Κουβέντα περί Tidal MQA κλπ loseless και marketing vs Qobuz κλπ

Μηνύματα
540
Reaction score
435
Καλά μη νομίζεις πτι η μπαρουφοσελιδα του Tidal παει πισω... Καθε που ανοιγω, βλεπω εμμετικες κυκλοφοριες, ασχετα με τα ειδη που ακουω ή εχω στις playlists μου.

(ΟΚ οχι για πολυ πλεον)
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.397
Reaction score
1.856
Μια χαρά είναι οι Santa Esmeralda
αλλά να... μόλις ξεκίνησε το βίδεο, νόμιζα πως θα πεταχτεί ο ...Πασχάλης (στιγμιαίο λάθος) από καμιά μεριά!

Πωω Πωωωω ! Την είχα ξεχάσει αυτή τη καρακαρακαρακαρακιτσαρία o_O😵
 

Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
Μια χαρά είναι οι Santa Esmeralda
αλλά να... μόλις ξεκίνησε το βίδεο, νόμιζα πως θα πεταχτεί ο ...Πασχάλης (στιγμιαίο λάθος) από καμιά μεριά!

Ούπς !!
Dorian grey , Angela , Esperides ...
πότε θα βάλει μπλουζ , χορεύεις ; :p
 



Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Χαμούλης γίνεται! Πάλι καλά που δεν ψώνισα με βάση τη δυνατότητα αποκωδικοποίησης MQA.
( άκρως ενδιαφέρον το video σχετικά με τη μη αναγκαιότητα για υψηλή ανάλυση των αρχείων,thanks! )
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους. Τελικά πότε θα βγει το spotify hifi? Έχετε μάθει τίποτα; Το έχω εδώ και τρεις μήνες αλλά μου λείπει το hifi του tidal ηχητικά πάντα.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Καλησπέρα σε όλους. Τελικά πότε θα βγει το spotify hifi? Έχετε μάθει τίποτα; Το έχω εδώ και τρεις μήνες αλλά μου λείπει το hifi του tidal ηχητικά πάντα.
Το τιντάλ είναι πολύ καλό.
Ακούγοντας το μέσα από το roon (player) γίνεται κορυφαίο.
Βέβαια αυτό θα ισχύει για όλες τις streaming πλατφόρμες μέσω του ρούνη.!!
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274
Το τιντάλ είναι πολύ καλό.
Ακούγοντας το μέσα από το roon (player) γίνεται κορυφαίο.
Βέβαια αυτό θα ισχύει για όλες τις streaming πλατφόρμες μέσω του ρούνη.!!
καλησπερα ,μια ερωτηση ...εχω στο σπιτι συστημα hifi και σαν streamer εχω το coctail audio X45
Ti αλλαζει εαν στριμαρω στο κοκτειλ μεσω της εφαρμογης του η μεσω του roon?
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
καλησπερα ,μια ερωτηση ...εχω στο σπιτι συστημα hifi και σαν streamer εχω το coctail audio X45
Ti αλλαζει εαν στριμαρω στο κοκτειλ μεσω της εφαρμογης του η μεσω του roon?
Θα ακούσεις διαφορά μέσω ρουν. Τσεκάρισε το!
 

Μηνύματα
1.336
Reaction score
661
το roon όταν φτιάχνει την βιβλιοθήκη του πειράζει και την φυσική θέση των δίσκων μέσα στον σκληρό ή απλώς αποθηκεύει τα index του χωριστά και αφήνει τους φακέλους μου απείραχτους?
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
το roon όταν φτιάχνει την βιβλιοθήκη του πειράζει και την φυσική θέση των δίσκων μέσα στον σκληρό ή απλώς αποθηκεύει τα index του χωριστά και αφήνει τους φακέλους μου απείραχτους?
Όχι δεν πειράζει τίποτε, απλά διαβάζει ότι έχεις και σε μια δική του βάση δεδομένων εμπλουτίζει το τι έχεις με πληροφορίες δικιες του. Οι φάκελοι σου μένουν άθικτοι.
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Το Spotify ανακοίνωσε ακόμα μια
καθυστέρηση στην υλοποίηση του Hi-Fi.
(Lossless FLAC 16bit- εφάμιλλο Redbook, όχι hi-res )

Δεν τους νοιάζει όπως φαίνεται.
Τριπλασιάστηκε ο αριθμός των χρηστών πέρσι.
Επίσης, τους πρόλαβε
η apple και η Amazon,
χωρίς αύξηση στην τιμή των υπηρεσιών τους άρα δεν βγαίνουν κιόλας!
 

Μηνύματα
139
Reaction score
26
καλησπερίζω, πήρα πρόσφατα την προσφορά του Tidal master για 2€ το μήνα για ένα τρίμηνο. Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι το Tidal είναι πολύ "πριμαριστό¨ σε σημείο που να γίνεται κουραστικό και με λιγότερο σώμα μεσοχαμηλά ενώ το spotify ακούγεται πιο ισορροπημένο και με πιο βαθύ μπάσο. Υπάρχει παρόμοια εμπειρία από κάποιον εδώ στο forum?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.608
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top