Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Μηνύματα
230
Reaction score
4
Παιδια, δεν ξερω για σας αλλα οταν ερχονται φιλοι σπιτι για pro η γενικα κανα Multiplayer σε καποιους συγκεκριμενα απο μεσα μου αρνουμαι να τους δωσω χειριστηριο στα χερια... πατανε τα κουμπια λες και βαζουν πασσαλους στο χωμα. το παθαινει κανας αλλος?

Αυτοι οι ανθρωποι ειναι σαν τις γιαγιαδες που τελειωνει η μπαταρια στο τηλεκοντρολ της τηλεορασης και πατανε περισσοτερο τα κουμπια με δυναμη μεσα μεχρι να πιασει και αλλαξει καναλι... και καταληγουν μετα απο 1-2 βδομαδες να παιρνουν καινουργιο, αναθεματιζοντας την ριμαδα εταιρια που κλεβει τα λεφτα του κοσμακη πουλωντας ψευτοπραγματα.

Ηθελα να ξερα, το κανουν γιατι ειναι ασχετοι τεχνολογικα και εχουν μεινει ακομα στην ανακαλυψη της ατμομηχανης, και στα αμαξια με μανιβελα? η επειδη δεν ειναι το δικο τους, χεστηκαν αμα χαλασει... και βγαζουν ολη τους τη λυσσα?

Αν τους κανεις παρατηρηση με ευγενικο τροπο οτι δεν ειναι απο ατσαλι το χειριστηριο ,κ πως με απλο πατημα παλι δουλευει, θα σου απαντησουν... ΣΙΓΑ ΡΕ, ΑΜΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟ

( ΟΧΙ Γ@ΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΛΩ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΝΕΑΝΤΕΡΤΑΛ)

πειτε μου, τι γνωμη εχετε επαυτου? μπορει να ειναι και οfftopic η σε λαθος κατηγορια το θεμα, αλλα παντα ηθελα να το συζητησω με αλλους ανθρωπους που εχουν κοινα ενδιαφεροντα.
αλλωστε οι περισσοτεροι εδω μεσα αν οχι ολοι , τα μηχανηματα που εχουμε τα προσεχουμε σαν τα ματια μας...

νταξει δεν φοραω και γαντια πριν πιασω χειριστηριο... στα χερια μου... αλλα ειπαμε..
 

Μηνύματα
308
Reaction score
0
Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είσαι παράξενος. Πολλούς από εμάς μας ενοχλεί το εν λόγο φαινόμενο. Στην δική μου περίπτωση πολύ απλά προσέχω τον εξοπλισμό μου για να με "προσέχει" και αυτός όσο καιρό μπορεί, το οποίο σημαίνει πως ξέρω σε ποιόν δίνω πράγματα και σε ποιόν όχι.
Το γιατί το κάνει ο καθένας ποικίλει από άνθρωπο σε άνθρωπο και δεν μπορείς να πεις κάτι συγκεκριμένο. Μια προσωπική παρατήρηση για τους δικούς μου φίλους και συγκεκριμένα αναφέρομαι σε αυτούς που γνωρίσω από πολύ μικρή ηλικία είναι ότι όσοι από μικροί χαλούσαν ότι έβρισκαν μπροστά τους συνεχίζουν μέχρι και σήμερα. Οπότε έχω αρχίσει να πιστεύω πως όπως μάθεις μικρός έτσι θα συνεχίσεις να κάνεις και όταν μεγαλώσεις.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Όλα είναι θέμα σεβασμού. Τουλάχιστον, και ευτυχώς, εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα!!! Αν μου έλεγε ο άλλος "θα σου πάρω άλλο", θα τον είχα στείλει να πάρει ένα δικό του, αφού έχει λεφτά προφανώς, και ας το κοπανάει και κάτω...
 

Μηνύματα
308
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Όλα είναι θέμα σεβασμού. Τουλάχιστον, και ευτυχώς, εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα!!! Αν μου έλεγε ο άλλος "θα σου πάρω άλλο", θα τον είχα στείλει να πάρει ένα δικό του, αφού έχει λεφτά προφανώς, και ας το κοπανάει και κάτω...
+1 :135:
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Καλά φίλε μου αυτά τα πράγματα με τσαντίζουν πάρα πολύ.Εγώ δεν είχα πρόβλημα τόσο με το ps3.Είχα με την οθόνη του PC.
Έρχονται διάφοροι σπίτι μου και όταν τους δείχνω κάτι πιέζουν με το δάχτυλο την LCD και μου λένε κοίτα πχ αυτό κοίτα πχ το άλλο. Έχω τσακωθεί άσχημα με άνθρωπο επειδή μετά από αρκετές προειδοποιήσεις συνέχιζε να την αγγίζει λέγοντας χαρακτηριστικά "και στην δικιά μου το κάνω,δεν παθαίνει τίποτα"...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
χχαααχαχαχαχχα...γελάω γιατί στο πρώτο xbox και το fifa μου είχαν σπάσει 4 μοχλούς από τα χειριστήρια. Τρελοί διάλογοι προσπαθώντας να με πείσουν ότι δεν το είχαν κάνει αυτοί.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο με το θεμα και τους καφρους φιλους μας!! :137:
Οπως και με αυτους που βαζουν το δαχτυλο στην οθονη για να μας δειξουν κατι!!
Οι πλεον εκνευριστικοι !!! :141:

