDK MA-XG ηταν η καλύτερη!!!
Ναι, ναι....

Επειδή όλοι έπαιρναν τιντι καίει, εγώ το έπαιζα δύσκολος...

Μόνο αυτές έπαιρνα

IMG_3580.JPG


Αλλα και αυτές είχαν ενδιαφέρον
IMG_3578.JPG


Ειχα δοκιμάσει και αυτές

IMG_3581.JPG


Α, ρε, τα λεγα εγω πως μετά το βινύλιο ήρθε η ώρα της κασέτας...:lolsign:
 
Last edited:





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.844
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top