Σας εβγαλα φωτο το δικο μου μετα απο εναν αγωνα Pro (3-0 στο ημιχρονο:138:) με εναν φιλο οπου εφυγε στον τοιχο και μολις λιγους ποντους μακρια απο την τηλεοραση

Το εχω κρατησει ουσιαστικα πεταμενο στην αποθηκη μπας και χρειαστω καμια μπαταρια η την πλακετα μελλοντικα.
Η πλακα ειναι οτι οταν ερχεται να παιξουμε του δινω το σπασμενο και καλα να παιξει :143:

Ιδου η καφριλα....

 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Εγώ παίζω μόνος μου!!! :107:
Και τα παιχνίδια που παίζω παίζονται μονά!
Σε τελική ανάλυση, στο Gran Turismo αν θέλει κάποιος κόντρα, παίζουμε time trial και στον άλλο δίνω το απλό, όχι το dual shock 3 :138:
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Καλα πεφτω απο τα συννεφα............

ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ GRAN TURISMO!!;;!!!!;;!!;;!!:111:

Για ελα απο το σπιτι μου να δεις τι εστι GRAN TURISMO με τιμονι, Logitech Driving Force pro.
Παντος το φιλαρακι που ερχεται και παιζουμε μαζι, στην αρχη ετρεμε η ψυχη μου μη χαλασει το τιμονι απο τα αναποδα, μετα ομως το συνηθισα. Ειναι γερο το Logitech.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Καλα πεφτω απο τα συννεφα............

ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ GRAN TURISMO!!;;!!!!;;!!;;!!:111:

Για ελα απο το σπιτι μου να δεις τι εστι GRAN TURISMO με τιμονι, Logitech Driving Force pro.
Παντος το φιλαρακι που ερχεται και παιζουμε μαζι, στην αρχη ετρεμε η ψυχη μου μη χαλασει το τιμονι απο τα αναποδα, μετα ομως το συνηθισα. Ειναι γερο το Logitech.

Για να σε προσγειώσω.....:136:
Έχω (δανεική, από φίλο) μια G25.
Αλλά για πολύ......μοναχικές στιγμές :114:

Και με το dualshock, πίστεψέ με, μια χαρά οδηγώ :107:
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Δεν αμφιβαλλω οτι οδηγεις μια χαρα. Η αισθηση ομως που αποκομιζεις με μια τιμονιερα ειναι καλυτερη. Τυχερε (για την G25)....θελω κι εγω....
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Εγώ έχω κάνει κάτι ανάποδα τιμόνια....με το μοχλό!!!!:137::137:
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Ιδου η καφριλα....
Φίλε μου ειλικρινά σου μιλάω δεν ξέρω πως θα είχα αντιδράσει. Ειδικα αν έπεφτε πάνω στην TV θα τους είχα πετάξει έξω με τις κλωτσιές.

Και για να είμαι ειλικρινής όταν έρχονται φίλοι μου κάφροι σπίτι ή φίλοι της μικρής μου αδερφής σε καμία περίπτωση δεν ανοίγω το Playstation 3 γιατί ειλικρινά αυτά τα πράγματα με τσαντίζουν αφάνταστα...

Α και το pro ειδικά να το ξέρετε όλοι (το ξέρετε φαντάζομαι) είναι από τα πιο επικίνδυνα παιχνίδια για τέτοιες καταστάσεις.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.717
Reaction score
94.786
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο με το θεμα και τους καφρους φιλους μας!!
Οπως και με αυτους που βαζουν το δαχτυλο στην οθονη για να μας δειξουν κατι!!
Οι πλεον εκνευριστικοι !!!

Σας εβγαλα φωτο το δικο μου μετα απο εναν αγωνα Pro (3-0 στο ημιχρονο) με εναν φιλο οπου εφυγε στον τοιχο και μολις λιγους ποντους μακρια απο την τηλεοραση

Το εχω κρατησει ουσιαστικα πεταμενο στην αποθηκη μπας και χρειαστω καμια μπαταρια η την πλακετα μελλοντικα.
Η πλακα ειναι οτι οταν ερχεται να παιξουμε του δινω το σπασμενο και καλα να παιξει

Ιδου η καφριλα....
Είσαι και λίγο pseiras εσύ:143::135::143:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Δεν αμφιβαλλω οτι οδηγεις μια χαρα. Η αισθηση ομως που αποκομιζεις με μια τιμονιερα ειναι καλυτερη. Τυχερε (για την G25)....θελω κι εγω....




Πέτρο!!
Χρόνια πολλά βρε! :107:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.800
Reaction score
83.781
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Είμαι ψείρας με τα πράγματα μου, αλλά με βοηθάει το γεγονός ότι ποτέ δε μου άρεσαν τα ομαδικά αθλήματα και παιχνίδια, οπότε αποκλείεται να "μοιραστώ" το PS3 με κάποιον. :107:

Καλά, αυτούς που αγγίζουν τις οθόνες για να σου δείξουν κάτι τους θεωρώ αγροίκους στην καλύτερη.
Την οθόνη μου την καθαρίζω σχεδόν καθημερινά ακόμα κι όταν δεν έχει εμφανή λερώματα, οπότε φανταστείτε τι παθαίνω όταν κάποιοι θέλουν να την αγγίξουν. :109:
 

Μηνύματα
230
Reaction score
4
Λοιπον η τηλεοραση ακομη παραδοξως δεν εχει ουτε δαχτυλια. εδω και 1.5 χρονο που την εχω την χαζευα προχτες οτι ειναι ακομη παρθενα, που και που τη σκουπιζω με ενα πανι που εδινε μαζι η samsung για να μαζευει την στατικη σκονη,και τιποτα αλλο.

Oσο για τους μοχλους, κατελειξα οτι μιας και χρειαζομαι αλλα 2 χειριστηρια, θα παρω μεσα στο πασχα, θα τα μαρκαρω, και θα δινω τα παλια στους αλλους , που τα εχουνε χαλασει κιολας....

βεβαια , εχω 2 φιλαρακια που ειναι πιο ψειρες απο μενα, και εχω ενα controller παντα μεσα στο αμαξι, οποτε παιζουν με το δικο τους, και ετσι δεν ανχονονται για τιποτα...

Για να μην πουμε για τις ιδροτσιλες πανω στα χειριστηρια λες κα ο αλλος εσκαβε τρεις ωρες κατω απο νταλα ηλιο......

χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος ... και οτι δεν ειμαι τοσο παραξενος τελικα....
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

Πάντα παίζω μόνος μου. Έτσι και αλλιώς παίζω σπάνια. Και επί πλέον είμαι τόσο άσχετος που μόνο ο Stevie Wonder ή ο Πσείρας θα με ανεχόταν.. :138:
Μία καφρίλα την έκανα μόνος μου...
Έπαιζα στο 360 Forza Motorsport 3, πάλευα να περάσω την τελευταία πίστα στο Nurburgring, ήμουν πρώτος, στην ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στροφή έκανα από τη χαρά μου, μόνος μου, την υπέρτατη βλακεία και στούκαρα. Ε, αυτό ήταν... Το χειριστήριο βρέθηκε στον απέναντι τοίχο. Έσπασε το καπάκι της μπαταρίας και μετά έψαχνα κάτω από καναπέδες για το ελατήριο... :138:
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Καφροι φιλοι...και χειρηστηρια ps3/xbox360

......

( ΟΧΙ Γ@ΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΛΩ Κ ΟΧΙ ΣΑΝ ΝΕΑΝΤΕΡΤΑΛ)
.....
Χαχαχα, πλάκα έχει το θέμα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα..!

Με έχω πιάσει όμως να πιέζω τόσο το μοχλό στο pro λες και θα τρέξει πιο γρήγορα....:143:
Υπάρχουν φορές που τελειώνουμε αγώνα και πονάνε τα χέρια μας....οπότε καταλαβαίνω την ένταση που μπορεί να υπάρξει.

Αν μου χαλάσουν κανένα.......μάλλον θα μου πάρουν άλλο.
Το προτιμώ από το να έχω το νου μου και να κάνω συνέχεια παρατηρήσεις.

Πάντως......γερά τα έχουν φτιάξει. :137:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.693
Μηνύματα
2.870.120
Members
37.945
Νεότερο μέλος
daemon76
Top